Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Samsung NP300E5C - Reset Biosu

13 Maj 2017 15:34 5256 6
 • Poziom 9  
  Cześć,
  W laptopie z win 8.1 chciałem zainstalowac windows'a 7. Niestety mimo wyłaczenia secure boot, pendrive i płyta dalej nie mogła sie zabootwac, mimo tego że na innym komputerze działały. Zmieniłem więc uefi w biosie na uefi i csm. Nic to nie dało. Po ustawieniu samego csm ( teraz wiem ze to był bład :) ) laptop włacza sie to momentu ładowania biosu i loga samsunga i nastepuje reset. Od samego poczatku klawisz F2 nie powoduje wejscia do biosu, a teraz kiedy jest potrzebny dalej nie działa :( . Wyjąłem baterie biosu w celu resetu na ponad 40 minut, ale bez skutku. Poszukuje zworek do resetu ale nie moge ich zlokalizować na płycie(Prawdopodobnie ich nie ma ). Potrzebuję pomocy w postawieniu go na nogi.
  Jeszcs raz wyjałem baterie, teraz poczekam dłuzej. Licze na to ze kondensator jakis trzyma jeszcze bios przed resetem, a dłuzszy czas bez bateri spowoduje reset.
  Jest jescze jakas inna mozliwosc zresetowania biosu albo wejscia w jego ustawienia ?
  Płyta główna tego lapka to Lampard 14/15 int rev 1.0
  a sam laptop to prawdopodopodobnie samsung NP300E5C-A02PL( poniewaz wszystkie naklejki juz sa nieczytelne )
 • Poziom 9  
  Dziękuje za odpowiedź
  Nie do końca rozumiem, mam zewrzeć plus i minus samej baterii czy gniazda. Sama płyta nie posiada zworek które bym mógł zewrzeć .
 • Poziom 9  
  Niestety zwarcie styków nie pomogło, dalej bo wystartowaniu biosu nastepuje reset
 • Poziom 9  
  ponad 10 sek , ale sprobuje jeszcze raz. Odpaliłem go teraz bez baterii biosu to uruchamia sie ale nie ma ekranu ani żadnych dźwięków.

  Dodano po 8 [minuty]:

  Trzymałem dobre 30 sekund zwarte gniazdo baterii metalowym wkrętakiem, ale niestety cały czas po właczeniu komputera ładuje się tylko bios i reset

  Dodano po 35 [minuty]:

  Laptop Samsung NP300E5C - Reset Biosu

  Znalazłem prawdopodobnie zworki, złaczyłem ze sobą 1 i 2 pin ale bez efektów