Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit IWUD4105 nie pobiera wody

olomaj 09 Maj 2017 09:03 1158 16
  • #1 09 Maj 2017 09:03
    olomaj
    Poziom 9  

W pralce Indesit IWUD4105 chusteczka dostała sie do pompki i ja zablokowała. Pompkę i przewody wraz z wężykiem do hydrostatu wyczyściłem. Po załączeniu programu prania, bardzo długo pracuje pompka i nie pobiera wody. Dopiero jak zdejmę wężyk i lekko dmucham w hydrostat zaczyna nabierać wodę. Założyłem nowy hydrostat i jest tem sam objaw. Jeśli któryś z kolegów wie co to za przyczyna proszę o pomoc.

Pozdrawiam wszystkich.

0 16
  • #2 09 Maj 2017 23:13
    Lodxx
    Specjalista AGD

Wyczyść jeszcze kubek hydrostatu to skąd idzie wężyk do hydrostatu.

0
  • #5 12 Maj 2017 21:38
    Kenworth 18
    Poziom 31  

A w wężyk dmuchałeś? Jest drożny?
    Czasami wężyk potrafi się gdzieś przetrzeć lub pęknąć a wtedy nie wytworzy się podciśnienie uruchamiające hydrostat.

0
  • #7 15 Maj 2017 19:53
    olomaj
    Poziom 9  

Wężyk sprawdzony, sprawny, nie ma żadnych uszkodzeń.
    Dodatkowo na jeden dzień odłączyłem sterownik od wszystkich
    wtyczek. Po zmontowaniu wszystkiego pralka zachowuje się tak
    samo, czyli długo wypompowuje wodę ale jej nie pobiera.
    Może jakieś podpowiedzi ?
    Pozdrawiam

0
  • #8 15 Maj 2017 20:07
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Zdejmij i sprawdź czy nie będzie coś blokowało tzw. syfonu czyli wąż odpływowy łączący pompę ze zbiornikiem.
    Musi być jakaś przyczyna, że nie wytwarza się podciśnienie które uruchamia hydrostat.
    Skoro w pompie była chusteczka to w tym wężu też mogło coś utknąć.

0
  • #10 17 Maj 2017 10:55
    wiertacz
    Poziom 34  

A nie pomyliłeś czasem przewodów na hydrostacie ?
    Jak dmuchasz w wężyk to wtedy właśnie pralka powinna przestać pobierać wodę.
    W czasie nabierania wody do zbiornika w wężyku wytwarza się ciśnienie ( a nie podciśnienie jak tu niektórzy piszą ) i po osiągnięciu właściwego poziomu wody i związanego z tym ciśnienia w wężyku hydrostat przełącza swoje styki i pralka przestaje pobierać wodę i następuje dalszy cykl prania.

0
  • #11 17 Maj 2017 14:56
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Przepraszam moja wina i przyznaję się do pomyłki.
    Ma kolega rację kolego wiertacz, tylko, że zazwyczaj obecne pralki mają kostkę którą podłącza się do hydrostatu i raczej nie sposób jej wpiąć inaczej z powodu wypustek. Oczywiście mogę się mylić.
    Autor tematu jest elektrykiem i prawdopodobieństwo pomyłki przy podłączaniu hydrostatu jest raczej znikome. Tak myślę.

0
  • #12 17 Maj 2017 21:56
    wiertacz
    Poziom 34  

Być może nie da się źle podpiąć przewodów w dzisiejszych pralkach.
    W mojej starej 26 letniej pralce każdy przewód podłącza się osobno i taka pomyłka jest możliwa.
    Ale nie zmienia to faktu, że objawy wskazują na odwrotne działanie hydrostatu.

0
  • #13 17 Maj 2017 22:07
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Autor tematu pisze, że wymienił hydrostat, tylko pytanie czy na oryginalny czy też na tani zamiennik lub tzw. uniwersalny. Może sam hydrostat wewnątrz ma inny układ styków co wymusza inny sposób podłączenia.

0
  • #14 17 Maj 2017 22:23
    niewolno2
    Poziom 39  

Jeżeli wężyk wchodzi bezpośrednio do zbiornika to sprawdź drożność tego otworu, ja dla świętego spokoju odcinam fragment starego połączenia wężyka jeżeli jest taka możliwość i nakładam ponownie, mam w tedy pewność że wchodzi zawsze ciasno.

0
  • #15 17 Maj 2017 22:40
    nares
    Specjalista AGD

olomaj napisał:
    Jeśli któryś z kolegów wie co to za przyczyna proszę o pomoc.

Moduł do przeprogramowania - na tą przypadłość w IWUD nic innego nie pomaga i nie ma sensu produkować więcej postów na ten temat.

0
  • #16 19 Maj 2017 13:46
    olomaj
    Poziom 9  

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie tematem.
    Do tej pory jeszcze nie wykonalem waszych zalecen poniewaz nie ma mnie w domu .Jak tylko bede mogl to popracuje jeszcze przy pralce.
    Przewodoy na hydrostacie maja wtyczke ktorej zle podlaczyc sie nie da.Podmienialem na probe nowy hydrostat tez z pralki
    INDESIT-oryginalny .Sprawdze tez droznosc wlotu od bebna do
    wezyka i o wszystkim napisze.

Pozdrawiam

0
  • #17 09 Sie 2018 11:01
    olomaj
    Poziom 9  

Wymieniłem calą plytkę i pralka dziala. Dziękuję za zainteresowanie.

Dodano po 8 [minuty]:

Pojawił się następny problem z pralką indesit iwc 6105.
    Nie świecą się żadne kontrolki.
    Na plytce wymieniłem kondensatory i tyrystor .Nic nie pomoglo, wymienilem też wyłącznik drzwi.
    Na włacznik drzwi przychodzi 194V, a chyba powinno 230V
    Co jeszcze powinienem zrobić,
    Proszę o podpowiedzi.

0