Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola GP360 - Co ma GP360, czego nie ma baofeng?

09 May 2017 07:44 2286 1
  • Level 19  
    Witajcie.

Mam radio pracujące w pewnej sieci, do której konfiguracji nie mam dostępu. Motorole są zaprogramowane na sztywno, i nie ma możliwości odczytania konfiguracji bez kabla, a po wywołaniu czegokolwiek na radiotelefonie mam dostęp tylko do wersji oprogramowania, kluczy i innych nieprzydatnych mi rzeczy.
    Oczywiście ludzie odpowiedzialni za konfiguracje nie poczuwają się do udzielenia mi odpowiednich informacji

Mam informacje dotyczące tego, który z motorolowych kodów PL to który kod CTCCS. Pozostaje to tylko odczytać, i przypisać konfiguracje do radia.
    Pytanie - czym 'zdekodować' tony, i czy GP360 ma w swoich możliwościach takie technologie, których nie będę mógł skonfigurować na Baofengu UV5R. Dostępne mi urządzenie - RTL SDR niestety - SDR# z którego korzystam ma wtyczkę do wyszukiwania tonów, ale skutecznie crashuje cały program.

Oczywiście zapytanie czysto teoretyczne.

Szukam cały czas informacji na temat tych Motoroli, jednak wydaje mi się, że świat ludzi którzy mają wiedzę odnośnie programowania tych radiostacji jest na tyle hermetyczny, że będę musiał dać radę sobie sam :D

Pozdrawiam.
  • Level 19  
    Sam rozwiązałem problem. Okazało się, że sieć bazuje tylko na kodach DCS. Wystarczyło drugie radio.