Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mannesmann Demag KBV 71 B 8/2 - Silnik nie chce ruszyć

10 Maj 2017 10:52 879 4
  • Poziom 13  
    Witam!

Mam do uruchomienia suwnicę z drugiej ręki, która wyposażona jest w silniki poruszające mostem Demag KBV 71 B 8/2, jednak nie chcą one za żadne skarby ruszyć. Rezystancja wszystkich trzech uzwojeń wynosi ok. 127Ω. Zastanawia mnie sposób łączenia końcówek uzwojeń - zamiast zwykłej zwory z blaszki jest tam warystor widoczny na schemacie z pokrywy zacisków. Po co się coś takiego stosuje? Może ze względu na hamulec, który jest zintegrowany z silnikiem?

Czy ktoś wie, jak uruchomić te silniki?

Załączam zdjęcia tabliczki znamionowej i wspomnianego schematu:
    Mannesmann Demag KBV 71 B 8/2 - Silnik nie chce ruszyć Mannesmann Demag KBV 71 B 8/2 - Silnik nie chce ruszyć
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Po pierwsze to trzeba sprawdzić jak zasilany jest ten silnik prawdopodobnie przez styczniki trzeba sprawdzić czy one się włączają następnie zmierzyć napięcie jakie jest na zaciskach silnika jeśli styczniki się załączają No i oczywiście hamulec może być uszkodzony. Czy silnik w ogóle jakoś buczy czy daje jakieś oznaki życia??
  • Poziom 13  
    Silnik nie daje żadnych oznak życia, nawet, jak podłączę go bezpośrednio do zasilania, bez żadnych styczników, tylko przez wyłącznik. Zasilanie jest OK, 400V, przytargałem inny silnik i się kręci bez problemów.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Typowy silnik dwubiegowy w układzie Dahlandera, więc nic dziwnego, że nie rusza. Za to Kolega niech ruszy glową i tu poczyta :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1218793.html
    Niedaleko, prawda? :D
  • Poziom 13  
    Rzeczywiście, nie pomyślałem o układzie Dahlandera, jakieś zaćmienie umysłu miałem. Silnik ruszył, tylko trzeba było jeszcze puknąć w hamulec, bo się blokował.