Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv do sportu 55 cali 100-120Hz do 3,5k??

hetman83 13 Maj 2017 21:13 5979 65
  • #31 13 Maj 2017 21:13
    hetman83
    Poziom 11  

Jakiej anteny najlepiej użyć aby obraz nawet na tv 4K był "ładny" w sensie taki że przeczytałem gdzieś coś takiego "zatem kto ma antenę siatkową lub słaby sygnał z innego źródła radzę nie kupować 4K, gdyż obraz przesyłany w słabej jakości musi zostać przeskalowany do rozdzielczości 3840 x 2160 (czyli każdy niewyraźny piksel będzie 4-krotnie bardziej rozmyty i gorzej wyglądał). " Z tego wynika że mając tv FHD obraz będzie ładniejszy niż przy tv 4K przy tym samym sygnale np z anteny siatkowej takiej zwykłej.?

Myślę o SONY LED KDL-55W808C, jest w media Expert za 4tys. 120Hz
    wie ktoś z którego roku to model ??

• #32 13 Maj 2017 21:28
    Ludwik XVI
    Poziom 33  

To nie tylko kwestia anteny, a sygnalu jaki jest nadawany. Jest za niski bitrate na dobra jakosc. Jakosc dvb-t to ok 3-4 mbit/s czyli zenujaca jakosc sygnału :(
    Aktualnie mamy max 1080i czyli w praktyce 720p x2 ;) nie jest to pelne FHD czyli 1080p.

Pierwsze pojedyncze i testowe transmisje w 4k TVP planuje w 2018/2019 roku (tylko streaming internetowy). Uruchomienie pierwszego kanału 4k moze 2020/2021, moze pozniej.

• #33 13 Maj 2017 21:32
    hetman83
    Poziom 11  

No to narazie mija się z celem chyba abym kupił 4K, lepiej lesze FHD wezmę tak sądze :) ten model co wyżej podałem na świetne opinie i mogę go wyrwać za 3700 z jakimś kodem. Czas do 17 maja mam, a co sądzicie o wydłużaniu gwarancji do 3 czy 5 lat ? Wiadomo to kosztuje, ale czy warto ? niby jest zapis że np "Bezpłatna naprawa lub wymiana w razie przypadkowego uszkodzenia sprzętu wskutek nieszczęśliwego wypadku", więc wale go na glebe dzień przed końcem gwarancji i dają mi nowy ? :)

• #34 13 Maj 2017 22:06
    AxelNext
    Poziom 38  

Obecnie 4K to tylko z YouTube możesz obejrzeć chyba że masz dostęp do zagranicznych platform cyfrowych z programami albo audycjami w 4K bo w Polsce obecnie nie ma żadnego programu w 4K, nawet z satelity.

Finał Ligi Mistrzów UEFA będzie w 4K na hiszpańskiej platformie cyfrowej i pewnie nie tylko, ale do tego potrzebny jest dekoder cyfrowy sat 4K albo odpowiedni moduł dostępu.

3700 zł. za SONY KDL-55W808C to dobra cena.

Dodano po 2 [minuty]:

Kod rabatowy już nieaktualny.
    Cena na tą chwilę to 3999,99,-

• #35 13 Maj 2017 22:07
    hetman83
    Poziom 11  

Też tak myślę :) W sumie dobrze się nie napalać od razu i poszukać pomocy np tu :D na początku chciałem kupić FHD okazało się że mojego "ulubieńca" nie ma jako nowy a tylko jest na wystawie więc lekki dołek i mówię sobie a dołożę i wezmę 4K ale z racji tego co w/w napisałeś i co czytałem w necie nie opłaca mi się teraz kupić tv 4K, 5tys musiałbym za takiego dać żeby spełniał moje oczekiwania. Ten Sony chyba będzie mój ale oby znów się nie okazało że stoi tylko na wystawie ale z tego co widzę jest w Media Expert. On ma chyba 3d aktywne, co tzn? że do tego są potrzebne specjalne droższe okulary niż przy 3d pasywnym ?

• #36 13 Maj 2017 22:12
    AxelNext
    Poziom 38  

W EURO AGD za tą samą cenę masz wyższy model SONY KDL-55W809C :D

Dodano po 4 [minuty]:

hetman83 napisał:
    On ma chyba 3d aktywne, co tzn? że do tego są potrzebne specjalne droższe okulary niż przy 3d pasywnym ?
    W Google znajdziesz odpowiedz, wystarczy wpisać " okulary 3d pasywne vs aktywne " :D

• #37 13 Maj 2017 22:14
    Mirek Z.
    Moderator

hetman83 napisał:
    wale go na glebe dzień przed końcem gwarancji i dają mi nowy?
    Jak się uda? Ale firmy handlowe bronią się przed wydawaniem pieniędzy w podobnych przypadkach (ich rozumienie znaczenia tekstu zapisanego drobnym tekstem itp.). ;) Bo same dopłaty raczej nie są duże i kuszą...

• #38 13 Maj 2017 23:00
    hetman83
    Poziom 11  

AxelNext napisał:
    W EURO AGD za tą samą cenę masz wyższy model SONY KDL-55W809C :D
    No własnie o tym pisałem, że go już nie ma, może gdzieś na wystawie w Polsce sobie stoi od 2 lat itd, gadałem ze sprzedawcą.

• Pomocny post
    #39 13 Maj 2017 23:36
    AxelNext
    Poziom 38  

Więc kup go w Sony Centre Link
    Masz z darmową dostawą :idea:

Dodano po 3 [minuty]:

Widzę że jesteś z Płocka, a Sony Centre jest w Płocku.

• #40 13 Maj 2017 23:48
    hetman83
    Poziom 11  

Oooo dzięki nie wiedziałem że tak można kupić, tylko żeby to nie było z wystawy bo ciężki mi uwierzyć że Sony trzyma starsze modele na magazynie i czekają na klientów :D Ciekawi mnie zasadnicza różnica między KDL-55W809C a KDL-55W808C. Ten nowszy ma słabszą ocenę na ceneo, dziwne :)

• Pomocny post
    #41 13 Maj 2017 23:57
    AxelNext
    Poziom 38  

Przeczytaj początek, to ci wyjaśni zawiłości tego samego modelu Link
    To jest ten sam telewizor :D

• #42 14 Maj 2017 00:15
    hetman83
    Poziom 11  

W sumie to jedno i to samo to po co przepłacać ? :) Muszę obejrzeć go na żywo, wolałbym matową matrycę a sądzę że Sony mają błyszczącą.

• #43 14 Maj 2017 00:33
    AxelNext
    Poziom 38  

Osobiście brałbym SONY KDL-55W809C z polskiej dystrybucji Sony Centre.

KDL-55W808C to model dostępny wyłącznie w sieci sklepów Media Expert, a to jest jakieś tam ograniczenie. Diabeł tkwi w szczegółach.

Matryca jest matowa chociaż bardziej wygląda na półmat.

• #44 14 Maj 2017 08:28
    Ludwik XVI
    Poziom 33  

AxelNext napisał:
    Matryca jest matowa chociaż bardziej wygląda na półmat.

Tak, to półmat.
    Aktulnie nie ma na rynku pelnych matów. Kwestia pokrycia barwowego.
    Na pełnym macie byłoby to chyba tylko do osiagnięcia na OLED. No ale tak czy tak LG stosuje tez półmaty...

• #45 14 Maj 2017 12:52
    hetman83
    Poziom 11  

Zastanawia mnie ta różnica między nimi, pisałeś z Media Expert, mówili że 809C to zupełnie inny model niż 808C, no to czemu parametry są takie same w opisach ?

• #46 14 Maj 2017 14:12
    AxelNext
    Poziom 38  

Mają inne matryce.
    SONY KDL-55W809C - 139,7 cm
    SONY KDL-55W808C - 138,8 cm

Poza tym KDL-55W808C jest na tańszych (gorszych) podzespołach.
    Tyle znalazłem w necie na zagranicznych stronach.

• #47 15 Maj 2017 14:30
    hetman83
    Poziom 11  

Na Ceneo lepsze oceny ma ten słabszy 808C, nie wiem czy warto się tym sugerować, znacie jakieś zagraniczne strony z rzetelnymi ocenami tych modeli ?

Dodano po 5 [godziny] 18 [minuty]:

AxelNext napisał:
    Więc kup go w Sony Centre Link
    Masz z darmową dostawą :idea:
    Dodano po 3 [minuty]:
    Widzę że jesteś z Płocka, a Sony Centre jest w Płocku.

Na ich stronie jest ten model ale jako poekspozycyjny, szkoda, chyba wezmę w takim razie SONY KDL-55W808C ale nówka w Media Expert, jutro podjadę zapytać.

Dodano po 15 [godziny] 49 [minuty]:

Odpisano mi z Sony

"posiadamy ostatnie sztuki modelu KDL55W809C, jednak są to egzemplarze poekspozycyjne.
    Możemy spośród kliku sztuk wybrać ten w najlepszym stanie. Ślady użytkowania będą minimalne. Sprzedajemy go jako nowy z pełną gwarancją.
    Nie będzie to jednak nowy, zapakowany telewizor.
    Cena: 3990 zł brutto
    Model KDL55W808C to był taki sam TV ale dedykowany do sprzedaży w innej sieci handlowej. Nigdy go nie mieliśmy w sprzedaży w Sony Centre.

Z nowych w rozmiarze 55” mogę zaproponować już TV 4K HDR z nowej linii 2017:
    - 55XE8096 5499 zł (https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=kd55xe8096_telewizor_4k_hdr_z_triluminos_display_i_4k_x_reality_pro)
    - 55XE8505 5999 zł (https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=kd55xe8505_telewizor_4k_hdr_tv_z_procesorem_obrazu_4k_hdr_processor_x1trade)

W razie pytań jestem do dyspozycji."

a więc jeśli chodzi o ten model to tylko z wystawy, jakoś mi się to nie podoba

• #50 15 Maj 2017 22:16
    hetman83
    Poziom 11  

LOCOLOCO napisał:
    Przecież masz modele 4K i 100Hz w tej klasie.

daj przykład jak możesz za 4tys 4K i 100Hz.
    4K dla mnie nie do wykorzystania przez 3 lata albo i więcej

• #51 16 Maj 2017 02:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Technologię 4K możesz wykorzystać od zaraz:
    - Filmy 4K - Netflix , kilkadziesiąt filmów
    - Filmy 4K - Amazon Prime , kilkadziesiąt filmów
    - Filmy 4K , Google Play , kilkadziesiąt filmów
    - Programy 4K - Youtube - kilka tysięcy programów
    - Filmy 4K - UHD BD ( 300 filmów)
    - Filmy kamera Go Pro
    - Sony PS4 gry
    - XBOX ONE S
    - Smartfony
    - Aparaty 4K
    - Kamery 4K
    - Tablety
    To jest od ręki.
    Z poziomu satelity programy w HLG.

Model 4K i 100Hz- Philips 55PUS6561 za 3699 zł.

• #52 16 Maj 2017 06:51
    Ludwik XVI
    Poziom 33  

To ja napisze czego nie ma w 4K:

- dvb-t telewizja naziemna
    - cyfrowy polsat
    - nc+
    - upc, inea i inne telewizje kablowe

Miałem Netflixa miesiac (darmowy okres) i obejrzałem wszystko, co było sensownego do obejrzenia. Oczywiscie czesc rzeczy widziałem juz wcześniej.
    Niestety filmy to słabizna. Poziom lub dwa nizej od HBO czy C+.
    Seriale - jest kilka dobrych ale realnie w roku pojawiają sie 3-4 naprawdę dobre sezony. Nie wszystkie w 4K ;)

Inna sprawa, ze telewizorow "nie 4k"w praktyce juz nie ma, wiec kolejny raz producenci sprzętu wymusili na konsumentach zmianę :(

Ps. Philips 6561 to najwiekszy niewypał 2016 roku. Jakość obrazu w ruchu fatalna. Piłka nożna to dramat na tym tv. Artefakty, brak płynności, banding. Ja sie pozbyłem tego wynalazku w ubiegly weekend na OLXie i wszyscy są szczęśliwi.

• #53 16 Maj 2017 13:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Mądry człowiek powiedział - epatowanie jednym przykładem na 100.00 jest celowym dezawuowaniem marki. Z dużą wątpliwością posiadania faktycznego.
    Wpisz w google - opinie Philips PUS6561 - i znajdziesz teraz kilka tysięcy wpisów użytkowników zadowolonych i bardzo zadowolonych oraz kilkanaście wpisów nie zadowolonych.
    https://www.google.pl/search?q=opinie+pus6561...t=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=eecaWePuMcTPXteOgfgB
    I oceń sam. W klasie cenowej po ostatnich update - z 4K , 100Hz, HJDR, VP 9 - lepszego nie kupisz.

Ponieważ podana jest powyżej opinia użytkownika, który nie jest użytkownikiem.
    Bo przecież w opisach podawał, że nie był właścicielem tego telewizora.

To ja przytoczę kilak opinii tych co są właścicielami.
    Poprzednio za cytowanie takich informacji z Google dostałem BANA.
    Ale skoro wolno jednej osobie to myślę, że innym też - nawet jak dostanę Bana.
    Tym bardziej, że są to opinie dokładnie odnoszącą się zgodnie z regulaminem do treści wątku.

1.
    "Polecam ten model. Nie wiem o co chodzi komentującemu negatywnie androida. Jak dla mnie genialna sprawa. Player z tvnu, ipla z polsatu super sprawa, a kodi to juz w ogóle kosmos. Czasem zatnie się aplikacja, ale to tak samo jak i w telefonie. Kupiłem do tego pada i śmigają ładnie gierki. Wszystko przez wifi, obsługa przez telefon też bardzo fajna. Filmy z pena też ładnie się odtwarzają. Osobiście nie mam do czego się doczepić i dziwię się, że ten philips nie jest bardziej popularny. Polecam."

2.
    "Kupowałem ten TV z duszą na ramieniu. Raz, że Philips, dwa, że android. Ambilight i możliwość ewentualnego oddania TV przeważyły. Oczywiście, TV ma wady. Tak jak przypuszczałem, połączenie androida i TV nie jest doskonałe, przy bliższym oglądaniu i dotykaniu plastikowa ramka może drażnić, pilot nie ma mikrofonu (a przy takim YT domyślnie podpowiada się wyszukiwanie głosowe), a YT w 4k po aktualizacji cały czas rwie. Tylko wbrew opiniom dotyczących wcześniejszych modeli, android sam z siebie nie zawiesza TV, nikt nie siedzi pół metra od ekranu i nie obmacuje w kółko ramki ;) , a na 4k jest sposób (odinstalowanie aktualizacji). Co do androida, to miałem na początku problem z responsywnością systemu na pilota - winnym okazały się na wpół wyczerpane baterie (sic! - w nowym TV!). Po ich wymianie, problemy ustały. Jak ktoś używa TV tak jak ja - głównie do oglądania programów przez dekoder nc+/CP, to może w ogółe zapomnieć o androidzie. Jak ktoś ma manię instalowania wszelkich dostępnych apek i wtyczek, to faktycznie będzie miał powód do narzekań i lepiej żeby szukał czegoś innego. Tylko należy przy tym pamiętać, że to wada samego systemu jako takiego, a nie połączenia TV-android. Jak topowego smartfona załadujemy masą crapu, to też zacznie chodzić jak traktor. Tyle o wadach.

A zalety? Po blisko 3 miesiącach używania, nie zamieniłbym TV na żaden inny. Może tylko większy, ale ten był kompromisem. Ambilight niezmiennie mnie zadziwia, zwłaszcza, że od zawsze oglądamy TV przy wyłączonym lub mocno przytłumionym świetle. To jest genialny wynalazek. TV wisi na niemal białej ścianie i całość naprawdę robi wrażenie. Kolory po kalibracji są genialne. 4k wygląda rewelacyjnie, chodzi płynnie czy to z youtube, czy z sieci czy z satelity - są dostępne kanały testowe 4k (na HotBirdzie), trzeba tylko podłączyć kabel z anteny do wejścia w TV, bo na dekoderach nc+/CP ich nie znajdziemy. Inna sprawa, że tak naprawdę, jeśli ktoś sam nie ma kręci nagrań w 4k (GoPro), to dostępność tzw. contentu jest mizerna i nie ma co się tym ekscytować. Na upowszechnienie tego standardu jeszcze trzeba poczekać.

Reasumując, mimo, że nie jest to najtańszy TV, nie żałuję jego zakupu. 101% zadowolenia. A onanistom sprzętowym marudzącym o zaletach doskonałej czerni plazmy i nieakceptowalnych wadach matrycy IPS serdecznie dziekuję. Jak oglądam film, to liczy się odbiór filmu, a nie analizowanie, czy pod kątem 25% czerń jest czarna. Taki przykład: w grach ostatecznie liczy się nie grafika, a grywalność. Grafika może urywać *****, ale jeśli grywalność jest kiepska, to ocena ogólna gry też jest kiepska i na odwrót. Z TV jest podobnie i w przypadku Philipsa i jego Ambilighta jakość oglądania TV jest zwyczajnie RE-WE-LA-CYJ-NA. Ambilight maskuje wszelkie niedoskonałości matrycy i powoduje, że seanse przez TV są przyjemnością. A przecież o to ostatecznie chodzi, prawda? "
    http://www.ceneo.pl/44176053#tab=reviews

• #54 16 Maj 2017 14:13
    Mirek Z.
    Moderator

Opinie użytkowników z Ceneo i podobnych for są z reguły mało warte/nieistotne. Klient po zakupie jest wręcz "poganiany" o wysłanie opinii (też kupuję przez internet). A mało kto wyśle złą, jeśli się na coś zdecydował. ;) Podobne można znaleźć o przeróżnych sprzętach.

• #55 16 Maj 2017 14:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A co to znaczy poganiany ?
    Naprawdę wierzysz w to co piszesz?
    Nie są wiarygodne - a czyje są ????

Kupuje dziesiątki rzeczy przez internet ( również samochód) i jestem proszony przeważnie o wpis. Rzadko tego dokonuję , ale jak jestem bardzo zadowolony - to też robię wpis z podziękowaniem .
    I ktoś mi powie że mój wpis nie jest warty ?
    Bo co ?

Mojsza racje jest mojsza niż Twojsza - przecież to dzień "Świra"
    https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs

I to pisze moderator ?

• #56 16 Maj 2017 14:55
    Mirek Z.
    Moderator

Nie raczyłeś nawet przeczytać za zrozumieniem, co napisałem - i piszesz właściwie to samo. Serdeczne dzięki.

• #57 16 Maj 2017 15:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Doczytałem wyraźnie - dlatego szanuję wpisy niezadowolonych i wsłuchuję się w ich ton, ale czytałem też wpisy zadowolonych, które wycinasz jako moderator nie dopuszczając dwóch stron do argumentów. Tak nie robili nawet w starożytności.
    Niech zwycięża populizm.

Jedna zła opinia nie zaburza mojej oceny, bo też nie wiem jakie intencje miał wpisujący.
    Zawsze sięgam po ocenę średnią statystyczną a nie jednego, który wie wszystko jak
    Ludwik XVI, który nie był właścicielem telewizora a go sprzedał .
    Ciekawe...

Ludwikowi co prawda XIV historycznie przypisuje się stwierdzenie "Państwo to ja" ..
    Widocznie Ludwik XVI przejął się rolą.
    I parafrazując znaną sentencję - tu pozuje na opinie - wiedza to ja.
    A ludzie wpisują swoje setki pozytywnych opinii traktowani są pre-noga, bo mojsza prawda jest lepsza niż Twojsza.

Moderowany przez arko100:

Po raz ostatni daję ostrzeżenie terminowe (7 dni) za "wycieczki osobiste".
    Następne będzie bezterminowe.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• #58 16 Maj 2017 20:32
    Ludwik XVI
    Poziom 33  

LOCOLOCO napisał:
    Ludwik XVI, który nie był właścicielem telewizora a go sprzedał .

Telewizor kupiłem akurat ja. Na zlecenie moich rodziców, ktorzy ze wzgledu na wiek w internecie nie kupują, bo nie potrafią.
    Ja tez go sprzedałem i co więcej zawiozłem do nowego wlaściciela 34 km tylko po to aby się go pozbyć.
    Pisałem juz o tym kilka razy ale ze Philips mnie ekstremalnie tym modelem wkurzył, to przytoczę jeszcze raz jako przestrogę dla innych kupujących (niech się uczą na moich błędach, a nie swoich)

Philips 6561 został kupiony przeze mnie na podstawie opinii internetowych i suchej tzw papierowej specyfikacji, która wyglądała zacnie tj 120Hz, AndroidTV, 4K.
    IPS został wybrany świadomie ze wzgledu na kąty widzenia, ktore były potrzebne ze względu na ustawienie mebli z boku.
    TV okazal się niewypałem z fatalnym upłynniaczem ruchu, bandingiem, wieszajacym się Androidem, artefaktami naokoło postaci w ruchu itp problemami. Był na gwarancji jeden raz ale niestety wrócił z tymi samymi problemami, poza oprawionym cloudingiem.
    Co więcej w ciągu 4 miesięcy sprawdziłem chyba z 10 egzemplarzy w róznych sklepach aby zobaczyc czy to wady mojego egzemplarza i nie, to po prostu okazala się wadliwa cała seria.

Juz po moim zakupie czyli na jesien 2016 zaczęły sie pojawiać recenzje/testy na uznanych portalach, ktore pokazały ze telewizory serii 6561 i 7101 to najgorsze tv 120Hz 4K z 2016 roku. Oceny za jakosc obrazu oscylowały w okolicach 50-60%. Dla mnie było to juź niestety za późno...

• #59 17 Maj 2017 19:00
    hetman83
    Poziom 11  

Witam ponownie, nigdzie nie mają nowego modelu KDL-55W809C, są tylko z wystawy a takiego nie chcę, zarezerwowałem sobie w Media Expert nówkę sztukę zapakowaną KDL-55W808C (czy on nie ma HDR?), cena 3600-3700zł dokładnie nie pamiętam, pracuje tam kolega więc mam nadzieję że jeszcze coś będzie niżej, w tej cenie myślicie że to dobry wybór jeśli chodzi o tv z matrycą 120 Hz ?? Innych modeli takich nie widzę, jedynie 4K ale to już 5 tys trzeba dać. Wczoraj widziałem jakiś mecz u znajomego na LG55UH615V 60Hz i nawet nieźle to wyglądało, chciałbym zobaczyć różnicę własnie z tym Sony bo jak bym nie widział różnicy to po co przepłacać.

• #60 17 Maj 2017 19:11
    Ludwik XVI
    Poziom 33  

No i tutaj właśnie wychodzi to, jak postrzegamy ruch - to kwestia osobnicza.
    Ja jestem przyzwyczajony do 120Hz i szczerze mowiac nie moge ogladać meczy na 60Hz, bo mnie drażnią mankamenty obrazu.
    Za to mój brat ma 2 telewizory 60Hz (65 i 58 cali) i spokojnie mu to do wszystkiego wystarcza.
    Najgorzej jest, jak się przesiadamy ze 120Hz na 60 Hz - to jest wtedy spora lipa ;)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo