Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przyspieszyć latop FS Amilo M1437G

14 Maj 2017 20:17 579 8
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,

mam starego laptopa
    Fujitsu Siemens Amilo M1437G

czy byłby ktoś tak dobry i podpowiedział mi
    w jaki sposób go trochę przyspiewszyć?

Moje wymagania to:
    1) obsługa edytora tekstu
    2) obsługa tekstowego interntu.
    Po prostu piszę na nim i czasem muszę coś sprawdzić
    (Wikipedia, katalogi biblioteczne, czasem jakaś prasa)

Zainstalowałam na nim xUbuntu no i cześto działa ok, ale czasem potrafi jeszcze się
    zawiesić. Rozumiem, że z roku na rok nawet strona internetowa gazety,
    wymaga większych zasobów i systemowych i sprzętu, no niemniej, widzę, że ludzie
    z którymi czasem siedzę w bibliotece korzystają i ze starszych komputerów i jakoś dają radę.

Dlatego chviałabym spróbować go troche usprawnić.

1. Chciałbym dokupić do niego trchę pamięci RAM.
    czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jakiej konkretnie powinnam szukać?

2. Co jeszcze mogę zrobić by nie przeinwestować leciwego komputera a jednocześnie go przyspieszyć? Jeśli to miałoby zadziałać, to mogę oczywiście przeinstalować j
    akiegoś innego Linuxa. Byle było to coś prostego jak Ubuntu czy xUbuntu,
    bo jak nie trudno się domyślić jestem komputerową amatorką.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    sosarek napisał:
    Szczerze mówiąc - jakakolwiek inwestycja mija się z celem w tym przypadku.

No to bardzo mi pomogłes :( Jaki jeist sens odpowiadania w ten sposób?
    By zaistnieć?
    RAM pewnie można powiększyć, bo gdy był kupowany w 2005 roku,
    dowiadywaliśmy się. Tylko już nie mogę dotrzeć do tych zapisków :(

• Poziom 43  
    wawwaw napisał:
    No to bardzo mi pomogłes :( Jaki jeist sens odpowiadania w ten sposób?

Uświadomienie bezsensowności inwestycji.
    Laptop obsłuży maksymalnie 2GB pamięci DDR2.
    Jednordzeniowy procesor nawet do przeglądania stron powoli robi się nie wystarczający, o oglądaniu filmów w sieci nie wspominając.
    Wymiana dysku na SSD? W tej cenie kupisz nowszego, wydajniejszego laptopa.
  • Poziom 2  
    Jaką pamięć RAM dokupic? Ten dodatkowy 1 GB
  • Poziom 2  
    :( komopletnie nie wiem o co chodzi. Korzystam z Ubuntu. Czy z tego systemu dotyczyła wskazówka?

Co do bezsensownosci inwestycji, to powiem Ci tak, mam też starego Della 610, jest z podonych czasów, tyle, że ma 2GB RAMu i chodzi bez zarzutów (jak na moje wymagania) No może tylko tyle, że gdy otworzę ponad 20 okien w Firefoxie to przeglądarka restartuje. Nie jest kłopotliwe, bo po sekundzie pyta czy przywrócić okna i przywraca. Potem zykle działą do końca ok. I to też się zdarza raz na kilka tygodni. Także tym siię kieruje. Może niesłusznie, może tam jest jak - sugerujesz - mocniejszy procesor.

Jestem jednak w innym mieście, tylko z tym starym FS o który pytam i w ciągu tygodnia chciałabym go wzmocnić. Że jeszcze 1 GB można dołożyć, to już wiem na 90 % (już kilka lat się przymierzałam no i pytałam na kilku forach) Tylko sęk w tym, że te pamięci też się różnią :( Dla mnie to trudne. W sensie wybór.

W jeszcze innym FS, sama wymieniłam pamięć, no ale gość z Allegro był bardzo życzliwy i widząc z kim ma do czynienia, zatelefonował do mnie zadał kilka pytań. I to co przysłał wczepiłam po odkręceniu oddziełnej klapki na RAM i jest super.

• Poziom 43  
    W takim razie pozostaje Ci odkręcić klapkę, sprawdzić jakie pamięci są zamontowane na chwilę obecną i takie nabyć(o większej pojemności rzecz jasna).

• Poziom 31  
    Jakie? Standardowe, kup 2x1GB ddr2 najzwyklejszych do laptopa. Te same jak we wspomnianym Dellu, możesz je nawet przełożyć.