Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć komputer z Polski pod TV w USA.

12 Maj 2017 13:17 1320 14
  • Poziom 11  
    Hej.
    Wyjeżdżam do USA na 3 tygodnie. Będę nocował w motelach i w niektórych są telewizory nowego typu ze złączami HDMI, ale w niektórych są jeszcze telewizory starego typu pewnie ze złączem Euro lub cinch. Jak będę mógł podłączyć mojego laptopa w którym mam wyjścia HDMI i USB do starego typu telewizorów? Czy wystarczy że kupię na allegro przejściówkę np.
    http://allegro.pl/konwerter-hdmi-do-av-video-...ytowe-i6441014799.html?fromVariant=6716701062
    Do tego kabel cinch - cinch i hdmi-hdmi i kostkę cinch-euro i już nie muszę się niczym martwić? Czy jeśli mam komputer z Polski to będzie działać na amerykańskich TV?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 30  
    Najpierw to trzeba ten komputer zasilić odpowiednim napięciem, tam w gniazdkach "płynie" 110V 60Hz.
  • Poziom 11  
    to na moim zasilaczu laptop nie będzie działał?
    input 100-240V
    powiększcie sobie zdjęcie na fullscreen

Czyli muszę kupić ten adapter z allegro, kable cinch-cinch i kostkę Euro do TV z wyjściem cinch?
  • Poziom 33  
    Zasilacz będzie działał, kup tylko przelotkę/adapter do gniazdka USA. Oczywiście kable cinch-cinch i kostkę Euro do TV z wyjściem cinch do połączenia TV z laptopem.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 11  
    adapter do gniazdka już mam (nawet 5szt heh).
    no i ten adapter z allegro też potrzebuje, bo do laptopa chyba nie mam jak podpiąć kabli cinch?
    A tym że tam telewizory są NTSC to coś zmienia?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Wszelakie kostki czy inne podłączenia do złącza Euro kolega może sobie podarować.
    Euro-Scart jest zupełnie nieznane w USA.
    Smieszny napisał:
    A tym że tam telewizory są NTSC to coś zmienia?

W ustawieniach karty graficznej laptopa można sprawdzić, czy obsługuje ona rozdzielczość 480i.
    Będzie to miało znaczenie przy starszych TV przy połączeniu Composite.
  • Poziom 11  
    Czyli wystarczą tylko adapter z allegro i kable cinch-cinch. + kabel Hdmi-Hdmi do nowszych telewizorów?

w ustawieniach grafiki mam coś takiego :
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    480i - odnosi się do rozdzielczości 720x480. To kolega powinien sprawdzić.
    Jak nie ma takiej rozdzielczości to zasadność konwertera z Allegro jest wątpliwa.
  • Poziom 11  
    No raczej nie mam takiej. Są tylko takie co widać na screenie, chyba, że gdzieś indziej się to zmienia. Trudno, najwyżej zostanie mi oglądanie filmów do snu na laptopie, a nie w TV.

Dzięki za pomoc
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zasilania urządzeń w USA.
    Mam golarkę Braun. Na ładowarce jest napisane max do 230V. Czy to znaczy, że w USA będzie ładowała się wolniej czy w ogóle się nie naładuje?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Smieszny napisał:
    Na ładowarce jest napisane max do 230V.

Czy na ładowarce zaznaczona jest wartość minimalna?
    Tak jak na zasilaczu laptopa.
    To jest istotne.
  • Poziom 11  
    Zobaczę jak będę w domu, ale chyba nie było.

Dodano po 8 [godziny] 34 [minuty]:

jednak jest napisane input 100-240V
  • Poziom 11  
    i jeszcze jedno pytanko, bo już pakuje się na wyjazd :

Czy mająć taką przejściówkę :
    Jak podłączyć komputer z Polski pod TV w USA.bbb.jpg Download (9.06 kB)

jeśli podłączę do niej polski przedłużacz :
    Jak podłączyć komputer z Polski pod TV w USA.aaa.jpg Download (5.25 kB)

to będę mógł bez problemu naładować 2x telefon + ewentualnie baterie do kamerki czy tamto napięcie nie pozwoli mi ładować tylu urządzeń i każde trzeba z osobnego gniazdka/kontaktu?
  • Poziom 33  
    Witam
    Z zasilaniem nie powinno być kłopotu, każdy zasilacz do laptopa ma szeroki zakres zasilania, sprawdza się to w obie strony USA>Polska i Polska>USA.
    Z HDMI teoretycznie wszystko powinno pasować, ale moje próby podpięcia kamery po HDMI w USA skończyły się niepowodzeniem.
    Kamera Panasonic dawała czysty czarny obraz na większości TV do jakich podpinałem ( SONY, Panasonic i inne markowe ), wyjątkiem były małe TV no name oraz TV produkcji Samsunga.
    Generalnie możesz się spotkać z kłopotami na HDMI, natomiast duża ilość odbiorników ma gniazdo VGA 15pin i tu powinno być lepiej.
    Pozdrawiam