Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kupic sprzet na poczatek

Sławek83Tczew 27 Jul 2005 18:00 2247 9
    Sławek83Tczew
    Level 2  
    Siema
    Chcialbym zakupic kompleny sprzet estradowy ( mixer, kolumny i jakies procesorki dynamiki itp). Bede naglasnial niewielkie koncerty i jakies konferencje itp. Chcialbym wydak ok 10tys. Moze mi ktos poradzi co i jak ....
    Pozdro
    toadi
    Level 36  
    no to nie naszalejesz za tyle

za tyle to nie zaszalejesz jak potrzebujesz miec procesory dynamiki i inne duperele kup behringera mikser DDX3216x czy jakos tak jest u nas w domu kultury mzona kupic za ok 2700 na poczatek jak znalazl zostaje ci ok 7 ty na kolumny i koncowke czyli mozesz kupic urzywanego adsa np LX2000 (ale ciezko je znaleźć) alebo LX1400 (oceniam zakup w granicy 1500-1700 zł) i podlaczyc na 2 om po 2 kolumny na strone typu 2x15"+1" tutaj nie masz za duzego wyboru jedynie LDM yone itp z nowych albo cos urzywanego.

Niestety to jest ilosc pieniedzy ktora ledwo wystarczan a porzadny (nie najwyzsza polke) mikser albo pare lepszej jakosci kolumn

Chyba ze sobie paczki bys sam sklepał to bys cos zaoszczedzil
    Sławek83Tczew
    Level 2  
    No fakt za tyle kaski to ja se moge.......
    a moze takie rozwiaznie :
    wzmak: DAP AUDIO Palladium Vintage P-1200
    paczki :JBL JRX 125
    mixer:Behringer SL2442 FX
    tak nad tym sie zastanawiam ale niwiem co jeszcze mi potrzeba no i czy to dobry wybor?????
    aca
    Level 30  
    Servus,
    naglasnianie "niewielkich" koncertow , a naglasnianie konferencji to dwie pary kaloszy !!! Do tego potrzebny jest calkiem inny sprzet !!! Do naglasniania konferencji potrzebujesz np. 4 do 6 kolumn( w zaleznosci od pomieszczenia-dlugosci) 2-way na 8"-10" glosniku niskotonowym do tego mikser 4-5 kanalowy( 3-4 mic plus line ), delay i koncowke najlepiej chodzaca na 2 Ohmy - mozesz wtedy podlaczyc 3 kolumny 8Ohmowe na kanal . Do tego dochodza 1-3 mikrofony na gietkich szyjkach lub ewentualnie bezprzewodowe.
    Sprzet na koncerty jest zalezny od wielkosci i rodzaju koncertow. 2 lub 4 topy do tego 2 do 8 subow, pare wzmacniaczy, crossover aktywny, mikser 12-24 kanalowy, EQ 31 pasmowy to jest podstawa.I tu z twoja kwota daleko nie zajdziesz. Rzecza ktora prawie kazdy zapomina to koszta ktore dochodza za paru lepszych mikrofonow, cala masa kabli, statywow,rack'i,case'y i cala masa dupereli. To juz jest pare tysiecy!!!.
    Ze sprzetem ktory zaproponowales daleko nie zajdziesz. Mam pytanie jak daleko jestes wogole w tym temacie ?
    Pozdrowienia.
    toadi
    Level 36  
    Wiesz ACA ale jezeli on potrzebuje naglosnic koncert w malym pubie gdzie wejdzie gora 100-150 osob (tak do 100m2) kapelki ktora robi pierwsze wystepy dopiero wystarczy prawie byle co (no poza alfredopodonymi wynalazkami) robilem takie koncerty dla kilku kapeli jak maja w miare dobre piece na przod puszczasz glownie wokal stope i po troszke reszty instrumentów wtedy spokojnie wystarcza moc rzedu 300W na strone przy popularnych pakach typu LDM mikrofonami tez nie siegnalem dalej niz poza shure-prologue dla wokalisty plus carole ostanio do instrumentów behringery xm1800 i konsolka ldma albo behringera na takie cos starcza, jezeli chce tanio miec kompresor+bramke na kazde wejscie to na obecna chwile tylko ddx behringera obsluga banalna tylko troszke smykalki.

Do gadaniny na konferencjach faktycznie trzeba czegos innego inne mikrofony inne kolumny od biedy mozna sie pomeczyc z duzym mikserkiem, chowajac sie gdzies w rogu, jeszcze wszystko zalezy jakie duze pomieszczenia i jakie akustycznie jak mila sala bez poglosu to spokojnie dwie kolumny na statywiedobrze zrobia.

A w ogole to temat jest za obszerny zeby go nawet naruszyc w trakcie kilku postów

Dodano po 1 [minuty]:

a w ogole jestem zdania ze te kolumny jbla nie sa warte swojej ceny i spora czesc polskich produktów duzo tanszych im dorownuje a nawet przerasta je
    Sławek83Tczew
    Level 2  
    Czesc
    jezeli chodzi o to -jak daleko jestem- to ja dopiero zaczynam, wczesniej traktowalem o jako hobby a teraz chce sie tym zajac na powaznie. Narazie dysponuje tylko taka kasa i nic nie poradze :(, ale od czegos trzeba zaczac.....

jesli chodzi o sprzet to moze jakies macie konkretne zestawienie???? za taka kase ::))chcialbym naglasniac niewielkie koncerty w plenerze czy w nalym pabie.

chcialbym nabrac doswiadczenia i z czasem robic coraz wieksze imprezy..

a jesli chodzi o paczki to co polecacie jesli nie jbl....i o co chodzi z tym ze pod 2 om moge podlaczyc 3 paczki 8om...
    toadi
    Level 36  
    na allegro teraz jest wystawione 4 szt kolumn yamahy 500W (1800zł/szt) w ukladzie 2x15+1" sa to bardzo dobre w tej cenie nic tylko brac napedzic nawet 2 koncowkami dap p1200 albo 1 koncowka adsa LX1400 na poczatek na pewno wystarczy do tego wezmiesz sl2432 mikserek behringera i masz komplet dla poczatkujacego naglosnieniowca

Dodano po 1 [minuty]:

wiecej nic lepszego nie kupisz
    Sławek83Tczew
    Level 2  
    siemka
    powiedzmy ze kupilelem sobie dwie paczki Proel SMART 15P i doly SMART 15SP. oki paczki graja super po piecemDAP AUDIO Palladium Vintage P-1200. ale przydal by sie jeszcze mocniejszy dol i teraz co lepiej zrobic ?? czy kupic druga pare dolow czy moze jakis procesor basowy wystarczy ???
    toadi
    Level 36  
    koniecnzie drugi dół zaden procesor basowy nic nie pomorze jak mocy malo w dole
    Chrzaszczu18
    Level 13  
    Witajcie.jestem jeszcze małolatem (19 lat na karku)ale trochę imprez się robiło i nadal robi.Ja mam kolumny kupione od YONE z allegro zapłaciłem 2700zł za 2 basy po 350wat rms 98Db 8 omów + 2 górki po 150wat rms 99Db 8 omów.Całe nagłośnienie na głośnikach EMINENCE. Spinam to w pary (bas+górka)i sale gimnastyczną w szkole nagłaśniam z palcem w nosie przy wzmacniaczu 2x270wat przy 4 omach do tego mam mixer Behringera MX 2004A(16 kanałów)i robiłem za tym koncert w sali gimnastycznej (wiadomo straszny pogłos bo pomieszczenie około 4 metry wysokości)i sprzęt się świetnie spisywał.A co do cen to można kupiś np:
    2 kolumny wysoko tonowe 12"+1"
    2 basowe 15"
    2 subbasy 18"
    na allegro firmy YONE i będzie to koszt około 4500zł
    do tego behringer europower 2500 i drugi taki sam tylko 1500 i to jest koszt 2500zł na allegro jakiś crossower za 500zł korektor 2x31 za 800zł i mixer nawet używany tak jak ja kupiłem za 700zł a za tysiąć okablowanie no i jeszcze jakiś rack by się przydał ale samo nagłośnienie za te 4500zł myśle że na 400m2 wystarczy.Pozdrawiam Fanów mocnego nagłośnienia