Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Perfecta 32 - prośba o poradę

help_me:) 12 May 2017 23:17 2634 11
Optex
    help_me:)
    Level 10  
    nie chcę zakładać osobnego tematu, ale planuję podobny alarm do domku jednorodzinnego:

satel perfecta 32
    2 int-e
    2 manipulatory PRF-LCD
    14 czujek BOSCH ISC-BPR2-W12
    3 kontaktony k-1
    obudowa + transformator tr 40+ akumulator
    spw-100 - na półpiętrze
    SPLZ-1011-R

- czy taki zestaw będzie śmigał? czy czegoś brakuje (prócz okablowania)? czy muszę zwrócić uwagę na jakieś dodatkowe parametry np transformatora?

Moderated By Marek J.:

...wydzieliłem z obcego tematu.
    3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• Optex
  • Optex
    Level 10  
    właściwie nie. dzięki za zwrócenie uwagi bo bym mógł się zdziwić.
    teraz zainstalowałem ten konfigurator satela i wyliczył mi 1800 mA - a zasilanie jest 2000mA

akumulator zmieści się 7ah - i to starczy na 5h - jak dla mnie wystarczająco (duże miasto i brak/krótkie przerwy w dostawie prądu)
    suworow
    Admin of Property security
    help_me:) wrote:
    akumulator zmieści się 7ah - i to starczy na 5h - jak dla mnie wystarczająco (duże miasto i brak/krótkie przerwy w dostawie prądu)

Rozumiem, ze opcji w której ktoś celowo odłączy zasilanie, a kolega nie będzie mógł przybyć jak rycerz na białym koniu w ciągu 5 h, nie bierzemy pod uwagę?

czy taki zestaw będzie śmigał?

Oczywiście, że będzie., cokolwiek to znaczy. Oczywiście sam ze sobą, bo czy będzie banglać z obiektem, to tego nie wiemy ;)
    pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    IGS

Level 21  
    dokładnie tak....potem help me
    rozmawiajmy merytorycznie k konkretnych problemach instalatorów
    Level 10  
    Rozumiem, ze opcji w której ktoś celowo odłączy zasilanie, a kolega nie będzie mógł przybyć jak rycerz na białym koniu w ciągu 5 h, nie bierzemy pod uwagę?

Na upartego złodzieja nic nie pomoże. Dokupując dodatkowy akumulator i zwiększając czas np. do 2 dni to i tak zawsze może się trafić złodziej co ma czas i poczeka na mój urlop.
    Jestem szarym żuczkiem i wątpię bym był czyimś celem. Nie wiem jak działają firmy monitorujące - czy przypadkiem nie zwracają uwagi na brak aktywności jakiegoś systemu. Niby w kilka minut mają dojechać - a na co to się niby zda jak ktoś przetnie kabel zasilania?

Jeżeli chodzi o kolejne, dużo wnoszące do tematu, odpowiedzi - to faktycznie jestem laikiem.
    Gdybym nim nie był to bym nie pytał na forum. Przepraszam zatem, że śmiałem zając Wam tu miejsce.
    A wyboru alarmu nie dokonałem na podstawie cen (ale faktycznie - cena ma sporo znaczenie w moim przypadku), tylko na podstawie postów z tego forum (na ogół postów laików, którzy również ośmielili się zapytać o wybór centrali czy czujek).
    IGS

Level 21  
    przesadzasz w drugą stronę
    zapoznaj się z dokumentacją, zakup, zainstaluj - po czym zadawaj konkretne pytania dotyczące konkretnych problemów
    zadając ogólne pytanie "czy będzie śmigał" nie sam nie dajesz szansy pomóc
    pewnie że urządzenia będą działać, nie są "no-name"
    jeśli ogólnie nie czujesz tematu poproś do domu instalatora, jeśli musisz zrobić to sam zrób projekt i go tu zapodaj ...
    masz żal że o odpowiedzi, a czego oczekiwałeś ? pytania jak wiesz (lub nie) także należy odpowiednio zadawać
    urządzenia które podałeś nie rodzą żadnych konfliktów, reszta zależy od ich montażu, przeznaczenia i oprogramowania
    Level 10  
    bardziej chodziło mi o wydźwięk wypowiedzi fakerusa.
    jestem wdzięczny za każdą odpowiedź - jako laik nie zwróciłem uwagi na bilans prądowy. w pytaniu chodziło głównie mi o zawartość zestawu alarmowego - czy czegoś nie pominąłem, bez czego system nie będzie prawidłowo działał.
    sprzęt nie jest "no name" bo wytypowałem go właśnie dzięki temu forum:)

sam nie będę go instalował - zrobi to elektryk, który ma w tym też jakieś doświadczenie. wybór sprzętów zostawił jednak mi, bo on jest, jak to ujął, "tylko od kabelków". projektu nie robiłem - nie chcę jakiś wodotrysków: czujka w każdym pomieszczeniu + kontraktony na każde drzwi. dodatkowo jakiś czujnik czadu/gazu.
    bhtom
    Level 38  
    Witam,

sam nie będę go instalował - zrobi to elektryk, który ma w tym też jakieś doświadczenie. wybór sprzętów zostawił jednak mi, bo on jest, jak to ujął, "tylko od kabelków".

Zanim w pełni zaufasz elektrykowi przeczytaj temat do którego odnośnik znajdziesz w stopce pod moim postem. Oczywiście przeczytaj ze wszystkimi odnośnikami do innych tematów na forum.

Pozdrawiam.
    indeshi
    Level 7  
    No tak, rozpędziłem się i zapomniałem że 128-WRL nie obsługuje 3EOL/NC :(
    Daro1003
    Level 20  
    Oprócz jak to ujął Twój elektryk kabelków system potrzeba jeszcze odpowiednio zaprogramować nie wystarczy raczej samo wpięcie kabelków. Ale skoro elektryk ma doświadczenie... z drugiej strony gdyby je miał to coś by Ci doradził odnośnie sprzętu.