Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie słuchawki do audiobooków? Proszę o radę.

albin_ 11 Maj 2017 21:25 1809 0
    albin_
    Poziom 1  
    Witam!
    Jestem zagorzałym miłośnikiem audiobooków. Do ich słuchania używam tanich słuchawek bezprzewodowych z obsługą karty SD (nie chcę używać przenośnych odtwarzaczy mp3 lub komórki). Obecnie używane słuchawki wymagają już wymiany na nowe. I tutaj pojawił się problem. Zazwyczaj poszczególne odcinki audiobooka mają po ok. 0,5 h długości. Stare słuchawki wznawiają odtwarzanie danego odcinka od punktu przerwania (wyłączenia słuchawek). Jednak szereg oferowanych obecnie modeli tej funkcji nie spełnia (zapamiętują np. konkretny plik i zaczynają od początku). Zmusza to do żmudnego przewijania utworu lub w ogóle uniemożliwia, ponieważ większość słuchawek poza "Next" i "Previous" nie pozwala na przewijanie. Producenci i sprzedawcy nie zauważają tego problemu toteż próżno szukać w opisach i specyfikacjach żądanej funkcji, a reklamowana funkcja "Breakpoint continuation" dotyczy pliku, a nie punktu przerwania (np. Zealot B19). Wysyłane do nich zapytania najczęściej pozostają bez odpowiedzi, a jedyna uzyskana (dotycząca Bluedio T2+) wprowadza tylko dodatkowe zamieszanie:
    "Właśnie sprawdziłem to o co Pan prosił. Wygląda to nieco dziwnie, bo gdy pierwszy raz zatrzymam w środku pliku i wyłączę słuchawki to po włączeniu odtwarzanie rusza od tego momentu. Natomiast gdy posłucham jakiś czas i ponownie wyłączę, to gdy następnie włączę to odtwarzanie rusza od tego pierwszego momentu zatrzymania. Tak się dzieje na każdym pliku osobno."

Z tego powodu przy zakupie "na ślepo" naciąłem się już dwukrotnie na nietrafiony zakup i poniosłem koszty zwrotu.
    Dodatkowo chciałbym kontynuować lekturę audiobooków w samochodzie. Obecnie jest kilka modeli oferujących wyjście Line-out AUX (jack 3,5) (np. BLUEDIO T2+) i to umożliwiłoby połączenie z radiem samochodowym (podejrzewam, że Bluetooth out lub transmiter w słuchawkach to pieśń przyszłości).
    Czy ktoś badał już ten temat i mógłby podzielić się doświadczeniem? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    pozdrawiam
    Albin_