Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterling - Brak pilota do telewizora Sterlin

11 Maj 2017 13:38 1029 8
  • Poziom 3  
    Witam.
    Kupiłam tv Sterling 19 cali, producent Siemssen Electronics France. Niestety tv był bez pilota. Dokupiłam jakiś uniwersalny, obsługujący mnóstwo firm, ale nie za bardzo chce się skonfigurować do tego tv. Czy ktoś może mi pomóc?
  • Poziom 43  
    Nic do niego nigdzie nie ma. Jakieś nieznane cudo.
  • Poziom 3  
    Na jakimś francuskim forum wyczytałam, że wcześniej była to firma Thomson,
  • Poziom 43  
    Izyda napisał:
    Kupiłam tv Sterling 19 cali

A po co? Przecież to mało użyteczny obecnie zabytek. ;) Nawet za darmo strach brać. ;)

Rozkręć go Izyda, zrób dokładne zdjęcie płyty głównej. Pewnie zielona jest.
    Może tą drogą się do czegoś dojdzie. Choć bez gwarancji - nawet jeśli się coś znajdzie pod te płyty, to niekoniecznie będzie pasować. Przypuszczam, że to chińszczyzna z serii JUG7.820.xxx.
    Możliwe, że pracuje z różnymi pilotami w zależności od regionu sprzedaży.
  • Poziom 43  
    Za monitor może posłużyć. Tuner DVB-T :(Mpeg4 SD) od biedy i programy obejrzy.
  • Poziom 24  
    Ja nie miał bym problemu z pilotem do tego wynalazku. Osobiście w takich przypadkach korzystam z pilota programowalnego przez usb. Muszę mieć fizycznie telewizor i jak nie ma w bazie modelu to ręcznie szukam po kolei wszystkie standardy IR i kody, z tym, że czasem trzeba ręcznie programować sobie każdy przycisk i nie do końca wiem, czy już wszystkie przyciski są odnalezione ( chodzi głównie o jakieś używane "od święta"), ale jeszcze nie było, że się nie da, albo nie ma. Tylko, że niekiedy stosunkowo długo przy tym schodzi i jeśli policzy się czas i zarobione pieniądze, to w sumie nie warto się męczyć, ale czasem robię to dla zasady, a i zadowolony klient może coś jeszcze przyniesie w przyszłości.
    Szukaj sobie serwisu RTV, który się tego podejmie, chyba, że kupisz oryginał.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Witam.
    Odpuściłam sobie, owinęłam folią i leży na szafie.
    Dziękuję za chęci pomocy.
    Pozdrawiam.