Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem/Jak podłączyć monitor z kablem VGA do wejścia DVI-D ?

xkwerty 11 Maj 2017 20:20 507 4
  • #1 11 Maj 2017 20:20
    xkwerty
    Poziom 6  

Witam, tak jak w temacie. Zakupiłem drugi monitor LCD i wychodzi od niego kabel VGA, no ale pech chciał że mam tylko jedno wejście VGA na karcie graficznej i jest już ono zajęte przez pierwszy monitor. Na karcie posiadam 2 inne wejścia: DVI-D oraz HDMI i co mam zrobić? Byłem w 5-ciu sklepach i nie mieli oni tam żadnej przejściówki z VGA na DVI-D. Postanowiłem więc, że odłamię 4 piny (te obok tego dużego pina) z przejściówki na DVI-I i tak zrobiłem. Wszystko spoko, podłączam do PC i pokazuje, że wykryło ten monitor ale na tym monitorze niestety tylko znak no signal i nic nie wyswietla. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Pozdrawiam ;(

0 4
  • #2 11 Maj 2017 20:53
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 27  

xkwerty napisał:
    Postanowiłem więc, że odłamię 4 piny (te obok tego dużego pina) z przejściówki na DVI-I i tak zrobiłem.

Zepsułeś przejściówkę!

Tu wystarczająca ilość wiadomości:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

Trzeba było z takim pytaniem na forum lecieć, wystarczy powyższe przeczytać.
    Pierwszy monitor ma jakieś inne możliwości (wejścia / gniazda)?

0
  • #3 11 Maj 2017 21:02
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

xkwerty napisał:
    Postanowiłem więc, że odłamię 4 piny (te obok tego dużego pina) z przejściówki na DVI-I i tak zrobiłem.

Dobre - Odłamałeś te piny które mogłyby się do czegoś przydać - właśnie one służą sygnałowi analogowemu VGA.

xkwerty napisał:
    mam tylko jedno wejście VGA na karcie graficznej i jest już ono zajęte przez pierwszy monitor. Na karcie posiadam 2 inne wejścia: DVI-D oraz HDMI i co mam zrobić?

Sprawdzić czy pierwszy monitor nie da się podpiać przez HDMI lub DVI-D. Uwolnisz VGA dla drugiego monitora.

xkwerty napisał:
    Byłem w 5-ciu sklepach i nie mieli oni tam żadnej przejściówki z VGA na DVI-D.

No to się musisz udać do kolejnego sklepu, na przykład https://www.morele.net/kabel-gembird-hdmi-d-s...4t2cWttDxkU-B4_qvW-fNhoCJqPw_wcB&gclsrc=aw.ds

0
  • #4 11 Maj 2017 21:34
    xkwerty
    Poziom 6  

a i jeszcze przed tym odłamaniem tych pinów z DVI-I typek w sklepie dał mi przejściówkę na DVI-A i powiedział żebym wyłamał Te 4 piny i jak powiedział tak zrobiłem i wgl nie wyszukuje monitoru ani nic nie działa.

Dodano po 3 [minuty]:

"Sprawdzić czy pierwszy monitor nie da się podpiać przez HDMI lub DVI-D. Uwolnisz VGA dla drugiego monitora. " ta odpowiedź jest idiotyczna. Nie jestem kretynem i chyba bym zauwazył że da się podpiąć ten 1 monitor jakoś inaczej żeby zwolnić miejsce

Moderowany przez Olek II:

3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać. 3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    Ostrzeżenie.

0
  • #5 11 Maj 2017 21:48
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

xkwerty napisał:
    typek w sklepie dał mi przejściówkę na DVI-A i powiedział żebym wyłamał Te 4 piny

Nauczka na pzyszłość - kwalifikacje sprzedawców w sklepach bywają różne, często przerażająco niskie, czego Waść doświadczyłeś.

xkwerty napisał:
    ta odpowiedź jest idiotyczna.

Tego rodzaju komentarze zachować radzę dla kolegów w twej klasie gimnazjalnej, bo tu na forum czeka cię za nie "nagroda" od Sz. P. moderatorów... ;)

0