Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Panasonic NA-107VC5 poszukuje service manuala.

marcos1212 13 Maj 2017 13:49 1017 9
  • #1 13 Maj 2017 13:49
    marcos1212
    Poziom 7  

Witam szanowni koledzy. Mam do wymiany łożyska w pralce Panasonic NA-107VC5. Poszukuje service manual do tego modelu, ewentualnie być może ktoś z kolegów już miał do czynienie z tym modelem i wie jakie łożyska tam siedzą oraz jaki typ uszczelniacza. Będę wdzięczny za sugestie i info. Pozdrawiam.

0 9
  • #3 13 Maj 2017 14:12
    marcos1212
    Poziom 7  

No trochę podobna, to fakt, ale czy to na pewno to samo? W mojej zbiornik jest rozbieralny, więc chodzi głównie o typ łożysk i uszczelniacz czyli simmering.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Maj 2017 14:21
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Panasonic ma zbiornik rozbieralny.
    Zdemontuj i zobacz co tam siedzi. Producent nie przewidział wymiany samych łożysk + simmering, tylko cały tył zbiornika. Cena wysoka, ale niektórzy mają drożej (700-800zł).
    Może po wymiarach simmeringu coś się znajdzie.

0
  • #5 13 Maj 2017 14:24
    marcos1212
    Poziom 7  

Dzięki kolego za info. A wiesz może czy wykupiona w Warta gwarancja rozszerzona obejmuje naprawę tego typu ?

0
  • #6 13 Maj 2017 14:29
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

marcos1212 napisał:
    Dzięki kolego za info. A wiesz może czy wykupiona w Warta gwarancja rozszerzona obejmuje naprawę tego typu ?

Nie wiem. Musisz dzwonić na infolinię.
    Ja sprzęty mam ubezpieczone w Hestii (pełny pakiet).

0
  • #7 14 Maj 2017 13:10
    marcos1212
    Poziom 7  

Dzięki za info, pozdrawiam.

0
  • #8 23 Maj 2017 19:33
    marcos1212
    Poziom 7  

Usterka zgłoszona na gwarancji przedłużonej do Warty (wykupione 3 letnie naprawy), serwis zabrał i naprawił, ale poszli na łatwiznę, bowiem wymienili łożyska i simmering, czyli tanim kosztem i po bandzie delikatnie rzecz ujmując, okaże się podczas użytkowania jak długo taka naprawa wytrzyma. Plus dla Warty, usterka zgłoszona, nie było problemów, ale taka naprawa to jednak kwestia z lekka dyskusyjna. Gdyby ktoś miał serwisówkę do tego modelu to proszę o info, dzięki za pomoc i wsparcie, pozdrawiam.

0
  • #9 23 Maj 2017 19:42
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

marcos1212 napisał:
    Usterka zgłoszona na gwarancji przedłużonej do Warty (wykupione 3 letnie naprawy), serwis zabrał i naprawił, ale poszli na łatwiznę, bowiem wymienili łożyska i simmering, czyli tanim kosztem i po bandzie delikatnie rzecz ujmując, okaże się podczas użytkowania jak długo taka naprawa wytrzyma.

Nie narzekałbym, bo i tak sporo zrobili. Wymienili co potrzeba i ma działać. Może mają dojścia do simmeringów i zrobili producentowi po kasie. Pewnie są firmy, co zaczęły produkować nietypowy simmeringi pod sprzęt AGD i nie tylko. Nie jednokrotnie oryginał to 100-160zł.

Zobaczysz jak będzie, ale nie powinno być problemów.

0
  • #10 02 Cze 2017 20:39
    marcos1212
    Poziom 7  

Po testach prania, łożyska są OK na tę chwilę, automat działa, ale strasznie wibruje podczas wirowania. Oczywiście automat wypoziomowany na stópkach idealnie, zakupione nowe oryginalne stópki z North za 100, bowiem ktoś z serwisantów się z automatem nie patyczkował i przeciągnął go zdzierając gumy ze stópek...

Co może byś powodem nadmiernej wibracji automatu? Jak widać jedno naprawili (łożyska), ale ze złożeniem to chyba poszło coś nie tak, bowiem wcześniej takich objawów nie było. Proszę o jakiekolwiek sugestie co może być powodem.

0