Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Autko na akumulator naprawa modułu

przemas1130 11 Maj 2017 19:11 3420 5
  • #1 11 Maj 2017 19:11
    przemas1130
    Poziom 2  

Witam

Chciałbym naprawić autko na akumulator - uszkodzony moduł zdalnego sterowania(nigdzie nie mogę dostać tego modułu). Serwis polecił mi podobny który łatwo przerobić:). Problem w tym że nie potrafię tego zrobić. Jeżeli mógłby ktoś doradzić:

1. Czy jest w ogóle możliwe zamienienie(przerobienie) tych modułów.

Jeżeli tak to będę bardzo wdzięczny za narysowanie prostego schematu(dla początkującego) Jak pozamieniać przewody żeby niczego nie spalić.

Autko na akumulator naprawa modułu

Pierwszy na zdjęciu to moduł nowy drugi to uszkodzony.

0 5
  • #3 26 Maj 2017 23:50
    przemas1130
    Poziom 2  

Dziękuje za szybką odpowiedz. Problem w tym że pierwszy na zdjęciu moduł to nowy przeze mnie zakupiony w nadziei że uda mi się go przerobić tak żeby zastąpił ten drugi na zdjęciu.
    Z braku cierpliwości - zamówiłem regulator obrotów - podłączyłem i działa (autko dla czterolatka także obsługa z pilota nie jest niezbędna)
    Pozostaje jednak problem zmiany kierunku obrotów silnika.

0
  • #4 27 Maj 2017 06:37
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Jeśli nie ma zdalnego sterowania to młody w oryginale też musiał mieć opcję jazdy przód- tył. Na desce jest pewnie jakaś wajcha albo włącznik wstecznego - nie bawiąc się w mostki H silnik podepnij do regulatora przez przekaźnik z dwoma zestawam styków przełacznych zmieniający polaryzację jego podłączenia przełączany z tego przełącznika ( albo użyć dwóch lub czterech przekaźników jednostykowych zdemontowanych z uszkodzonego sterownika - tylko tych sprawnych).

0
  • #5 27 Maj 2017 07:42
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Myślę że wystarczy zainstalować przełącznik do zatrzymania, start - do przodu i do tyłu

Przykładowo lub podobny
    Link

Autko na akumulator naprawa modułu

0
  • #6 28 Lip 2018 00:37
    przemas1130
    Poziom 2  

Ostatecznie wrzuciłem moduł oraz całe oryginalne okablowanie. Zamówiłem regulator obrotów z funkcją zmiany kierunku obrotów. Wstawiłem dwa akumulatory 12v podłączone szeregowo aby uzyskać zapas mocy. Silniki nominalnie 12v mocno się nagrzewały - wstawiłem 2 wiatraki i problem się ograniczył. Kiedy jeden z silników odmówił posłuszeństwa (ok 50 godz. zabawy). Postanowiłem zamówić dwie przekładnie z silnikami 2 x 24v 12000 obr. Przekładnia typowo terenowa także autko rozwija przy napięciu 36v do 8.6 km/h.
    Dodam że co kilka godzin jazdy dokładnie przesmarowuje przekładnie smarem przekładniowym dzięki czemu pracują cicho i prawie bez oznak zużycia. Gorzej jest z kulturą pracy silników. Jeżeli ktoś mógłby doradzić model pracujący przy napięciu do 36v oraz min. 12000 bór. będe wodzieczny.

0