Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Punto EVO 199 2010r. 1.4 - Montaż zamka centralnego i wypadanie zapłonów.

kubas10 12 May 2017 21:10 1518 4
    kubas10
    Level 25  
    Witam, Fiat Punto Evo ZFA199 1.4 57kW 2010r. Chciałbym się dowiedzieć gdzie podpiąć się centralką do zamka centralnego żeby działał z pilota, z tego co znalazłem to w punto II sterowanie jest masą. Druga sprawa to taka że silnik pracuje nie równo i co jakiś czas wypada zapłon na I cylindrze, wymienione świece, przewody i cewka. Kompresja po 12barów. Przykładając ucho do wydechu słychać delikatne dudnienie w rytm nierównej pracy silnika.

Dodano po 1 [godziny] 55 [minuty]:

Na gorącym silniku patrząc na przebieg sondy lambda, w jednostce czasu jest bardziej bogato niż ubogo, mniej więcej 2 do 1 na okres.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    kubas10
    Level 25  
    Jak się zagrzał silnik i włączył wentylator to po zdjęciu przewodu WN z I cylindra brak było reakcji. Zmierzyłem szybko kompresje i było 12 barów, podłożyłem cewkę, świece i przewody i wtryskiwacz paliwa. Najdziwniejsze jest to że po ok 2min było ok. Czy te sterowniki silnika psuły się na usterkę nie palącego cylindra ?
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Sprawdź sygnał na wtrysku.
    kubas10
    Level 25  
    Weryfikowałem na podstawie sondy, jak odpiąłem wtyczkę to miałem ubogo, jak wpiąłem to było na przemiennie ubogo/bogato z przewagą bogato poza tym z wydechu było słychać lekkie spalanie.[/s]
    tanskirrr
    Level 1  
    I co udało się zamontować centralny zamek z pilota? Pytam bo sam mam teraz dylemat w jaki sposób to rozwiązać.