Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel OmniPCX - Hasła dostępu, kasowanie sygnalizacji zdarzeń na Advanced 4039

suncez 15 Maj 2017 07:26 1035 2
  • #1 15 Maj 2017 07:26
    suncez
    Poziom 16  

Witam. Nie mam na co dzień swobodnego dostępu do rzeczonej centrali, chciałbym więc lepiej przygotować się do wizyty u klienta zasięgając u Was informacji w dwóch nurtujących mnie kwestiach.

Centrala to OmniPCX z płytą PowerCPU-EE (VoIP16), łączę się z nią za pomocą PCXTools OMC R10.3_15.1a. Do tej pory miałem do czynienia z centralami ze starszym firmware, to jest nieco bardziej zaawansowane i nie wszystko jest dla mnie jasne.

1.Znam hasło dostępu instalatora i łączę się bez kłopotu z centralą.
    Potrzebuję poznać lub ustanowić na nowo hasło Operatora (nie jest to help1954 - prawdopodobnie takiego hasła, bez co najmniej jednej dużej litery, centrala by chyba nie przyjęła) oraz hasło standardowe abonenta (nie jest to raczej 1515).
    Abonenci nie mają zindywidualizowanych haseł, a hasło Operatora wykorzystywane miałoby być tylko do przekierowania połączeń.

Czy i gdzie można je podejrzeć w centrali, ewentualnie zaprogramować? Przejrzałem konfigurację offline, ale nie mam pewności - część opcji jest nieaktywnych.

2.Aparat Advanced 4039 sygnalizuje czerwonym mruganiem diody jakiś stan, nie jest to raczej informacja o nieodebranych połączeniach.
    Jak mogę sprawdzić (np. z poziomu aparatu) o co chodzi i skasować to powiadomienie? Czy wystarczy bym odczytał Tablicę anomalii sprzętowych i użył KasujPCX?

Z góry bardzo dziękuję za udzieloną pomoc.

0 2
  • Deimic One - Szkolenia
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2017 16:40
    Jack14
    Poziom 37  

odp. 1
    Hasła możesz zmienić tylko będąc połączonym online z centralą. Dot. to zarówno hasła instalatora, administratora i operatora.
    Hasło abonent ustawia własne ty możesz je ew. przywrócić do ustawień fabrycznych (skasować).
    odp. 2
    Czerwone "mruganie" diody na telefonie systemowy oznacza "przeciążenie" centrali.
    To nic innego jak brak kilku linii miejskich. Prawdopodobnie przy uruchamianiu centrali ktoś wprowadził (zadeklarował) złą ilość linii miejskich. Raczej bym się tym nie przejmował, a dla świętego spokoju obsługującego telefon wyłączył bym świecenie w ustawieniach. Opcja możliwa w programowaniu klawiszy.

Pozdrawiam.

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 12 Sie 2017 12:06
    suncez
    Poziom 16  

Tak jak napisałeś, wyłączyłem sygnalizację przeciążenia na systemowym - nie sygnalizuje już braku zadeklarowanej linii, zmieniłem także hasło operatora - nie potrzebna była znajomość dotychczasowego, wystarczyło podać hasło aktualnej sesji programowania i wprowadzić nowe hasło. Dziękuję za pomoc

0