Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ALATRON, VK-2104, Nie otwiera elektrozaczepu

Aniol_67 13 May 2017 10:02 2373 4
 • #1
  Aniol_67
  Level 2  
  Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc. Właśnie zainstalowałem w/w urządzenie i na pierwszy rzut oka wszystko działa poprawnie. A jednak, w trakcie prowadzenia rozmowy nie ma możliwości otwarcia furtki (elektro zaczep brzęczy). Dopiero po zamknięciu połączenia wideo można otworzyć furtkę. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i podpowie jak to rozwiązać[/b]
 • #2
  suworow
  Admin of Property security
  Prawdopodobnie jak zwykle w tego typu przypadkach gdzie zaczep zasilany jest z panela zewnętrznego (opisywane na forum dla zestawów orno czy eura) a ten wprost z monitora- a więc jeden zasilacz i jedna linia zasilania do wszystkiego, problem wynika ze zbyt dużego spadku napięć lub " niemocy" samego zasilacza.
  Zaczynamy od zwiększenia średnicy przewodów zasilających ( np podwojenie) i lub wymiany zaczepu o niższym poborze. Nie podał kolega odległości, przekroju przewodu, typu/modelu zaczepu, pomiaru napięcia na zaciskach zaczepu, więc tyle na tę chwilę można powiedzieć- z drugiej strony o ile ma kolega jakiekolwiek pojęcie, starczyć winno.
  pozdrawiam
 • #3
  murza68
  Level 12  
  Aniol_67 wrote:
  Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc. Właśnie zainstalowałem w/w urządzenie i na pierwszy rzut oka wszystko działa poprawnie. A jednak, w trakcie prowadzenia rozmowy nie ma możliwości otwarcia furtki (elektro zaczep brzęczy). [/b]


  VK-2104 otwiera elektrozaczep napięciem stałym, zatem elektrozaczep nie ma prawa brzęczeć. Podejrzewam, że podłączałeś nowy wideodomofon dod starej instalacji, zawierającej transformator zasilający elektrozaczep napięciem przemiennym. Odłącz transformator, podłącz elektrozaczep bezpośrednio do panelu i będzie OK (przy założeniu, że panel nie uległ uszkodzeniu w wyniku twojej "modyfikacji").
  Pozdrawiam
 • #4
  marek216

  Level 43  
  Narysuj co i jak masz podłączone.
 • #5
  murza68
  Level 12  
  marek216 wrote:
  Narysuj co i jak masz podłączone.


  Dotarł do mnie schemat z prośbą o narysowanie o co chodzi. Schemat jest OK, tylko że nie do VK-2104 (jak w nazwie tematu), a do VK-1204. Krótko mówiąc albo masz niewłaściwy schemat, albo podajesz w temacie nie ten symbol.
  VK-1204 wymaga dodatkowego zasilania elektrozaczepu (trafo 12V). VK-2104 nie potrzebuje trafa, ma wewnętrzne zasilanie elektrozaczepu napięciem stałym bezpośrednio z panelu ) podłączasz 2 przewodziki wychodzące z panelu, do zacisków elektrozaczepu i już). Wtedy elektrozaczep otwiera bez brzęczenia. Elektrozaczep brzęczy tylko jeśli zasila się go napięciem przemiennym z transformatora.