Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford galaxy - znikający płyn chłodniczy

mordoszczaw 15 Maj 2017 07:35 897 1
  • #1 15 Maj 2017 07:35
    mordoszczaw
    Poziom 7  

Witam.Od jakiegoś czasu mam problem ze znikającym płynem chłodniczym w aucie galaxy FL silnik85kW AUY.Sprawdziłem całe auto i nigdzie nie widać wycieków płynu ale zaobserwowałem dziwną rzecz jaka dzieje się w zbiorniczku wyrównawczym a mianowicie po osiągnięciu temperatury 90 stopni płyn zostaje wyssany ze zbiorniczka prawie całkowicie a w momencie gdy zgasze silnik i odkręcę korek to płyn wraca z głośnym sykiem i bulgotaniem aż go wywala na zewnątrz co ciekawe płyn samoistnie nie wraca nawet jak auto stoi dwa dni to dopiero po odkręceniu płyn wraca i jest czysty.Za radą mechanika wymieniłem korek ale to nie pomogło.Dodam jeszcze że auto nie dymi na biało rura wydechowa jest sucha oleju nie przybywa i nie ma białej mazi na korku wlewu.Mechanik sugeruje uszkodzenie uszczelki pod głowicą pomiędzy cylindrem a kanałem chłodzącym lub mikropęknięcie bloku,Czy ktoś z was miał podobny przypadek bo zdjęcie głowicy jest dla mnie ostateczną ostatecznością.Silnik przehasał dopiero 240 000 km.Jeszcze jedna rzecz kiedy zakupiłem auto to po zgaszeniu silnika słychać było cichy dźwięk w podszybiu jakby pracującej pompy który ustawał po kilku minutach.Teraz ten dźwięk jest bardzo głośny a jak odkręcę korek to cichnie.Tak to wygląda jakby pompka o ile nią jest miała jakiś opór.Dodam że auto ma klimatronik dwustrefowy ale ogrzewanie działa tylnia nagrzewnica też.

0 1
  • #2 17 Maj 2017 10:45
    sadek1979
    Spec od samochodów

Możesz zakupić tester do sprawdzania szczelności głowicy na alle.... za ok 10 zł i potwierdzisz lub wykluczysz głowicę . Dywaniki w środku suche ??? W dzisiejszych czasach to cena i przebieg do uzgodnienia więc te 240 000 to licznik widzi , a przebieg może być o wiele wyższy .

0