Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook IDE64LS - Nie da się włączyć - wyświetla cyfry 3 i 10

15 Maj 2017 09:19 2289 4
  • Poziom 12  
    Witam.
    Tak jak napisałem w temacie mam płytę indukcyjną, która nie da się włączyć.
    Po podłączeniu zasilania klika przekaźnik w lewym module, na chwile pojawia się napięcie na mostku prostowniczym po czym przekaźnik się wyłącza (napięcie znika) i na wyświetlaczu po lewej stronie pojawiają się na chwilę jakieś kreski, a potem cyfry 3 następnie 10 i płyta zaczyna migać kontrolkami po lewej stronie dolnego pola grzejnego. Potem robi to samo z lewym górnym polem i tak dookoła zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jak to przejdzie to płyta się wyłącza i tyle. Płytę można uruchomić do takiego stanu tylko lewym panelem, a prawy w ogóle nie reaguje na palce.
    Mastercook IDE64LS - Nie da się włączyć - wyświetla cyfry 3 i 10 Mastercook IDE64LS - Nie da się włączyć - wyświetla cyfry 3 i 10Mastercook IDE64LS - Nie da się włączyć - wyświetla cyfry 3 i 10
    Co naprawiałem. Sprawdziłem tranzystory mocy, ale są dobre.
    Wymieniłem komplety kondensatorów (układ zasilacza) w obydwu modułach, ale nie pomogło zresztą ich pojemności niewiele odbiegały od nominału. Sprawdziłem te duże okrągłe kondensatory, ale ich pojemności są odpowiednie. Zamieniłem stronami moduły mocy, ale efekt był taki sam jak na początku. Jedynie co to jak zamieniłem stronami podłączenie do sterowania modułów mocy to z prawego panelu dało się uruchomić lewy moduł mocy. Nie mam już pomysłów czego w niej szukać może ktoś coś podpowie?

Już częściowo doszedłem co jej jest po kilku różnych próbach okazało się, że wina leży po stronie lewego panelu dotykowego. Tylko nie wiem dokładnie co mu jest.
    Może ktoś miał taki przypadek?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Witam, też męczę się się z tym modelem płyty indukcyjnej.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3333599.html

U mnie kreski po ok 20 S od włączenia pojawiają się na prawym sterowniku i zostają. U mnie ewidentne uszkodzenie sterownika ( chyba jednego i drugiego ). Z innym sterownikiem od innego modelu moduły działają. Po podłączeniu wyświetlają się kody. Potem test słychać przekaźniki. Po czasie lewy moduł gaśnie. Na prawym pojawiają się dwie kreski. Żaden nie reaguje na dotyk. Na prawym sterowniku na szynie danych jest jakaś komunikacja cały czas.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    U mnie uszkodoeniu uległ procesor w lewym panelu sterowania. Mogę to stwierdzić bo zamieniłłem procesory w panelach i wtedy ten który wcześniej nie działał ożył.

Może ma ktoś do sprzedania taki panel?
  • Poziom 15  
    A może da się z procka wsad wyciągnąć ?
  • Poziom 12  
    Prawy i lewy procesor mają różne wsady a poza tym siedzi tu nieszczęsna motorola MC908AP16CFAE i ciężko z niej coś wyciągnąć.

Jeżeli by to miało komuś pomóc to panel sterowania w tych indukcjach można podpiąć bezpośrednio do modułu mocy z pominięciem tej dodatkowej płytki w której schodzą się wszystkie taśmy.
    Można też zamieniać moduły mocy i panele sterowania stronami ale prawy i lewy panel nie mają całkowitej zgodności jeśli chodzi o funkcje.

W tym przypadku skończyło się na wymianie panelu.