Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 1.6 - Druga sonda za katalizatorem podłączenie

11 Maj 2017 20:12 591 5
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam Peugeota Partnera 1.6 Benzyna II, kiedyś rozsypała się druga kostka od sondy lambda za katalizatorem i było połączenie na lut. Teraz wymieniłem sondę i znalazłem zamienną kostkę chyba od 206 i mam problem z połączeniem prawidłowym kolorów kabli, ta kostka od 206 ma inne kolory. Może ktoś z Was wie jak prawidło z piąć te kable, albo macie schemat instalacji z sondami. Szukałem w internecie ale tego tematu nie znalazłem.
  • Poziom 6  
    Przepraszam, trochę nie doprecyzowałem. Sonda jest cztero przewodowa, dwa białe i czarny i szary. Ale mi chodzi o kostkę, która idzie od silnika i tam są takie kolory. Dwa żółte, podejrzewam, że łączą się z dwoma białymi w sądzie jako podgrzewacze i jest brązowy i zielony i tu nie wiem co z czym.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    We francuzach nie ma za bardzo co patrzeć na kolory. Przewody mają swoje numery i nimi trzeba się sugerować.
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    Nie podałeś kodu silnika ale dla silnika NFU wygląda to tak:
    sonda pierwsza - ECU
    1(nr na wtyczce sondy) - przewód nr 1351A - plus na grzałkę (połączony z plusem drugiej grzałki)
    2 - przewód nr 122 - pin E2, wtyczka 32V NR (masa grzałki)
    3 - przewód nr 131 - pin B3, wtyczka 32V GR
    4 - przewód nr 130 - pin A3, wtyczka 32V GR
    sonda druga - ECU
    1 - przewód nr 1351 - plus na grzałkę (połączony z plusem pierwszej grzałki)
    2 - przewód nr 124 - pin D2, wtyczka 32V NR (masa grzałki)
    3 - przewód nr 1303 - pin D3, wtyczka 32V NR
    4 - przewód nr 1302 - pin E3, wtyczka 32V NR

Sterownik silnika (ECU) ma tak wtyczki.
    Peugeot Partner 1.6 - Druga sonda za katalizatorem podłączenie
  • Poziom 6  
    Zamontowałem, powinno być dobrze. Trochę zwlekałem z odpowiedzią ale czekałem czy nie będzie jakiś problemów. Grala1 serdeczne dzięki za pomoc, Temat zamykam.