Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinCC flexible - reset hasła

gosik 11 Maj 2017 10:04 957 7
  • #1 11 Maj 2017 10:04
    gosik
    Poziom 12  

Witam
    Dostawca maszyny wizualizację wykonał w WinCC.Projekt mam na PG.
    Ustalił kilka haseł o różnym poziomie dostępu.
    Z tego co podejrzałem w projekcie po wpisaniu 3x błędnego hasła dla operatora następuje blokada i tylko jest możliwa zmiana parametrów z poziomu wyższego - hasła wyższe są mi znane
    Moje pytanie:
    Jak mogę powrócić do sytuacji gdzie operator będzie mógł ponownie skorzystać ze swojego hasła tak by móc się zalogować .

Będe wdzięczny za podpowiedzi

0 7
  • #2 11 Maj 2017 11:55
    kam027
    Poziom 10  

Jeżeli masz aktualny projekt na PG to go wgraj i przy okazji odznacz opcję 3 błędnych haseł.

0
  • #3 11 Maj 2017 12:49
    gosik
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedź,
    Też o tym myślałem ale nie chciałbym nic zmieniać w projekcie
    Jest na to jeszcze inny sposób?

0
  • #4 11 Maj 2017 19:07
    kosmos99
    Poziom 34  

Musisz zalogować się w aplikacji na poziom administratora i poszukać w niej użytkowników, jak znajdziesz taką tabelę z ich nazwami to będziesz mógł to odblokować. Oczywiście czy ta lista jest zależy od programisty, który pisał aplikację.

0
  • #5 11 Maj 2017 21:27
    namok
    Poziom 25  

gosik napisał:
    Też o tym myślałem ale nie chciałbym nic zmieniać w projekcie

Nie kombinuj tylko popraw projekt i wgraj.
    Skoro operatorzy wiedzą o blokadzie to będą jeden drugiego złośliwie blokować a Ty będziesz biegał jak kot z pęcherzem.

0
  • #6 12 Maj 2017 11:42
    gosik
    Poziom 12  

Rozumiem jeśli zaloguję się jako administrator to wtedy liczniki złych logowań wykasują się ?
    Dotarłem do tej tabelki po otwarciu projektu na PG i mam zapisanych kilku użytkowników ale chcę by ponownie operator mógł logować się przy użyciu swojego loginu i hasła
    Oczywiście mogę odznaczyć opcję odpowiedzialną za ilość złych logowań - bodajże teraz jest tam nastawa 3 ale tak jak pisałem wcześniej nie chciałbym absolutnie nic zmieniać w ustawieniach projektu

Czy jeszcze w jakiś sposób można to zrealizować

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedzi

0
  • #7 12 Maj 2017 17:25
    kosmos99
    Poziom 34  

gosik napisał:
    Rozumiem jeśli zaloguję się jako administrator to wtedy liczniki złych logowań wykasują się ?

Nie, będziesz miał możliwość odblokowania danego użytkownika, a dokładniej nadania mu poziomu uprawnień.

0
  • #8 27 Maj 2017 10:27
    gosik
    Poziom 12  

Przepraszam że nie odpisywałam
    Problem rozwiązany tzn
    W projekcie jest tak zaprogramowane że po wpisaniu Administratora i 5 minutach bezczynności nieprawidłowe logowania resetują się
    Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie
    Pozdrawiam i zamykam temat

0