Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG G3 - Smartfon od 800zł do 1200zł

pytlowany1 11 May 2017 20:42 960 13
    pytlowany1
    Level 15  
    Witam, poszukuję dobrego smartfona w przedziale cenowym 800- 1200zł.
    Specyfikacja podobna do LG G3 - w nim nie pasowało mi przegrzewanie się.
    Podsumowując: 13mpix dobry aparat, ekran od 5cali, android, 16gb pamięci, bateria od 3000mAh,
    Co polecacie, aby się nie grzało, nie wieszało się i nie gubiło zasięgu.
    Pozdrawiam
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Samsung A5 2016 spełni wszystkie Twoje oczekiwania a model A5 2017 a nawet je przewyższy. Chyba, że się nie boisz chińczyka to Xiaomi mi5 też będzie dobrym wyborem.
    Myrasz
    Level 20  
    Ja bym patrzył jeszcze na RAM - bezpieczne minimum do optymalnego działania to 3 GB. A5 2016 ma 2 GB, dopiero wersja 2017 ma 3 GB, ale nie wiem czy go kupisz już za 1200zł.
    pytlowany1
    Level 15  
    Dzięki, rozważę ;-)
    A co myślicie o Huawei P9 ?
    Myrasz
    Level 20  
    Ogólnie nie polecam telefonów bez gorilla glass. Nie wiem, o której wersji mówisz (2016 czy 2017), ale chyba ten producent w tych modelach nie zastosował ochrony wyświetlacza, a uwierz że jest bardzo przydatna.
    pytlowany1
    Level 15  
    Szkło hartowane zarzucę i będzie ok ;-)
    Ogólnie kusi mnie 3 GB ramu a ceny Szajsunga są dla mnie chyba za duże jak na telefon (1200-1600zł)
    pytlowany1
    Level 15  
    Szukam alternatywy do LG i Samsunga :)
    a Honor 6 lub 8????
    Myrasz
    Level 20  
    tino2003 wrote:
    Napisałeś w cenie do 1200zł i w tej cenie kupisz nowy A5 2017
    Więc w czym problem? :)

Ja bym brał. Na jesieni w tej cenie kupiłem A5 2016. Jestem bardzo zadowolony.
    cxzcxz123
    Level 32  
    Nie wiadomo gdzie chcesz telefon kupić. Ceny z renomowanych sklepów i ceny prywatnych ofert sprzedaży (lub ceny telefonów z chin) to w mojej opinii dwa różne światy.

pytlowany1 wrote:

Ogólnie kusi mnie 3 GB ramu a ceny Szajsunga są dla mnie chyba za duże jak na telefon (1200-1600zł)

Wg mnie też. Dlatego jako alternatywę możesz znaleźć w prywatych ogłoszeniach Huawei Nova, być może też nawet flagowego Honor'a 8. Jeśli coś bardziej egzotycznego to Xiaomi Mi5 lub Lenovo Zuk Z2 (no ewentualnie dodam jeszcze Le Eco Le Max 2).

P9 Lite to ogólnie mówiąc dobry smartfon, ale nie jakiś świetny. Telefon dla tych którzy idą do renomowanego sklepu, chcą kupić telefon i mieć pewną gwarancję ale przy tym nie oczekują produktu z najwyższej półki. Jednak w Polsce P9 Lite jest w wersji 2 GB RAM i jeśli postawiłbyś na niego to sugerowałbym bardziej pójść w stronę P9 Lite 2017.

Kiedyś czytałem zagranicze recenzje Honor'a 6 i z tego co pamiętam narzekali na przeciętny aparat oraz zabugowane oprogramowanie - wiem czy aktualizacje to naprawiły, ale ja jednak bym sobie ten telefon odpuścił.

Jeśli natomiast nie oczekujesz tak dobrego aparatu jak w LG G3 to dużo taniej można kupić (kupić na własną rękę oczywście) Redmi Note 3 Pro lub Redmi Note 4X.
    pytlowany1
    Level 15  
    Na pewno chcę dobry aparat i nie grzejący się telefon pod np. wi-fi
    Jak na razie to Samsung A5.
    W zanadrzu mam jeszcze LG V10.
    Telefon najchętniej chciałbym kupić z dystrybucji PL z gwarancją minimum rok.

Tutaj jest odpowiednia aukcja: http://allegro.pl/oryginalny-lg-v10-h901-4gb-ram-64gb-rom-pl-menu-i6805100119.html

ale czy telefon z Szanghaju będę mógł naprawić w serwisie LG?
    k4ngu
    Level 9  
    Może Galaxy S6? Bardzo udany model. Za ok 1 k kupisz igiełkę.