Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC-Amplituner VSX420-Projektor - Dźwięk tylko w projektorze zamiast amplitunera.

zbaq6666 11 Maj 2017 11:12 756 8
  • #1 11 Maj 2017 11:12
    zbaq6666
    Poziom 8  

Witam

Podłączyłem komputer z systemem WIN 10 Gforce 1050 ti do amplitunera Pioneer VSX-420 za pomocą kabla HDMI do jednego z wejść, następnie kolejnym kablem HDMI podłączyłem z wyjścia tegoż amplitunera projektor EPSON EH TW-5300. Problem polega na tym, że dźwięk przekazywany jest przez amplituner prosto do projektora. Projektor wyświetla obraz i dźwięk, a amplituner milczy. Dodam, że Win 10 widzi jedynie projektor, reszta opcji jest not plugged in ( screen poniżej ).

PC-Amplituner VSX420-Projektor - Dźwięk tylko w projektorze zamiast amplitunera.

Temat był już poruszany, ale zawsze zamiast rozwiązania problemu stosowano jakiś myk jak np: podłączenie dźwięku z kompa po kablu optycznym a obrazu poprzez hdmi.
    1.Ja nie mam takiej możliwości, bo nie mam wyjścia optycznego.
    2.Kable są dobre, bo skoro dźwięk trafia do projektora przez ampli to do ampli logiczne, że też trafia.
    3. Może coś źle ustawiam? Może jakiś znawca ustawień tego p.........go ampli coś pomoże, bo w życiu się nie spotkałem ze sprzętem z dolnej półki w którym cokolwiek mam zrobić to robię to z instrukcją. SYF NA MAXA TO AMPLI. A dźwięk jak z puszek po piwie.
    4. Sterowniki systemu nówki ( wszystkie )

Pozdrawiam

Przemek

0 8
  • #2 11 Maj 2017 11:33
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

zbaq6666 napisał:
    dźwięk jak z puszek po piwie.

Może kwestia zestawów głośnikowych, ich podłączenia albo ustawień? Sprzęt jak może i wybitnego brzmienia nie ma ale powinien brzmieć poprawnie.

Co do problemu, to na starcie komputer/sterowniki bym zupełnie wykluczył.

Spróbuj przywrócić amplituner do ustawień fabrycznych (niestety ustawienia głośników też zostaną usunięte, więc możesz sobie spisać odległości itp.)

Reset robi się tak:

-Wyłączasz amplituner
    -trzymjąc przycisk band i wciskasz i trzymasz standby, puszczasz oba po 3 s.
    -jak pojawi się na wyświetlaczu reset? wciskasz auto/direct
    -jak pojawi się ok? wciskasz stereo/alc

0
  • #3 11 Maj 2017 12:03
    zbaq6666
    Poziom 8  

No i doczytałem się w instrukcji czegoś takiego: Jeżeli dobrze zrozumiałem oczywiście to pomimo podłączenie urządzeń przez hdmi dźwięk nie będzie przesyłany do odbiornika. Trzeba go podłączyć dodatkowym kablem audio. Tylko czy tu chodziło o odbiornik jako amplituner czy tv.

https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/pioneer/vsx-420/instrukcja

Link powyżej strona 18 i 19 jest informacja " Important"
    Zanim zrobię mu reset i wyrzucę na śmietnik może ktoś jeszcze na to zerknie.

Pozdrawiam

0
  • #5 11 Maj 2017 12:25
    zbaq6666
    Poziom 8  

I tego się obawiałem. Ale jak to możliwe. Czy u innych producentów też tak jest?

To poproszę o jakieś niedrogie propozycje które zastąpią tego grata i będzie wszystko ładnie działać jak powinno, bo zrobiłem upgerade kompa do mojego mini centrum rozrywki za prawie ostatnie pieniążki.

Pozdrawiam

0
  • #6 11 Maj 2017 12:31
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Może u innych producentów w jakiś wczesnych amplitunerach z HDMI też tak będzie.
    Dlaczego wykluczyłeś podłączenie dodatkowego przewodu coax/optycznego z dźwiękiem cyfrowym?

Po propozycje innych amplitunerów udaj się do działu "co kupić?".

0
  • #7 11 Maj 2017 13:25
    zbaq6666
    Poziom 8  

Wykluczyłem, bo nie mam w komputerze wyjścia optycznego, mam tylko HDMi i 6 wyjść z karty dźwiękowej. wcześniej miałem i nie było problemu. Optyk pyk do dziurki wszystko ładnie chodziło. A teraz upgerade kompa za 2k i dzwięku nie ma. :D

Nigdy nie podłączałem inaczej, ale domniemywam, że muszę podłączyć kilka kabli.

1. Kabel na frony, 2. surround 3 center i 4 sub i podłączyć ( lub sub i center na jednym ) to do BD/TV MULTI CHANEL IN ? Dobrze rozumuję? A czy jakość dźwięku będzie OK?

0
  • #9 30 Maj 2017 22:43
    zbaq6666
    Poziom 8  

Zakupiłem nowy ampli. Temat zamknięty. Pioneera VSX-420 nie polecam nikomu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo