Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Ładowarka akumulatorów zasilana z 12V

JaTocTo 14 Maj 2017 18:21 453 6
  • #1 14 Maj 2017 18:21
    JaTocTo
    Poziom 3  

Poszukuję ładowarki do akumul. samochodowych AGM.
    Zasilana ma być z 12V, bo w miejscu postoju nie ma sieci ~230V/50Hz, a wyciągnięcie akumulatora
    i przeniesienie do np. garażu/piwnicy w celu doładowania nie wchodzi w rachubę, z kilku powodów.
    Rozwiązanie, które się sprawdziło i w jednej z poniższych form:
    gotowe urządzenie dostępne na rynku detalicznym
    zestaw do samodzielnego złożenia
    schemat
    Jednakże im bliżej stanu ready-to-use tym lepiej.

Właśnie źródłem zasilania ma być inny, autonomiczny akumulator, jego typ i pojemność wciąż do rozstrzygnięcia.
    Ładowany ma być akumulator AGM w samochodzie klasy średniej. Pojemność nieznana.
    Więcej szczegółów jak tylko zaistnieje potrzeba, na razie pozwolę sobie na przejrzyste zapytanie.

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.15. Porady są udzielane w sposób zdalny, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników.

0 6
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 14 Maj 2017 18:55
    barteksmrek
    Poziom 26  

Czy ja dobrze pojmuję? Chcesz ładować akumulator 12V akumulatorem 12V poprzez prostownik? Pewnie jeszcze ten zasilający prostownik ma mieć mniejszą pojemność niż ten ładowany? Coś jak perpetum mobile?

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #4 14 Maj 2017 19:03
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

JaTocTo napisał:
    Poszukuję ładowarki do akumul. samochodowych AGM.
    JaTocTo napisał:
    Właśnie źródłem zasilania ma być inny, autonomiczny akumulator, jego typ i pojemność wciąż do rozstrzygnięcia.
    Ogromna, oraz zasilacz przetwornica step-up i to dużej mocy. Obrazowo wygląda to tak jak byś miał na stole dwie szklanki. Jedna pełna druga pusta, no i zaczal przelewać z pełnej do pustej, jeszcze trochę rozlewajac po drodze (straty) :D.

0
  • #5 15 Maj 2017 21:06
    JaTocTo
    Poziom 3  

Dzięki za info.
    A to już bardzo dawne czasy kiedy akum. samochodowym ładowałem prostownikiem.
    Od wielu lat używam ładowarek skonstruowanych i zbudowanych do tego celu.
    Prostownik ma szerokie zastowowanie, brakuje mu sterowania i nadzoru procesem ładowania akumulatora.

A od kiedy prostowniki mają pojemność?
    Moc prostownika potrafię zrozumieć, ale jego pojemność?!

Właśnie step-up jest potrzebny dodaktowo do łądowarki, niektórzy nazywają to voltage boost. Jak np. Sterling Power w ich ładowarkach B2B (battery to battery).
    Ich B2B - już myślałem że to co szukam, ale jednak use-case w jednym punkcie inny - no i nie pasuje.
    W ich zastosowaniu mianowicie bateria zasilająca pracuje pod alternatorem. Ten punkt jest w zastosowaniu tutaj opisanym nie do spełnienia.
    Albo jeszcze jeden przykład Fritec Ladebox set 12V https://www.amazon.co.uk/fritec-Ladebox-Keeps-vehicle-battery-Ladeprofi/dp/B00GPNM4GO - tylko że ten ma mały akumulator. Większy by się przydał.

No to idę szukać gdzie indziej porady, bo tutaj najwidoczniej ochoty brak. Pozdrawiam Wszystkich. Pa. Wyłączam śledzenie wątku.

0
  • #6 15 Maj 2017 21:37
    barteksmrek
    Poziom 26  

JaTocTo napisał:
    A od kiedy prostowniki mają pojemność?

Jesteśmy inteligentni i czytamy miedzy wierszami.
    Chodziło o akumulator zasilający prostownik i akumulator ładowany przez prostownik.
    barteksmrek napisał:
    ten zasilający prostownik ma mieć mniejszą pojemność niż ten ładowany

Prostownik.
    Ładowarka.
    Nazwij jak chcesz.

Dodano po 2 [minuty]:

JaTocTo napisał:
    bateria zasilająca pracuje pod alternatorem

Czyli prąd do ładowania bierze się z alternatora a bateria po stronie alternatora wyrównuje skoki podczas spadku obrotów.

Dodano po 1 [minuty]:

JaTocTo napisał:
    No to idę szukać gdzie indziej porady, bo tutaj najwidoczniej ochoty brak. Pozdrawiam

Ochota jest ale cel nie do końca jasny.

0
  • #7 16 Maj 2017 09:43
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Posiadam tego typu "ładowarkę" [nigdy jej nie używałem :) ], jednak wewnątrz obudowy znajdują się trzy akumulatory 6V oraz "stosowna elektronika".

0
  Szukaj w 5mln produktów