Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv do sportu 55 cali 100-120Hz do 3,5k??

hetman83 10 Maj 2017 12:37 4707 65
  • #1 10 Maj 2017 12:37
    hetman83
    Poziom 11  

Witam, są podobne tematy jednak do innych rozmiarów, więc zakładam nowy, szukam tv 55 cali do oglądania sportu, filmów akcji, w przyszłości do konsoli, oczywiście matryca musi być 100-120Hz, wystarczy FHD, nie musi być 4K, nie chcę 3D, firma: Thomson, Sony, Panasonic, Samsung itd. Nigdzie w żadnym sklepie nie ma na specyfikacji, gdzie ilość Hz można znaleźć? Wszędzie tylko hasła typu 2000Hz itd., co jest gó*no prawdą. Wiem, że takie tv znajdę po 3-5k a wczoraj w MEDia Markt sprzedawca mi gadał, że za taki tv jak ja chcę muszę dać co najmniej 5tys., :D myślał że trafił na jelenia. Znacie jakieś modele dostępne obecnie w sklepach??

• Pomocny post
    #2 10 Maj 2017 14:39
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

hetman83 napisał:
    a wczoraj w MEDia Markt sprzedawca mi gadał, że za taki tv jak ja chcę muszę dać co najmniej 5tys., myślał że trafił na jelenia.

Niestety tym razem sprzedawca nie kłamał.
    Ostatni, który jest dostępny jako nowy w sklepach to chyba Samsung 60J6240. (FHD)
    Innych 55 cali i wyżej 120Hz raczej już nie ma - no moze jakieś poekspozycjne.

• #3 10 Maj 2017 18:35
    hetman83
    Poziom 11  

Serio? Nawet nie muszę mieć modelu z tego roku, może być i z 2016r. Jak poznać ile tv ma Hz? Może poprzez "Clear motion rate"?? Słyszałem, że jakoś to się przelicza. Ciekawe, czy coś do 4 tys znajdę 55 cali FullHD 100Hz chociaż.

• #5 10 Maj 2017 20:47
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Lekko ponad 3500zł masz: KDL-55W756C lub 55PFT6510.

Stare zestawienie na które wpadłem miesiąc po zakupie TV. Poczekałbym trochę i byłby lepszy sprzęt, ale świąteczna gorączka zakupów i wyszła jak wyszło. 01/2016.

• #6 10 Maj 2017 23:55
    hetman83
    Poziom 11  

Na jakie jeszcze inne parametry oprócz odświeżania zwracać uwagę przy kupnie tv?

• #7 11 Maj 2017 07:32
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Typ matrycy tj VA, IPS, PLS, OLED.
    Jasnosc w trybie HDR
    Smart jesli uzywasz
    Rozstaw nozek - przy duzych rozmiarachbtv czasem jest problem z waskimi szafkami

• #8 11 Maj 2017 10:15
    hetman83
    Poziom 11  

TV dla pewności powieszę na ścianę tak czuję bo jak patrzyłem w sklepach to każdy jest chwiejny. OLED odpadam za droga impreza jak na teraz dla mnie, matryca która lepsza VA czy IPS ?
    Mam 3 modele do wyboru: SONY KDL-55W756C 3700zł, tylko w 1 sklepie w internecie dostępny - FHD, PHILIPS 55PUS6561 4000zł (w rtv agd 4200zł)to już jest 4K, i trzeci PHILIPS 55PFT6510 3700-3800zł FHD - tylko w internecie, w sklepach stacjonarnych nie widzę. Teraz pytanie, gdybym kupił ten drugi 4K to oglądając zwykłe programy nawet nie w Full HD to obraz byłby jakiś brzydki? Dodam że będę mieć 3 metry do ekranu i oglądać zamierzam na wprost a nie z boku. Słyszałem że nie opłaca się kupować 4K bo i tak nikt w tym sygnale nie nadaje, jednak do filmów w 4K oczywiście będzie ok, inni z kolei mówią że warto kupić bo widzą różnicę. Można zgłupieć :)

edit
    Znalazłem jeszcze Sony KDL-55W809C za 4000zł Full HD, co oznacza Edge LED taki rodzaj matrycy?

• Pomocny post
    #9 11 Maj 2017 11:19
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

hetman83 napisał:
    SONY KDL-55W756C 3700zł,
    hetman83 napisał:
    Sony KDL-55W809C za 4000zł Full HD

To bardzo dobre modele FHD sprzed 2 lat.
    Matryca VA, 120Hz.

Generalnie wszystkie TV w tym przedziale maja podsiwtlenie krawedziowe tj diody sa umieszczone w krawedziach ekranu.
    Dość słabe rozwiązanie , bo masz zawsze nierownomierne podswietlenie - no ale trzeba z tym żyć, bo to cecha technologi.

hetman83 napisał:
    PHILIPS 55PUS6561 4000zł (w rtv agd 4200zł)to już jest 4K

Chyba najsłabszy pod względem jakości obrazu 4K/120Hz na rynku. Nie polecam tego modelu.

IPS/PLS - Dobre katy widzenia na boki, lepszy obraz w mocnym nasłonecznieniu - matryce dotanich modeli tv
    VA - Lepszy obraz wieczorami, lepsza czerń, lepszy kontrast - generalnie matryce stosowane w droższych telewizorach.
    OLED - najlepsze kąty, najlepsza czerń, nieskończony kontrast, obraz doskonały. 55 cali FHD np LG EG910V juz poniżej 5 tys pln.

• #10 11 Maj 2017 14:53
    hetman83
    Poziom 11  

Który z tych Sony byłby lepszy ? Jeden ma 3d ale mi to nie potrzebne, zaś drugi jest tylko w 1 sklepie w internecie.
    Dlaczego ten Philips 4K nie za bardzo ? a może PHILIPS 55PFT6510 to Full HD jest, oba mają świetnie opinie z tego co widzę.
    Dla samego Ambilight warto brać ?

• #11 11 Maj 2017 14:56
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Te Sony sa technicznie takie same (matryce te same) . Kup taki ktory jest dostepny i z gwarancja ze nowy, a nie powystawowy.

Philips 6561 ma strasznie slaby skaler i matryce slabo oddajaca ruch. Do tego IPS. Mam taki model 55 cali i nie polecam.

Tego modelu Philipsa FHD 6510 nie znam.

• #12 11 Maj 2017 15:36
    hetman83
    Poziom 11  

Więc wychodzi na to że prawdopodobnie kupię Sony KDL-55W809C w sklepie RTV AGD, oczywiście ma być nowy, ma 3d, jest FHD więc spoko, miałem chęci na tego Philipsa z tym podświetleniem ale skoro sądzisz że matryca gorsza niż w sony to uważam że dla światełek nie warto go brać. Jeszcze muszę powęszyć i poczytać może coś innego się znajdzie do konkurowania z Sony ale wątpię w tej cenie.

• #13 11 Maj 2017 17:36
    AxelNext
    Poziom 38  

Ludwik XVI napisał:
    55 cali FHD np LG EG910V juz poniżej 5 tys pln.
    Mam go w rodzinie.
    Obraz piękny, ostry i klarowny jak żaden inny ale brak mi odcieni szarości, a biel jest po prostu brudna.
    Poczekałbym na następne modele oleda.

• #14 12 Maj 2017 13:50
    hetman83
    Poziom 11  

Witam ponownie, pytałem się w sklepie o Sony KDL-55W809C, nie mam dobrych wieści, na miejscu go nie mieli ale mówił mi sprzedawca że tego modelu nie kupię już, może jedynie z wystawy bo to stary model itd, masakra. Zacząłem oglądać inne modele już nawet budżet może być większy (raty 0% jak się uda). Czytałem wiele opinii o różnych tv, np czytałem o jakimś modelu 4K 120 Hz (chyba LG) i ktoś pisał że oglądanie na nim meczy to masakra bo jakieś pasy widać czy coś, wtf ? to co ja mam w końcu kupić żeby być zadowolonym zwłaszcza na meczach itd? Np kupując jakiś tv 55 cali 4K 60Hz obraz na szybkich np meczach będzie się ciął ? a na 120Hz nie ? to samo pytanie odnośnie FHD, FHD 120Hz będzie lepszy niż 4K 60Hz ??
    Już myślę o LG 55EG910V, OLED około 5100zł, z tego co widzę 99% ludzi jest tym zachwycona. Ekran curved, nie ma płaskiego odpowiednika ?
    druga opcja to LED LG 55UF950V 5tys zł 4K 120Hz
    oraz Philips 55PUS7181/12
    LG 55UH661V 60Hz cena prawie taka jak sa wyżej wymienionego LG 120Hz i gdzie tu logika ??
    Sony KD-55X8509C wyprzedaż 4200zł 120Hz

Mam miesiąc czasu i chcę coś już zamówić konkretnego także czytam czy tam i czytam :)
    Jeśli pójdę do sklepu z pendrivem to włączą mi to na każdym tv na jakim będę chciał to zobaczyć ? :)

• #15 12 Maj 2017 15:21
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Te pasy to "banding", w tandemie z "cloudingiem" to podstawowe wady ekranow LCD. Im ekran wiekszy tym problem wiekszy.

Dla mnie w cenie 5 tys pln EG910V nie ma konkurencji jesli chodzi o jakosc obrazu.
    Aktualnie mam tez EF9500 czyli plaski OLED i jestem mega zadowolony. Godny nastepca topowych plazm.

Sony x8509 to tez był bardzo dobry model w 2015 roku.
    Zbieral dobre recenzje np na rtings
    http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850c
    Ruch oceniony na 8,6 pkt czyli wysoko.

• Pomocny post
    #16 12 Maj 2017 16:19
    lesmian45
    Poziom 16  

Philips 6510 - 100 Hz, matryca VA, zaktualizowany Android. Jeśli masz dostęp do tego telewizora to moim zdaniem warto. Jednak jest to model FHD, mnie by nie przeszkadzało nie wiem jak Tobie. Moim zdaniem warto, bo to model z 2016 r, więc też cenowo zaoszczędzisz.

• #17 12 Maj 2017 19:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W ciągu miesiąca jeszcze się wiele zmieni.
    Wejdą nowe modele Panasonica, Philipsa, TCLa, Thomsona, Sharpa.
    Załącz sobie na sklepie nowego TCla - ma kontrast jeden z najlepszych na rynku - 7900:1.
    I nie się nie zacina przy sporcie.
    Zresztą poczytaj tych co kupili bo liczba wpisów zadowolonych rośnie i to bardzo.
    Nie musisz przepłacać aby mieć efekt - wow.

• #18 12 Maj 2017 19:34
    AxelNext
    Poziom 38  

LOCOLOCO napisał:
    Dokładnie. Marzec, kwiecień i maj to najgorsze miesiące na zakup telewizora. Poczekałbym na przełom czerwca i lipca.

Gdybyś jednak nie chciał czekać to też doradzam LG 55EG910V. Mimo braku odcieni szarości obraz żyleta którego na innym TV nie zobaczysz, a to zakrzywienie tzn. curved jest tak małe że siedząc na prost można tego nawet nie zauważyć.

• #19 12 Maj 2017 21:29
    hetman83
    Poziom 11  

AxelNext napisał:
    LOCOLOCO napisał:
    Dokładnie. Marzec, kwiecień i maj to najgorsze miesiące na zakup telewizora. Poczekałbym na przełom czerwca i lipca.

tzn że wyjdą nowe modele a te starsze na które teraz się napaliłem mogą stanieć albo zniknąć jeśli chodzi o FHD ? :D

• #21 13 Maj 2017 07:30
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Z FHD nowe modele miał pokazac Sony.
    LG zapowiedziało nowego OLEDa 4 generacji FHD.
    I to w zasadzie koniec. Najbardziej szkoda Panasonica, nie ma nastepcy doskonalego i taniego DS630e :(

• #22 13 Maj 2017 09:09
    hetman83
    Poziom 11  

i Kiedy te modele wejdą o których piszesz ? Oby w Polsce też były ;) bo często widzę że u nas nie ma fajnych modeli a na zachodzie wszędzie są. Muszę poczytać o TLC.

• #23 13 Maj 2017 09:37
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

hetman83 napisał:
    Muszę poczytać o TLC.

TCL :)
    Na razie nie poczytasz - nie ma żadnego testu w sieci z pomierzonymi danymi modeli P60.
    Tak więc jedynie subiektywne oceny uzytkowników - czyli nic poza szeptanym marketingiem ;)

• #24 13 Maj 2017 11:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #25 13 Maj 2017 12:27
    Mirek Z.
    Moderator

LOCOLOCO napisał:
    i poczytasz i test
    Kolega "sprzedawca" jak zwykle myli pojęcia - dość szeroki opis reklamowy nie ma żadnego związku z testem odbiornika. A czytanie "wymuszanych" opinii tych co kupili z reguły jest bez sensu.
    W powyższym wpisie najważniejsza jest reklama swojego forum i sklepu, oprócz zalecanych (więc i reklamowanych) obecnie sprzętów.
    W każdym temacie musi to być. ;)

• #26 13 Maj 2017 15:16
    AxelNext
    Poziom 38  

O marce Hisense też nie ma nic w necie, a obraz o wiele lepszy niż w Samsungach, LG czy SONY.
    Czy TLC nie ma czegoś wspólnego z Hisense poza tym że obie marki są chińskie :?:
    Jeśli by się okazało że jest to ten sam producent ale sprzedaje na różne rynki pod innymi nazwami to nie dziwiłbym się że kolega Lokoloko tak poleca TLC.
    To są tylko moje domysły :|

• #27 13 Maj 2017 15:23
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

HiSense produkuje swoje telewizory na Europę w Gorzowie w fabryce TPV.
    TPV pewnie kojarzycie,bo to wlasciciel marki telewizorow Philips :)

TCL/Thomson produkuje swoje TV w Zyrardowie.

• #28 13 Maj 2017 15:28
    AxelNext
    Poziom 38  

Ludwik XVI napisał:
    HiSense produkuje swoje telewizory na Europę w Gorzowie w fabryce TPV.
    Chyba tam je składa do kupy z części które przypłynęły w kontenerach z chin i wysyła na rynek starej unii bo w Niemczech jest ich pełno i ceny są bardzo atrakcyjne, a w Polsce jeszcze nie spotkałem w żadnym sklepie.

Czyli telewizory Philips to produkt HiSense.
    AOC , Envision, Philips to wszystko HiSense :idea:

• #29 13 Maj 2017 15:44
    Mirek Z.
    Moderator

Ludwik XVI napisał:
    TPV pewnie kojarzycie, bo to wlasciciel marki telewizorow Philips
    Być może ustalenia przy zakupie tej marki TV nie pozwalają obecnym właścicielom promować jej w krajach kojarzonych z tą nazwą i stąd jest Hisense?
    Inny przypadek to zakup Thomsona i powstanie drugiej marki (TLC) głównie dla rynków azjatyckich, choć nie tylko. Bo Thomson nadal jest reklamowany/kojarzony z Europą itd.

• #30 13 Maj 2017 16:47
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

AxelNext napisał:
    Chyba tam je składa do kupy z części które przypłynęły w kontenerach z chin i wysyła na rynek starej unii

Oczywiście, że składa. Kwestie celne.
    Na części do TV jest niższe cło niż na gotowe TV i dlatego nie opłaca się ich importować z Chin w całości.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME