Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP DV6 - nie wykrywa karty wifi i karty graficznej ATI

11 May 2017 13:19 1077 7
  • Level 6  
    Witam, posiadam laptopa HP DV 6-3150ew i mam z nim mały kłopot.
    Problem tkwi w tym że karta wifi Ralink oraz karta grafiki ATI nie jest wykrywana w biosie i menadżerze urządzeń, a jest prawidłowo podłączona. Nie mogę znaleźć sterowników do kontrolera wifi, a same sterowniki ze strony hp nic nie zmieniają. Sprawdzane na systemie Win 7 i 10. Dodatkowo zasilacz nie jest prawidłowo wykrywany, tzn ładuje baterie, ale nie widać tej informacji "podłączony, ładuje", ani czasu pozostałego do naładowania, widać tylko aktualny % naładowania. Czy ktoś spotkał sie z takim problemem, lub wie jak to naprawić?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 43  
    Comprido_ wrote:
    Problem tkwi w tym że karta wifi Ralink nie jest wykrywana w biosie i menadżerze urządzeń, a jest prawidłowo podłączona.

Może uszkodzona - działała prawidłowo wcześniej w tym komputerze?

Comprido_ wrote:
    Dodatkowo zasilacz nie jest prawidłowo wykrywany

Zasilacz oryginalny?
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 10  
    Na 99% masz w BIOS tzw. whitelist - białą listę wspieranych kart Wi-Fi. Na pewno nie pojawia się żaden komunikat o niekompatybilnej karcie podczas uruchamiania laptopa?
  • Level 17  
    Czy w menadżerze urządzeń widać jakieś karty, urządzenia , które nie mają zainstalowanych sterowników? Może to kwestia niewłaściwych sterowników?

Sterowniki HP (niestety niedoczytałem, że były już instalowane :( )

Service Manual DV6 - może coś pomoże

Kiedy to wystąpiło? Po przeinstalowaniu komputera czy samoistnie po jakimś czasie?

U mnie kiedyś padła karta WiFi, która była zainstalowana oryginalnie w laptopie HP. Pomogła wymiana na inną.

lukaszuk1995 wrote:
    Na 99% masz w BIOS tzw. whitelist - białą listę wspieranych kart Wi-Fi. Na pewno nie pojawia się żaden komunikat o niekompatybilnej karcie podczas uruchamiania laptopa?

Wydaje mi się, że chodzi tu o oryginalne komponenty laptopa, ale może się mylę.
  • Level 6  
    Kupiłem laptopa jako używanego, i po zainstalowaniu systemu, nie widze ani karty graf. ATI, ani karty wifi. jest tylko ta Intel HD zintegrowana z prockiem. Zastanawiam się co jest tego przyczyną, i co za to odpowiada... spędziłem już przy tym kilka dobrych godzin i nic mi sie nie udało rozwiązać

Podłączyłem go do internetu kablem i sie zaktualizował, w MU nie mam żadnych nieznanych urządzeń, w ukrytych urządzeniach też nie widac karty graf. i wifi
  • Level 43  
    Sprawdź czy dedykowana karta się pokaże po instalacji sterowników do Intel HD.

Wi-Fi włączone?

Zamieść screen z Menadżera urządzeń.
  • Level 10  
    Spróbuj przywrócić BIOS do wartości domyślnych/wyjąć na 20 minut bateryjkę podtrzymującą. Jeśli nie pomoże, to grafika jest raczej uszkodzona.
  • Level 6  
    Kasek21 wrote:
    Sprawdź czy dedykowana karta się pokaże po instalacji sterowników do Intel HD.

Wi-Fi włączone?

Zamieść screen z Menadżera urządzeń.

Po instalacji sterowników nic sie nowego nie pokazalo

WiFi pod F12 jest włączone, pokazuje sie tylko BT

jestem teraz w pracy takze bede mogl wyslac ss po 17

lukaszuk1995 wrote:
    Spróbuj przywrócić BIOS do wartości domyślnych/wyjąć na 20 minut bateryjkę podtrzymującą. Jeśli nie pomoże, to grafika jest raczej uszkodzona.

Bios przeflashowałem i przywróciłem do fabryki, ale nic to nie dało
    Co ciekawsze na włożonej baterii i podł. zasilaczu krzyczał żeby podłączyć zasilacz. Udało się zrobić flash po wyjęciu baterii, na samym zasilaczu.