Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyklicznie wyłączająca się róznicówka

15 Maj 2017 10:31 2052 4
  • Poziom 10  
    Witam. Proszę o pomoc dotycząca przyłącza elektroenergetycznego. Od pewnego czasu regularnie o określonej porze dnia zaczęło mi wyłączać w domu różnicówkę. Przyłącze mam z linii napowietrznej oświetleniowej i wykryłem że wyłącza mi z chwilą załączenia oświetlenia ulicznego. Czy możliwe jest, iż poluzowały się zaciski na przewodach i powstają jakieś przepięcia, które powodują ten problem. Wcześniej nie miałem żadnych problemów, instalacja jest nowa, nie robiłem żadnych modyfikacji. Czy mam zastosować inną różnicówkę, czy zgłosić problem do zakładu energetycznego?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 39  
    Pierw zrobił bym pomiar pętli zwarcia na zasilaniu, możliwe że wyniki coś pokażą a wtedy masz nawet dowód i udokumentowane uzasadnienie zgłoszenia tego do zakładu energetycznego. Co do samej różnicówki raczej wątpię by mogła być uszkodzoną ale i taka możliwość też istnieje.
    Jeśli pomiar pętli będzie ok i nie wskazuje na problem z zasilaniem wymień ją na nową i zobacz co się będzie działo.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 10  
    Ostatnio robiłem pomiary do odbioru domu i elektryk nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Tylko nie wiem czy mierzył również to czy tylko inne parametry. Będę musiał go wziąć jeszcze raz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli były robione pomiary to prosimy o ich skany.
  • Poziom 15  
    mariuszkus napisał:
    Ostatnio robiłem pomiary do odbioru domu i elektryk nie stwierdził żadnych nieprawidłowośc

A protokół wystawił? Czy tylko powiedział że wszystko ok?