Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Lenovo G500 - "unsupported cpu for pch" po wymianie p造ty g堯wnej

09 Maj 2017 20:22 1074 6
  • Poziom 26  
    Witam.
    Laptop Lenovo G500 po zalaniu, wypalone przetwornice na p造cie wi璚 jedyna naprawa to wymiana p造ty g堯wnej. P造ta zakupiona na Allegro, po zamontowaniu procesora i RAM na matrycy po napisie Lenovo pojawia si kolejny "unsupported cpu for pch". Po dok豉dnym przyjrzeniu zauwa篡貫m ma陰 r騜nic w oznaczeniach na naklejce na p造cie, oryginalna LA-9632P / VIWGR U53 a nowa LA-9632P / VIWGR U54. R騜nica jest tylko w ostatniej cyferce, kupi貫m 54 zamiast 53. Sprzedawca ma i t w ofercie jednak zastanawiam si czy zawraca mu g這w zamian a nie wystarczy tylko zgra bios ze starej, a mo瞠 to nie ma znaczenia i powinno i tak dzia豉. A mo瞠 warto zostawi p造t a zmieni procesor ? Obecnie jestem mocno zaj皻y st康 moje p鎩軼ie na skr鏒y i pytania o r騜nice na forum. Laptop rodzinny i musz go szybko o篡wi a by mo瞠 pope軟i貫m b陰d.

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Zamota貫m si 豉dnie, na starej HM77 na nowej HM70. Zajmuj si tym w domu wyposa穎ny w 鈔ubokr皻 ale uda這 mi si zrobi zdj璚ia mostk闚 kom鏎k.
    Zastanawiam si czy jest sens szukania sensownego ale taniego procesora do niej czy lepiej wymieni na odpowiedni.

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Czyli wymieniam. Nie przyjrza貫m si wcze郾iej, w po酥iechu spisa貫m oznaczenie z laminatu a nie zwr鏂i貫m uwagi na pe軟 nazw podan w tytu豉ch aukcji, r騜nica raptem o jeden a tu takie konsekwencje.
    Dzi瘯uj za info.
    Pozdrawiam.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Je郵i chcesz bez problemu montowa wy窺ze modele procesor闚 to poszukaj HM77, jak by這. Przy okazji - spalona przetwornica to jeszcze nie katastrofa. Ogarni皻y serwis mo瞠 naprawi t p造t, je郵i nie ma jakiej wi瘯szej masakry (pourywanych 軼ie瞠k na przyk豉d). I mo瞠 to wyj嗆 taniej, ni zakup innej p造ty w nieznanym stanie :)
  • Poziom 26  
    Spokojnie, w miar radze sobie z napraw takich rzeczy. Jednak cena sprawnej p造ty na Allegro za 299 z這tych odwiod豉 mnie od tych usi這wa. Dodatkowo p造ty zalane po naprawie czasami wracaj na nowe usterki wynik貫 z gnicia. Nie wszystko si zauwa篡 od razu.
    A ja chcia貫m sobie upro軼i i przy酥ieszy napraw. Laptop od rodziny.
    Pozdrawiam.

Na szcz窷cie p造t wymienili mi na w豉軼iw. Drobna zmiana w oznaczeniu i inny most. Cz這wiek stale si uczy.
    Pozdrawiam.