Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Televes DAT HD Boss 790 vs Dipol 44/21-60 Tri Digit

konrad509 09 May 2017 23:59 2577 10
    konrad509
    Level 10  
    Którą z tych anten wybrać? Ta od Dipola ma niby większy zysk i jest tańsza. Z kolei Televes jest droższa i ma mniejszy zysk, ale to podobno porządna antena.
    M.Mikolajski
    Level 15  
    Wszystko zależy z jakiej odległości odbierasz sygnał i w jakiej lokalizacji się znajdujesz, co jest na drodze do nadajnika,na jakiej wysokości ma być antena itp - dla uzyskania odpowiedzi niezbędne jest podanie elementarnych danych o warunkach otoczenia - nie ma bezpośredniej odpowiedzi na twoje pytanie bowiem każda z tych anten ma inną charakterystykę i ma zastosowanie do innych warunków
    Fotodetektor

Level 30  
    Na dzień dobry to bym nie kupił Tri Digi.
    Reszta jak pisze wyżej kolega.
    konrad509
    Level 10  
    Mieszkam ok. 47 km od nadajnika (Raszyn) wg. tej strony https://emimaps.emitel.pl/
    Antena na dachu.

Na pewnym innym forum polecono mi Tri Digit'a, ale postanowiłem zaczerpnąć rady jeszcze na innym forum :)
    LeDy
    Level 43  
    To pod rozwagę podam ci jeszcze jedną.TTV S Combo M8 Televes DAT HD Boss 790 vs Dipol 44/21-60 Tri Digit Televes DAT HD Boss 790 vs Dipol 44/21-60 Tri Digit
    Jedna jest dla VHF-UHF-H H a druga V H. Ok. 14dB , nośnik13/20mm, rurki fi8.
    konrad509
    Level 10  
    Ale to są wersje combo. Nie wiem czy u mnie taka antena będzie sensowna, bo najbliższy nadajnik MUX-8 mam ok. 15 km i to w innym kierunku.
    LeDy
    Level 43  
    To tylko na IV-V pasmo (UHF) taka Televes DAT HD Boss 790 vs Dipol 44/21-60 Tri Digit
    Tamta wyżej to z tej odległości MUX 8 odbierze tyłem.
    konrad509
    Level 10  
    No ok. To teraz mi powiedz w czym ta antena jest lepsza od tych, które wymieniłem. Poza cena oczywiście :)
    LeDy
    Level 43  
    Przede wszystkim w cenie. Parametrami dorównuje tamtym.
    Dałem ci pod rozważenie . Decyzja należy do ciebie.
    Fotodetektor

Level 30  
    Jak masz dwa kierunki to daj zwrotnice. Daj Televesa i firma Buro. Antena kierunkowa na MUX-8.
    Dobre wykonanie i odbiór idealny.
    Darek.S
    Level 33  
    LeDy wrote:

Tamta wyżej to z tej odległości MUX 8 odbierze tyłem.

Tyłem zgoda ale bokiem może już nie wyrobić :wink: a pod kątem prostym to w zasadzie na pewno nie wyrobi żadna...
    Televes DAT HD Boss 790 vs Dipol 44/21-60 Tri Digit
    Oczywiście w warunkach rzeczywistych jest zabudowa, wzniesienia itp zatem występują jakieś odbicia i nawet przy kącie prostym jakaś szansa na odbiór może jednak być... Ale przecież nan nie chodzi o szansę...