Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Deskjet F2180 - Uszkodzona karetka, jak ją wyjąć ?

10 Maj 2017 12:17 1017 6
 • Poziom 9  
  W drukarce wielofunkcyjnej HP F2180 zauważyłem, że uszkodzona jest karetka na dole, w miejscu gdzie przytrzymuje czarny tusz. Skutkuje to tym, że karetka z włożonym czarnym tuszem nie przesuwa się swobodnie, tylko zahacza o elementy drukarki znajdujące się pod nią. Bez włożonego czarnego tuszu karetka ładnie się przesuwa (zarówno z jednym, kolorowym tuszem, jak i bez żadnych tuszy). Aby naprawić uszkodzenie, czyli lekkie odgięcie plastiku na dole, musiałbym wyjąć całą karetkę, ale nie wiem jak się za to zabrać, aby nic nie uszkodzić. Najpierw musiałbym chyba wyjąć przezroczysty pasek (enkoder), ale też nie chcę tego robić na siłę, aby nie zerwać. Jak mogę wyjąć karetkę bezpiecznie ? Nigdzie nie znalazłem instrukcji serwisowej do tej drukarki wielofunkcyjnej ani żadnych filmików z tego typu naprawy. Może ktoś ma lub wie gdzie można kupić sprawną, używaną karetkę, bo nie wiem czy nawet po wyjęciu uda mi się naprawić, aby to było trwałe.
 • Pomocny post
  Spec od drukarek
  Śrubokręt torx 10, odkręcasz od góry 2 śruby, zdejmujesz górną cześć obudowy ze skanerem odpinając wcześniej taśmy, potem musisz odkręcić całą blachę na której masz karetkę, wypiąć taśmę od karetki i wtyczkę silnika.
 • Poziom 9  
  Dziękuje bardzo za pomoc, faktycznie łatwo poszło, mam dostęp do uszkodzonego elementu. Mam teraz pytanie: czym ten odgięty dolny element karetki przykleić, aby trzymał się mocno i był najlepiej również odporny na tusz ? Znalazłem coś takiego: "Technicoll klej do twardych plastików", ale nie wiem, czy jest on wystarczająco trwały czy np. może lepiej to połączyć lutownicą ?
 • Spec od drukarek
  Lepszy będzie klej. Dobre są takie dwuskładnikowe w sklepach za 5 złotych.
 • Poziom 9  
  Dokładnie jaki 2-składnikowy ? Bo jak czytałem teraz opinie to wiele jest negatywnych. Może jest jakiś konkretny rodzaj mocnego sprawdzonego kleju 2-składnikowego do plastiku ?
 • Spec od drukarek
  Ja używam EPOXY STELL
 • Poziom 9  
  Kupiłem jednak Technicqll do twardych plastików (epoxy steel nawet nie widziałem w lokalnych sklepach, można tylko wysyłkowo kupić).
  Jak na razie jest wszystko dobrze. Mimo kilkukrotnego wyjmowania i wkładania kartridża dolny plastik od karetki trzyma się mocno. Drukarka drukuje, z tym, że nie działa mi panel z przyciskami, dlatego muszę drukować tylko z komputera. Taśma łącząca drukarkę ze skanerem (ta mniejsza) uszkodziła mi się podczas otwierania obudowy. Musiałem przyciąć końcówkę i odsłonić trochę styki z taśmy i teraz ledwo sięga, prawdopodobnie niedokładnie, ale lepiej nie da się włożyć. Czy można ją gdzieś kupić ? Najchętniej bym albo całość wymienił albo jakoś przedłużył. Drukuje i skanuje się w sumie tylko z komputera, ale np. do kopiowania wygodniejsze by było użycie przycisku na obudowie.