Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EMB20P03V - Zamiennik tranzystora

kriss07 10 May 2017 11:33 1278 11
    kriss07
    Level 9  
    Witam!

Dostałem do naprawy płytę główną z HP Pavilion RT3290.
    Model płyty: R62C, DAR62CMB6AO REV: A
    Jest tam problem z ładowaniem baterii (a raczej jego brakiem). Okazało się,
    że brakuje elementu PQ27. Ze schematu (SCHEMAT) wyszło, że to tranzystor MOSFET z kanałem P EMB20P03V. Oryginał jest dostępny tylko na AliExpress (Link). W internecie znalazłem, że zamiennikiem może być AO4407 lub IRF7416. Tylko, że z tego co patrzyłem, to mają troszeczke różne parametry. No i są w obudowie SO-8 a oryginał w QFN-8. Pytanie do Was. Czy te tranzystory, które podałem, będą pasować? I czy różne obudowy nie będą problemem? Czy może jakiś inny tranzystor będzie lepszym zamiennikiem?

Z góry dziękuję za pomoc!
    kriss07
    Level 9  
    W takim razie jest jakiś inny zamiennik?
    kriss07
    Level 9  
    Super, dziękuję Ci bardzo. Jest nawet jeden na allegro, tylko dosyć drogi. Ale popatrze jeszcze na miejscu.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    kriss07
    Level 9  
    Aaaa, dobra :D
    A co do tme, to czytałem trochę negatywnych opinii o tym sklepie... No ale trudno, wolę chyba wziąć tam i ew. zaczekać, niż płacić prawie 40zł na allegro. Co najlepsze, to AON7405 i AON7408 są dostępne za kilkanaście złotych, a ten, którego potrzebuje, to oczywiście nie ma.
    User removed account
    Level 1  
    kriss07
    Level 9  
    Oczywiście, masz rację. Dlatego też się nie zrażam na start, tylko tam zamówię. A o tym, że to największy dystrybutor w kraju, to nawet nie wiedziałem. A skoro Ty masz pozytywne doświadczenia z tym sklepem, to tym bardziej jestem spokojny o moje zamówienie.
    Dzięki wielkie za pomoc!
    kriss07
    Level 9  
    Tranzystor przyszedł na drugi dzień po zamówieniu. Wlutowałem go i działa. Dziękuję jeszcze raz @trymer01!