Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf Plus 1.9 Tdi BXE - Nierówna praca silnika 1.9 BXE

09 Maj 2017 01:35 5214 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Jestem posiadaczem Golfa Plus z 2006roku, silnik 1.9 Tdi Bxe. Od pół roku walczę z powtarzająca się usterka. Jakiś czas po zakupię auta zauważyłem że silnik na wolnych obrotach lekko szarpie. Diagnoza była szybką do wymiany wałek rozrządu (dodam że był mocno wytarty), panewki, popychacze i itp. Po wymianie szczęśliwy odbieram samochód od mechanika a tu niespodzianka historia się powtarza. Więc wracam na warsztat mechanik stwierdził że dwa pompowtryski moja za duże korekty dawek. Wszystkie pompowtryski poszły do regeneracji... To tej naprawie był chwilowy spokój auto przez zimę jeździło i paliło jak złoto. Jednak nadeszła wiosna i zauważyłem że przy 10 stopniach silnik chodzi poprawnie ale jak tylko zrobi się ciepło około 20 stopni, silnik nierówno pracuje i szarpie na wolnych obrotach... Podczas jazdy jest wszystko dobrze. A żeby mnie dobić ostatnio wyświetlił mi się komunikat "emission workshop" pomyślałem że egr jest zabrudzony wyczyściłem go skasowałem błędy - błąd niestety powrócił. Proszę o jakąś fachową diagnozę i poradę bo do tej pory mechanicy rozkładają ręce.

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 25  
    Jaki błąd wyświetlił sie na komputerze?
  • Poziom 2  
    Pali się kontrolka silnika (check engine) i podczas włączania zapłonu pojawia się komunikat na wyświetlaczu (emission workshop)
  • Poziom 41  
    Co ty masz za mechaników skoro przy 1.9 TDI rozkładają ręce?
    Co pokazała diagnoza komputerowa, dane w czasie rzeczywistym?
  • Poziom 35  
    Kolego pewnie masz pecha - przecież to silnik BXE, o którym napisano już tyle niepochlebnych opinii. Sprawdź, czy Twój silnik był wyprodukowany wśród tych wadliwych, a których "bolączki" opisano dość szeroko na forach oraz w fachowych pismach motoryzacyjnych.
  • Poziom 29  
    Masz gwarancję, zawieź auto niech sprawdzą pompowtryski, jak będą dobre (otrzymasz wydruki z maszyny), to zapłacisz tylko za sprawdzenie. Z tego co kojarzę to regeneracji podlega tylko dolna część pompowtrysku. Jak wyglądała regeneracja? Co wymieniali? Nie ma co się dziwić, te silniki są owiane złą opinią.
  • Poziom 1  
    Witam czy ustaliła co było przyczyną nierównej pracy, mam taki sam temat.