Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel vectra c kombi - Podejrzewam padający moduł Rec, ale nie jestem pewien.

10 May 2017 20:01 2739 7
  • Level 8  
    Temat postu: Czy to moduł REC?
    Witam,
    dziś pojawił mi się błąd, że nie pali się światło pozycyjne lewe z tyłu w klapie w mojej viki c kombi. Wyłączylem światła, odpaliłem jeszcze raz, błedu już nie było ale patrzę, żarówka ledwo co się jarzy, no to wymianka na nową. Nie świeci a błędu brak. Poczyściłem styki, w końcu zapaliła się ale jakby dalej słabiej troszeczke świeciła niż z prawej strony. Patrzę na lewą zewnętrzną lampę, też troche słabiej świeci. Wymontowałem lampę, żarówka stara jak świat, zaśniedziała, wkładam nową, patrzę a ona raz świeci mocnej raz słabiej, jakby pulsowała. Podmeniam na kolejną nową żarówkę, świeci, ale jakby słabiej niż prawa strona. Pomontowałem wszystko, zapalam światła, niby troszke, ale lewe światła w biały dzień świecą jakby słabiej niż te z prawej strony, zarówno w klapie jak i te zewnętrzne. Kolejny test, włączam przeciwmgielne, jest ok. Podpieram pedał chamulca, lewa i prawa strona świecą identycznie, zwalniam chamulec, lewa świeci słabiej niż prawa strona. Wsteczny, to samo, lewa słabiej niż prawa. Awaryjne, to samo. Niby widać w dzień bez problemu lewy kierunek ale słabiej niż prawy. Nie możliwe aby wszystkie żarówki z tyłu z lewej były słabsze niż te z prawej. Auto nie miało żadnego dzwona i nie ma z prawej strony nowych lamp ani żarówek, dzieje się tak od niedawna bo nie raz widziałem swe auto od tyłu na zapalonych światłach i różnicy nie zauważyłem. Czy to padający Rec?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 43  
    Trzeba porządnie wyczyścić styk żarówka - oprawka. I zrobić bypassy mas lamp.
  • Level 8  
    Oczywiście, wszystkie 5 żarówek lewej strony tj. pozycja w klapie, wsteczny, przeciwmgielne, pozycja zewnętrza ze stopem, kierunkowskaz porządnie wsadzone, oczyszczone styki. Pozatym gdyby masa zanikała to przy chamowaniu również świeciło by gorzej a wtedy jest ok, na pozycji świeci słabiej a żarówka jest jednowłóknowa.
  • Level 8  
    Witam,
    dziś w końcu miałem trochę czasu, rozebrałem poczyściłem jeszcze raz, na dodatek wypsikałem wszystkie styki i wstyczki kontaktem no i super, wszystko świeci jak należy, mieliście racje. Najprawdopodobniej gdzieś gubiła się masa. Przy okazji postanowiłem popsikać kontaktem też prawą stronę tak już na przyszłość żeby nie było problemów. W prawym wstecznym styk oprawki żarówki z obudową lampy był lekko zespawany, poczyściłem, spsikałem kontaktem i teraz: autko postoji, wbijam wsteczny, prawy wsteczny zaświeca się ale tak po około 10s. Czasi wywali błąd żarówki ale zaraz znika. Kolejne wbicie wstecznego już normalnie od razu zapala do momentu aż samochód znowu postoi. O co teraz chodzi? Dlaczego po czasie łapie?
  • Level 43  
    Upartego nie przekonasz . Bypass zrob