Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW E70 - Nie działa dmuchawa w kabinie.

greymetal 09 May 2017 20:53 5883 3
    greymetal
    Level 10  
    Witam. Nagle przestała działać dmuchawa w kabinie . Wszystkie bezpieczniki te z przodu i z tyłu są dobre. Można przyjąć, że z dużym prawdopodobieństwem jest uszkodzony silnik, lub zużyte szczotki? Jeśli tak, to zamówiłbym dmuchawę wcześniej, by mechanik od razu mi go wymienił.
    Pozdrawiam - Zbyszek.
    Maurycy147
    Level 14  
    Mógł się zepsuć rezystor od dmuchawy dużo częściej siadają, aniżeli silniki.
    greymetal
    Level 10  
    Dzięki serdeczne. Sprawdzimy i dam znać.

Dodano po 15 [godziny] 7 [minuty]:

Gdy rezystor "siada", to dmuchawa pracuje niestabilnie, wyłącza się, a nawet włącza się przy zamkniętym samochodzie na postoju. U mnie dmuchawa wyłączyła się absolutnie. Wyjęliśmy ją i okazało się, że wirnik obraca się dziwnie ciężko. Myślałem, że to jakiś wynalazek z hamulcem, ale po zakropieniu WD-40, zaczął obracać się luźno. Po podaniu zasilania też zaczął pracować prawidłowo. Złożyliśmy wszystko "do kupy" i jest super. Tylko ciekawe jak długo ;)
    Pozdrawiam wszystkich - Zbyszek.
    Karol-mbr107
    Level 2  
    Witam
    Ja potrzebuje wyjac wentylator od dmuchawy w x5 e70 bo mi piszczy... trzeba zdejmować kokpit z przodu czy nie? Możesz napisać jak się do niego dostac? Lepsza rada od osoby co to robila niz rozbierac pol auta i pourywac pol zaczepow
    Z góry dzięki Karol