Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co chwile gaśnie świetlówka w Philips 42PFL7662D

myszowaty23 11 Maj 2017 21:51 549 0
    myszowaty23
    Poziom 14  
    Witam! Problem w telewizorze jest taki, że podświetlenie matrycy gaśnie co kilka/kilkanaście sekund na 1-2 sekundy po czym się zapala. Tak jest ciągle jeżeli mam podłączony dekoder na HDMI.
    Przy podłączeniu komputera nie występował problem, podobnie gdy użyłem wejścia CHINCH i podłączyłem odbiornik bezprzewodowej kamery.
    Poza 3 kondensatorami, których mi zabrakło w zasilaczu wszystkie są wymienione. Dwa kondensatory w inwerterze też podmieniłem. Oczywiście przygrzałem pady. Napięcie z zasilacza na inwerter: 22V (mierzone przy zakresie miernika 1000V), pozostałe napięcia jak na pinie ON/OFF w czasie gaśnięcia matrycy nie zanikają, są ciągle.
    Model inwertera: 6632L-0491A
    Jakieś sugestie od bardziej doświadczonych?

Co dalej:
    Wyszukałem na elektrodzie schemat. Teraz mogę powiedzieć, że winę za usterkę ponosi PIN opisany jako PWM w złączu CN2. Po jego odłączeniu, przetwornica działa, świetlówka nie wariuje. Rozumiem już, że PWM w tym przypadku odpowiada za jasność świecenia matrycy. Odłączając ten sygnał pozbawiłem użytkownika funkcji jasności. Dziś sprawdzę czy elementy pokazane niżej na schemacie nie są uszkodzone.
    Ze schematu logika PWM:
    Co chwile gaśnie świetlówka w Philips 42PFL7662D