Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka ci¶nieniowa Top Craft -

12 Maj 2017 16:40 3483 13
  • Poziom 11  
    Witam,posiadam myjkę ci¶nieniow± Top Craft. Mam problem, ponieważ działa dziwnie czyli przy poborze wody jest ok, lecz gdy lanca jest nie używana to co chwilę silnik na przemian się wł±cza i wył±cza. Je¶li jej nie wył±czę wtedy po dłuższej chwili silnik pracuje non stop i wtedy mogę tylko odł±czyć wtyczkę od gniazdka. Czym może to być spowodowane ? Jak to naprawić ?
    Nadmienię że myjka nie cieknie więc powinno być ok.
  • Poziom 23  
    S± to objawy niesprawnego zaworu ci¶nieniowego.
  • Poziom 11  
    Jest to myjka która w ¶rodku ma pompę karcher gdzie jest ten zawór ci¶nieniowy.
  • Poziom 23  
    Rozkręć myjkę i wstaw parę fotek, będzie go łatwiej zlokalizować.
  • Poziom 11  
    parę fotek nie wiem czy jeszcze co¶ dokładniej zamie¶cić Myjka ci¶nieniowa Top Craft - Myjka ci¶nieniowa Top Craft - Myjka ci¶nieniowa Top Craft - Myjka ci¶nieniowa Top Craft - Myjka ci¶nieniowa Top Craft -
  • Poziom 23  
    Osobi¶cie nie znam tego typu, wnioski wysnułem z mojej myjki. Było by lepiej gdyby¶ wyszedł na ¶wiatło dzienne, zrób zdjęcia w większej rozdzielczo¶ci elementów do których podł±czone s± przewody.
  • Poziom 11  
    to wszystko co bez odkręcania mogę zrobić
    Myjka ci¶nieniowa Top Craft - Myjka ci¶nieniowa Top Craft - Myjka ci¶nieniowa Top Craft - Myjka ci¶nieniowa Top Craft - Myjka ci¶nieniowa Top Craft - Myjka ci¶nieniowa Top Craft - Myjka ci¶nieniowa Top Craft -
  • Poziom 23  
    1.Gdzie jest podł±czony drugi koniec zaznaczonego przewodu.
    2.Gdzie podł±czony jest przewód zakończony wtyczk±.
    Co prawda, na zdjęciach s± ich fragmenty, lecz nie można z nich nic wywnioskować.

• Poziom 11  
    wła¶nie ten wskazany przewód jest zakończony wtyczk±
  • Poziom 23  
    Zanim "zaczniemy" rozbierać, zerknij w ten temat Link. Myjka podobna, to i usterka być może.
  • Poziom 11  
    w moim przypadku jest inaczej ponieważ wszystko działa prócz wył±czenia po osi±gnięciu danego ci¶nienia
  • Poziom 23  
    To znaczy że nawet nie pofatygowałe¶ się spojrzeć, nie pomagasz. Zużycie jakiego¶ elementu może objawiać się różnymi symptomami. Demontaż i tak cię nie ominie,
    Poczytaj jeszcze#14
  • Poziom 11  
    spojrzałem i przeczytałem
    REMUR. napisał:
    To znaczy że nawet nie pofatygowałe¶ się spojrzeć

"Po przyci¶nięciu spustu na lancy myjka się nie wł±czała" więc to nie to co u mnie
    cyba że ten zaworek od chemii ma zastosowanie jako ci¶nieniowy
    REMUR. napisał:
    Poczytaj jeszcze #14

bardzo fajny opis tylko że u mnie nie ma nigdzie tego zaworka lub jest ukryty

je¶li chodzi o wł±cznik to jest to zwykły pstryczek który tylko i wył±cznie odcina lub podaje napięcie na silnik
  • Poziom 23  
    koszerny napisał:
    chyba że ten zaworek od chemii ma zastosowanie jako ci¶nieniowy
    Dlatego miałe¶ rozebrać i sprawdzić, bo jak dot±d nie wiemy nic.
    koszerny napisał:
    je¶li chodzi o wł±cznik to jest to zwykły pstryczek który tylko i wył±cznie odcina lub podaje napięcie na silnik

Zgadza się, każde urz±dzenie powinno mie¶ taki "pstryczek", służy on do ręcznego sterowania myjk±. Jednakże może istnieć drugi, poł±czony mechanicznie
    z czym¶, co automatycznie odetnie zasilanie przy wzro¶cie ci¶nienia. I następnym krokiem będzie demontaż białej obudowy, zdjęcia mile widziane (pełna ostro¶ć).