Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapach kanalizacji z pralki

11 Maj 2017 18:39 4161 8
  • Poziom 2  
    Zapach kanalizacji z pralki Witam.

Mam problem z pralką, a raczej z zapachem, który unosi się dookoła niej tj. smordu kanalizacji. Sama pralka czeka już na swoją następczynie ale to raczej tego problemu nie rozwiąże. Coś tam poczytałam, że przyczyną może być brak syfonu a i sam kształ w jaki ułożony jest wąż, który litery U mi nie przypomina. Poglądowo zdjęcia tejże "cudownej" instalacji (spadek po poprzednim właścielu mieszkania). Zakładając, ze syfon pomoże, to chciałabym go zamontować do soboty (wtedy wjedzie nowy Samsung) ale nie mam pojęcia co znajduje się pod tą "instalacją" zrobioną chyba z nakrętki po słoiku. Jakich gadżetów i narzędzi będę potrzebowała do zamontowania syfonu z kulką ? Jak to uszczelnić ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
  • Poziom 23  
    To się nadaje do działu "radosna twórczość instalatorów" :-/ To co wystaje ze ściany , wygląda na rurę "50" na dodatek z uciętym kołnierzem. Należy kupić redukcję gumową 50/32 , wcisnąć w miejsce zakrętki i wsadzić odpływ z pralki . Przy nowej pralce będzie uchwyt który umożliwi syfonowanie . Niestety by nie robić większych zniszczeń ściany miejsce obecnego odpływu uszczelnić np taśmą izolacyjną , okręcając nią rurę aż do zatkania otworu , który pewnie ktoś zrobił wsadzając w niego odpływ
  • Poziom 18  
    Pralki mają wbudowany syfon. W starej może po prostu nie działa.
  • Poziom 2  
    Hej dzięki za odpowiedzi. Jest dokładnie tak jak pisze Lisek, czyli rura 50 z obciętym kołnierzem, zaślepiona wieczkiem od słoika a z góry zrobiona dziura do której wchodzi wąż. Rozważałam opcje wymiany całej tej rury 50 aż do trójnika i prawidłowy montaż kolanka na nowej rurze. Okazało się ze kolanko 50/32 wcisniętę głęboko w obciety kołnierz całkowicie zaślepia dziurę z góry, na to wszystko nieśmiertelny silikon i powinno grać :) Kupiłam też syfon z kulką, (cybant osobny), myślałam, żeby od razu go założyć i już normlanie podpiąć odpływ pralki.

Domyślam się dlaczego poprzedni właściciel/fachowiec pokusił się o takie rozwiązanie, pralka głeboka na 60cm nie mieściła mu się w zabudowie i na styk się drzwi owtwierają do łazienki stąd nie było miejsca na kolanko, o syfonie już nie wspomnę.

Czekam na pralke głęboką na 42cm więc mam miejsce na montaż "po ludzku" bez smrodu :)

Dodano po 4 [minuty]:

guciq napisał:
    Pralki mają wbudowany syfon.W starej może po prostu nie działa

Tego właśnie nie rozumiem, a gdzie jest ten syfon w tych nowych pralkach dokładnie ? To jest poważne pytanie :) Nie mogę jakoś sobie tego wyobrazić, a może wcale nie ma potrzeby, zebym to cudo przerabiała. Proszę wytłumacz biednej kobiecie.
  • Poziom 22  
    Uformuj rurę według rysunku, i w ten sposób utworzysz syfon.
    Zapach kanalizacji z pralki
  • Poziom 27  
    Pani Vando, proszę zainstalować zakupiony syfon z kulką i nie liczyć na jakieś syfonowanie przez producenta pralki. Ten syfon z kulką odetnie całkowicie drogę zapachu z instalacji nawet wtedy gdy nie będzie podłączona pralka.
  • Poziom 18  
    Syfon jest pod bębnem, a dokładnie między bębnem a pompą.
  • Poziom 34  
    Przy syfonie z kulką musisz pamiętać by co jakiś czas go czyścić , ponieważ kulka lubi się blokować różnymi nieczystościami z pralki i wtedy skuteczność odwirowywania jest znikoma.
  • Moderator Akustyka
    vanda_el napisał:

Tego właśnie nie rozumiem, a gdzie jest ten syfon w tych nowych pralkach dokładnie ? To jest poważne pytanie :) Nie mogę jakoś sobie tego wyobrazić, a może wcale nie ma potrzeby, zebym to cudo przerabiała. Proszę wytłumacz biednej kobiecie.
    Znasz mniej więcej konstrukcję pralki? Niezależnie od producenta wygląda to tak samo. Metalowy bęben jest łożyskowany na wale, gdzie na łożysko jest nasadzony plastikowy zbiornik wody. Pod bębnem, w zbiorniku jest króciec, do którego podłączony jest wąż spustowy. Wąż idzie w dół i łączy się z filtrem, dalej idzie do pompy i do odpływu. Konstrukcja ta tworzy u-rurkę - syfon.
    vanda_el napisał:
    Okazało się ze kolanko 50/32 wcisniętę głęboko w obciety kołnierz całkowicie zaślepia dziurę z góry, na to wszystko nieśmiertelny silikon i powinno grać
    Powinno ale czy będzie? Takie cerowanie zawsze się mści. Najlepiej, to tę rurę fi 50 wyrwać z trójnika i zamontować nową. Jeśli tam jest urżnięty kielich, to nie uszczelni się tego porządnie. Druciarstwo w oparciu o silikon to najgorsze co można zrobić.
    Tam jest płyta GK, więc można wyciąć kawałek, wymienić rurę i zamontować taki sam kawałek wycięty z nowej płyty, zaszpachlować i pomalować. To jest dzień pracy, wliczając schnięcie gipsu. Wtedy bez problemu zamontujesz syfon rurowy i nie będzie konieczności stosowania kulek.
    wiesiekmisiek napisał:
    Ten syfon z kulką odetnie całkowicie drogę zapachu z instalacji nawet wtedy gdy nie będzie podłączona pralka.
    Gdy zastosujemy syfon rurowy i rurkę z króćcem do przyłączenia węża też mamy taką samą możliwość. Wystarcza gumowa zatyczka sprzedawana w zestawie z rurką. Zaleta jest taka, że syfon rurowy nie wymaga czyszczenia.
    Filtr przed pompą wyłapuje większe rzeczy, w syfonie odkładają się nitki i szlam.