Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alcatel pixi 7 tablet - nie ładuje baterii niski prąd ładowania

banban56 10 Maj 2017 16:04 1743 0
  • #1 10 Maj 2017 16:04
    banban56
    Poziom 7  

Cześć.

Dostałem do naprawy tablet Alcatel pixi 7, który w ogóle nie działał. Początkowo myślałem, że to port usb wiec został wymieniony na nowy, nie pomogło. Kolejna próba bateria która okazała się całkowicie rozładowana, napięcie około 1,5 V - podładowałem na krótko, tablet zaczął działać.
    Niestety ładował się prądem około 0,6 A, kiedy powinno być to około 1A - baterie też wymieniłem na nową, nic nie pomogło.

Co ciekawe kiedy ładowarka jest podłączona, tablet nie pokazuje ikony ładowania na pasku baterii a w ustawieniach w właściwościach baterii widoczna jest informacja o ładowaniu. Ładowanie na poziomie 0,4 A nie jest w stanie nic baterii podładować, dodatkowo przy wyłączonym tablecie w ogóle nie pojawia się ekran ładującej baterii tylko włącza się i wyłącza urządzenie w pętli aż do całkowitego rozładowania baterii.

Nigdzie nie znalazłem informacji na temat takiego problemu, proszę o jakieś sugestie.
    Przy wyłączonym tablecie i wyjętej baterii masa jest zwarta z plusem na płycie głównej (taki test point w kształcie "+") - dlaczego?

Napięcie przy podłączonej ładowarce na baterii około 2,5V (bateria wypięta).

0 0