Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejny zanudzający temat o selektorze wejść...

Grzawa 27 Lip 2005 17:04 755 0
  • #1 27 Lip 2005 17:04
    Grzawa
    Poziom 11  

Tak jak napisałem w temacie, pewnie jest tego do znudzenia, ale nie mogę znaleść to co mnie interesuje, a mianowicie. Chce zbudowaæ selektor wejść i będzie miał dwa wejścia 6-cio kanałowe, i 6 wejść dwu kanałowych. Z tych dwu kanałowych chcę rozdzielić sygnał na 4.1 z możliwością zależną od mojego widzi mi się w trakcie słuchania muzyki połączenia 2-ch kanałów w jeden dla centralnego. No i kanał basowy by był wyciągany z dźwięku stereo oczywiście. I w tym układzie chcę jeszcze mieć możliwość sterowania głośnością wszystkich kanałów, dodania lub zmniejszenia basu i sopranu, i sterować kanałami, czyli który ma grać głośniej, a który ciszej. Wydaje mi się ¿e jest to trudne do zrobienia, ale możliwe, tyle że ja jestem całkowicie zielony z elektroniki cyfrowej, więc nie potrafię sobie sam zaprogramować, i zaprojektować układu, ale programowaniem bym się zająć na końcu i bym miał powód się tego nauczyć ;-) , ale najpierw bym chciał złożyć to wszystko. Głównie co chcę mieć w tym to selektor wejść, miksowanie z dźwięku stereo kanału basowego (2.1), możliwość ściszenia lub całkowitego wyłączenia któregoś z głośników (dotyczy to każdego), zmianą głośności, i regulacji bas, sopran, i balans, i sterowanie tym pilotem na podczerwień. A wszystko by było wyświetlane na nie ważne jakim wyświetlaczu. Może być 2x 16. Jak by ktoś miał może już coś takiego zbudowane, albo by mógł mi pomóc to bym prosił o to, gdyż dość wielką ochotę mam zbudować sobie coś takiego.
    Pozdrawiam, i liczę na odzew.

PS. Jak ktoś to już ma, i prześle wszystko, czyli program obsługujący mikrokontroler, schemat, itp to pod patryk.gazwa(malpa)wp.pl albo GG: 3102535 Pozdrawiam.

0 0