Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

clarion nx502e nie odtwarza dvd i divx

hommer81 10 May 2017 22:48 735 3
    hommer81
    Level 2  
    Witam serdecznie wszystkich.
    Mam pytanie i prosbe o pomoc.
    Mam w aucie od 2 lat stacje clarion nx502e.
    Od poczatku nie odtwarza mi zadnych plikow filmowych. Wyskakuje komunikat ze odtwarzanie obrazu podczas jazdy jest niebezpieczne i leci tylko sciezka dzwiekowa z filmu. Bardzo prosze o pomoc bo sobie nie radze. Dzieki i pozdrawiam
  • Helpful post
    wie_siek
    Level 12  
    Dzień dobry!
    Zgodnie z przepisami,każde radio tego typu,posiada zabezpieczenie przed oglądaniem filmów w czasie jazdy/dlatego wyskakuje komunikat/.Oglądanie możliwe jest dopiero na postoju po zaciągnięciu hamulca ręcznego.Jeden z kabli idących od radia/nie pamiętam który,sprawdź na schematach innych odbiorników,są znormalizowane/ jest połączony z hamulcem i po zaciągnięciu zwiera do masy przełączając radio w tryb AV.Nie wiem czy to radio jest fabrycznie montowane,czy nie.Trzeba sprawdzić czy ten przewód jest podpięty,czy nie.Może ktoś przypadkowo rozpiął przy okazji jakiegoś remontu.
    Pozdrawiam,Wiesław.
    hommer81
    Level 2  
    Dziekuje Panie Wieslawie za cenna informacje, pojecia nie mialem. Auto kupilem z zamontowana juz stacja. Nje jest ona montowana oryginalnie, ale przez poprzedniego wlasciciela wiec pewnie nie podlaczyl w ogole tego przewodu pod reczny bo sprawdzalem jak Pan radzi i nie ma dalej obrazu. Rozumiem wiec, ze jesli dokopie sie do tego przewodu i zmasuje go gdziekolwiek na stale to wowczas bedzie obraz kiedykolwiek wlacze wideo, zgadza sie? Na dniach znajde dlusza chwile i pojde szukac tego kabelka to napisze jak mi poszlo.
    dziekuje i pozdrawiam
    wie_siek
    Level 12  
    Zgadza się,wystarczy podpiąć do masy.