Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto 2 - Dmuchawa nawiewu przestała działać.

09 May 2017 13:39 2385 6
 • Level 9  
  Witam. No i mam kolejny problem z elektroniką. Skrótowo: przestał działać nawiew do środka auta, nie pracuje na żadnym biegu. Wcześniej (dwa dni temu) działał bezproblemowo. W międzyczasie walczyłem z wentylatorem na chłodnicy, który podpiąłem w/g porad kolegów z tego forum. Dziś odpalam auto przekręcam pokrętło nawiewu a tu cisza, zero reakcji. Wymieniłem przekaźnik od dmuchawy i bezpiecznik 30A, bez rezultatu. Moze jakieś sugestie? Czy prąd do silnika dmuchawy (znajdującej się pod schowkiem od strony pasażera) jest "dostarczany" tym dwóżyłowym kablem wpiętym w niego? Jeżeli tak, to próbowałem próbkomierzem i się nie zaświecił. A tak na marginesie, wie ktoś do czego jest ta kostka wpęta pod spodem skrzynki z bezpiecznikami w komorze silnika? Idzie od nej jeden szary kabelek i wchodzi w obudowę skrzynki. Pozdrawiam
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 9  
  Czy napięcie z przekaźnika idzie do tego rezystora, a potem tym kabelkiem do silnika dmuchawy? Jak sprawdzić czy dochodzi do niego prąd? A co z tym kabelkiem pod obudową skrzynki bezpiecznikowej w komorze silnika?
 • Level 27  
  Gdyby rezystor padł, to nawiew działałby tylko na najwyższym biegu.
 • Level 9  
  Też to czytałem. 1,2,3 bieg prtzez rezystor a 4 bezpośrednio od aku. U mnie wogóle jest cisza, nie działa. Ostatnio robiłem z wentylatorem na chłodnicy, wpiołem się kabelkiem pod 87 nóżkę w przekaźniku R1, który odpowiada za sterowanie wentylatorem na chłodnicy. Ale to raczej nie ma nic współnego z dmuchawą??
 • Level 27  
  Nie, pewnie to przypadek
 • Level 9  
  Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Sytuacja opanowana, dla potomnych za zaistniałą sytuacje był winny bezpieczniek nr.F31 w skrzynce wśrodku auta. Pozdrawaim.