Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler 300M 2.7 Iskra tylko na jednym cylindrze

11 Maj 2017 13:33 672 4
  • Poziom 5  
    Witam proszę o pomoc gdyż już rozkładam ręce...
    A więc tak: Posiadam Chryslera 300M 2.7 z LPG z 1999r. Samochód od jakiegoś czasu zaczął ciężko odpalać na zimnym silniku gdy się rozgrzał wszystko było ok ale przestał już w ogóle odpalać. Pierwsza myśl słabe ciśnienia na cylindrach więc wziąłem manometr i zacząłem sprawdzać na wszystkich 6 cylindrach prawie równo po 12bar. Świece zalane co świadczy wg mnie że wtryski są ok podają paliwo. Następna rzecz którą zacząłem sprawdzać to iskra i w tym momencie zaczęły się schody otóż iskra jest tylko na jednym cylindrze na drugim tylko raz na jakiś czas się pojawia, wszystkie cewki sprawdziłem podłączając do cylindra gdzie iskra jest cały czas. Okazało się że wszystkie są sprawne. Następnie wziąłem miernik aby zobaczyć czy dochodzi napięcie do cewek i dochodzi jakieś niestety nie jestem wstanie moim miernikiem powiedzieć jakie dokładnie . Podejrzenie padło na sterownik silnika który okazał się być ok. I w tym momencie rozkładam ręce.... Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

PS. Dodam że jakiś rok temu wymieniany był rozrząd.
  • Poziom 38  
    Wiązka sprawna? Sygnały na cewkach są?
  • Poziom 5  
    Tak jak pisałem prąd jakiś dochodzi do cewek ale nie jestem w stanie sprawdzić zwykłym miernikiem jaki. Bądź nie wiem jak to zrobić.
  • Poziom 38  
    Michal.lodz napisał:
    Tak jak pisałem prąd jakiś dochodzi do cewek ale nie jestem w stanie sprawdzić zwykłym miernikiem jaki. Bądź nie wiem jak to zrobić.

Skoro tak to my Ci nie pomożemy oddaj auto do elektryka to ogarnie temat, bo sam bez podstawowej wiedzy więcej nabroisz niż jest teraz.
  • Poziom 5  
    Powodem całej tej sytuacji był czujnik położenia wałka rozrządu .