Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki oscyloskop LCD 2Ch kupić do 1800zł

rsv6 01 Cze 2017 15:01 3528 45
  • #31 01 Cze 2017 15:01
    tplewa
    Poziom 36  

zdzisiek1979 napisał:
    Ciekawi mnie efekt mikrofonowania czemu powstaje.

Mikrofonowanie kondensatorow ceramicznych... tutaj na elektrodzie jest to wyjasnione:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3161970.html

BTW Rigol jak sie porowna z innym sprzetem i tak nie jest zly w tej cenie i nie ma co marudzic.

Sam zabieralem sie kupe czasu na zakup nowego oscyloskopu... rozmawialem tutaj z wieloma osobami miedy innymi kolega ciasteczkowypotwor

Przegladalem co jest w ofercie Rigola, Tektronix, Keysight itd.
    Generalnie sporo drozszych sprzetow tych firm nadaje sie wlasnie do celow edykacyjnych aby postawic na pracowni w szkole i tyle. Jak chce sie kupic cos sensownego nagle idziemy w abstrakcyjne kwoty dla amatorow. Mowa oczywiscie o sprzecie nowym. Sam zdecydowalem sie w sumie na InfiniiVision DSOX3054 i tez ma on swoje wady, a prosze zerknac na cene.

Wlasnie po dluzszej analizie wspomniana seria InfiniiVision 3000 byla jednym z sensowniejszych wyborow - bo nizej nie ma wiele ciekawego (parzac na stosunek cena i co dostajemy za ta cene). Generalnie mialem szczescie ze sprzet udalo sie kupic w bardzo atrakcyjnej cenie, tzn. odkupic od zaprzyjaznionej firmy niemal po kosztach wykupienia z leasingu. Jednak i tak byla to spora kwota i nie ma co porownywac nawet do wydatku na Rigola...

• #32 01 Cze 2017 18:44
    Ricoh_220

Poziom 32  

Jednak nie zaprzeczysz iż do amatorskiego użytku Rigol jako nowy wydaje się najrozsądniejszym zakupem.
    Jak kolega wcześniej napisałem do NDN z pytaniem jak z gwarancją jeśli wprowadziłem kody przypadkiem czekam na odpowiedź .
    P.S. weź pod uwagę iż nie każdy ma przyjazną firmę która wymienia sprzęt. Czasem trzeba kupić w ciemno a niestety tu różnie bywa. Ostatnio zakupiłem zastaw głośników i po podłączeniu załamałem się producent lub sprzedawca zapomniał dopisać 5.0 lecz wymaga głośnika do basu subwoofer. Bas mi wyparował i wróciłem do starych głośników.Oczywiście nowe odesłałem.

• #33 01 Cze 2017 19:26
    tplewa
    Poziom 36  

@Ricoh_220

Ale ja napisalem wlasnie ze Rigol jest ok w tych, a nawet wiekszych pieniadzach - bo w innych firmach za wieksza kase nawet nie dostaniemy tyle co daje Rigol. Aby kupic cos sensowniejszego trzeba sie pchac w drogie modele znanych firm (bo nizsze serie maja kiepski stosunek ceny do tego co nam daja)...

Zreszta sam mam tego Rigola... kupilem go bo stary Tek juz mnie doprowadzal do (cenzura)... ...oraz mialem swiadomosc ze na odlozenie kasy na kupno czegos lepszego zejdzie mi wiecej czasu niz myslalem na poczatku (jak to w zyciu bywa sa zawsze inne wydatki).

• #35 06 Cze 2017 21:03
    leotdipl
    Poziom 17  

a propo Rigola DS1054Z - opcja DSER zamiast DSFR. Dlaczego? 500uV
    nie działa poprawnie (DSFR). DSER dodaje wszystkie opcje - poza 500uV.

pozdro

• #36 25 Sie 2017 23:08
    rsv6
    Poziom 5  

Test oscyloskopu wcale taki idealny nie jest:

Link

• #37 27 Sie 2017 17:09
    tplewa
    Poziom 36  

@rsv6

Nikt nie pisał że jest idealny... każdy oscyloskop ma jakieś wady. Jednak w cenie powiedzmy nawet do 5 tysięcy (mowa o nowym sprzęcie), a i powiedział bym nawet więcej trudno znaleźć mu konkurenta. Chcesz coś lepszego - spoko szykuj 20-30 tyś zł... dopiero w tych granicach zaczyna się coś sensownego (to tak z własnego doświadczenia). Mam InfiniiVision DSOX3054 o którym wspomniałem dwa posty wyżej - też ma swoje wady... zerknij na jego cene... mam też Rigola i znam jego wady i też zerknij na jego cenę - a potem zastanów się czego wymagasz od sprzętu.

Możesz kupić i innego chinczyka w ktorym dopiero zobaczysz ile jest wad w porównaniu do tego Rigola... możesz kupić taniego (do 10k zł) Teka czy inny firmowy i zobaczysz że to defakto zabawka dobra na laborki na studiach - też obarczona licznymi wadami...

No chyba że w cenie do 2k zł znalazłeś jakąś realna konkurencje (nie mówię już o wersji odblokowanej) temu riglolowi to będzie można marudzić...

Sorry ale jak szukasz w takiej kasie oscyloskopu to nie kupisz nic idealnego, a temu w tej cenie trudno szukać właśnie konkurencji. Z używanymi firmowymi też nie jest różowo aby nie trafić na minę, do tego jest sporo osób które trudnią się handlem sprzętem pomiarowym, więc rodzynki z aukcji znikają momentalnie (trzeba by śledzić ciągle ebay itp. by coś trafić).

BTW wspomniane oscyloskopy Teka DPO2000 to przy 2 kanalach (DPO2012) to okolo 8.5k zł i mimo że Tek to okropna podstawa. Osobiście myślałem o tej serii - ale doszedłem do wniosku że nie ma sensu. Jak kupować to coś pokroju takiego rigola, albo zbierać kase i kupować coś lepszego... z tym że tutaj pchamy się w kwoty abstrakcyjne dla wielu osób...

• #38 27 Sie 2017 23:50
    rsv6
    Poziom 5  

Może zaczniemy teraz od wpisywania wad oscyloskopów aby wiedzieć czym się sugerować. A więc jakie ma wady ten Rigol

• #39 28 Sie 2017 07:41
    Wojtek44
    Poziom 27  

Cytat:
    Test oscyloskopu wcale taki idealny nie jest:

No świetne porównanie: Rigol do 2kzł z Tektronix'em co kosztuje tyle co dobry samochód ;)

• #40 28 Sie 2017 09:10
    rsv6
    Poziom 5  

2tys jak na chinola to też nie mało.

• #41 28 Sie 2017 11:55
    tplewa
    Poziom 36  

rsv6 napisał:
    2tys jak na chinola to też nie mało.

Malo nie malo... nikt nie zmusza kupowac, jedynie mowa ze w tej kwocie to najsensowniejszy wybor cyfry.

Jak wczesniej wspomnialem masz 20 do 50k zl mozesz kupic cos firmowego... w mniejszych kwotach zamiast za sprzet zaplacisz za nazwe firmy...

Tutaj nawet mozna sie cieszyc ze za niecale 2k zl masz funkcjonalnosci spotykane w drogich oscyloskopach i dzialaja one calkiem sensownie. Co nie oznacza ze ten sprzet jak wspominalem nie ma wad. Roznica taka ze w innych Chinolach za ta kase jest ich wiecej i za zwyczaj maja mniejsza funkcjonalnosc...

Tak samo wspomnialem w drugim watku ze jak nie masz kasy na tego rigola kup jakiegos analoga bo tansze cyfry to porazka, doprowadza jedynie do frustracji przy pomiarach...

• #42 28 Sie 2017 12:47
    rsv6
    Poziom 5  

Mniejszą to co ma rigoll czego nie mają np chińskie singlet?

• #43 28 Sie 2017 13:16
    tzok
    Moderator Samochody

Nie kupisz żadnego innego oscyloskopu z DPO (SPO) w tej cenie co ten Rigol, do tego masz 4 kanały zamiast 2.

• #44 28 Sie 2017 14:17
    tplewa
    Poziom 36  

tzok napisał:
    Nie kupisz żadnego innego oscyloskopu z DPO (SPO) w tej cenie co ten Rigol, do tego masz 4 kanały zamiast 2.

Kupic moze sie kupi - pytanie czy to DPO dziala w jakis sensowny sposob nadajacy sie do uzycia...

Z drugiej strony chyba wiekszosc posiadaczy tego sprzetu nie ma powiazan z dystrybutorem Rigola i kupuja go z jakiegos powodu. Ja do sprzetu Rigola podchodzilem tez jako sceptyk co widac w tym watku:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2722907.html#13128660

Potem jak wspominalem potrzebowalem w miare sensownego oscyloskopu na szybko, zobaczylem jak dziala troche chinczykow i kupilem Rigola na zasadzie jak bedzie kiepski to sprzedam z jakas tam strata. Generalnie sprzet zostal i nawet czesto go uzywam bo zajmuje mi mniej mniejsca na niewielkim biurku, ma swoje wady itp. - ale cena to rekompensuje... Mozna wydac wiecej na chinczyka ktory nie ma polowy funkcjonalnosci i dziala tak ze tylko plakac (a takie ogladalem)...

Zreszta mozna sobie popatrzec na rozne sprzety na znanym eevblog i wyciagnac wnioski co warto kupic uwzgledniajac to czy mozemy wydac dana kwote...

• #45 28 Sie 2017 21:57
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Kupują rigola bo dzięki kalkulatorowi kodów rozszerzają opcje w nim.
    Dobry marketing z połączeniem sprytu i są efekty jak ciągle stosowanie słowa klucza 500+.
    Kupując swój poszedłem pod prąd i kupiłem siglenta.
    Nie powiem że jestem zadowolony. Droższy od rigola i dwa kanały.
    Ale powiem tak enkodery nie powalają zwłaszcza jeden szok i tryb XY koszmar po za tym znośny. Ma pewne mulenie w obsłudze czasem enkoder musi jeden impuls zignorować i dopiero drugi jest wykonawczy. Przyciski CH1 CH2 tak samo.
    Mam wrażenie że oprogramowanie to jest trochę tak jak by wersja testowa będą skargi to poprawią i zrobią aktualizację
    Porównywałem prawdomówność co do sygnałów względem analoga i nie przekłamuje.

Brakuje mi trochę czegoś co bym nazwał regulacją grubości linii.

Zaś by poprawić działanie cyfry trzeba kupić sobie porządne sondy bo potrafią namieszać.
    Na razie mnie nie stać ale chociaż jedną trzeba mieć lepszej " klasy ".

Tak czy siak jajca zaczynają się jak porównuje się dwa trzy modele równolegle jak ma się jeden i używa to nie przeszkadza nic że ten ciut lepiej wyświetla a ten gorzej.
    Test chłopaków z tekiem to tylko pokazanie czy nie przekłamuje. Porównywać trzeba te same klasy z sobą a tu wypadają porównywalnie. Niestety nie ma odpowiedzi który lepszy. Każdy tylko jak zaczyna się zabawy w porównywania to wtedy człek się irytuje. To tak jak wiertarka Bosch a Hilti = to samo a to ze w ciągu godziny hilti wywierci 15 dziurek pod kołki więcej to gó...no nie zaleta i szybsza praca.

• #46 28 Sie 2017 23:21
    tplewa
    Poziom 36  

zdzisiek1979 napisał:
    Kupują rigola bo dzięki kalkulatorowi kodów rozszerzają opcje w nim.
    Dobry marketing z połączeniem sprytu i są efekty jak ciągle stosowanie słowa klucza 500+.

Niekoniecznie ;) Moze kwestia popularnosci sprzetu ze komus sie chcialo :)

Jesli chodzi o Agilent/Keysight serie DSOX2000/3000 tez mozna pokombinowac :)
    Miedzy innymi dlatego je bralem pod uwage przy zakupie tzn. kupic tanszy model i podkrecic... a ze trafil sie 4 kanaly 500MHz w super cenie to na szczescie nie musialem... Zreszta poza podkreceniem mozna sobie wykonac tanio modul ethernet (udostepniony projekt na forum) itp. :)

Ot link do tego ze nie tylko z Rigolem ludzie kombinuja ;)
    https://www.eevblog.com/forum/testgear/dsox20...licence-have-anyone-tried-to-hack-that-scope/

Natomiast co do enkoderow to w starszej wersji Rigola (nie pamietam modelu chyba DS1104 czy tam DS1204) tez jest jakis dziwny problem (denerwuje to okropnie), albo po prostu sie popsul - albo ten typ tak ma... to w sumie w jednym z Rigoli jakie mam w firmie swojego czasu zaobserwowalem... W moim DS1054Z smiga o wiele lepiej - zobaczymy za jakis czas...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME