Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PenDrive - 1GB - nie dziala - 0mb zajetego i 0mb wolnego?

maxvonsopop 27 Lip 2005 22:14 65933 73
  • #1 27 Lip 2005 22:14
    maxvonsopop
    Poziom 13  

pendrive 1gb , po wlozeniu do portu USB, komputer wykrywa urzadzenie. jednak gdy we wlasciwosciach pendriva / dysk wymienny / pokazuje ze wolnego miejsca 0mb , zajetego 0mb.
    jak chce "explorowac" pendrive to pojawia sie komunikat:
    "wloz dysk do stacji dyskow g:" gdzie g: to litera pendriva

0 29
  • #2 27 Lip 2005 22:26
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jaką masz wersję Windows? Czy masz zainstalowane sterowniki płyty głównej, czy pozostałeś przy tym, co wykrył Windows podczas instalacji? Czy ten pen jest poprawnie widziany przez inny komputer?

0
  • #3 27 Lip 2005 22:33
    maxvonsopop
    Poziom 13  

-windows XP
    -pendrive nie potrzebuje sterownkow do XP, na oryginalnej plytce sa tylko do 98 i millenium
    -na laptopie tez nie dziala /XP/ i wyala komunikat "wloz dysk ......

0
  • #4 27 Lip 2005 22:40
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czytaj posty DOKŁADNIE!! Ja nie pytałem o sterowniki do pendrive'a tylko o sterowniki do PŁYTY GŁÓWNEJ. Podtrzymuję pytanie.

0
  • #5 28 Lip 2005 08:58
    maxvonsopop
    Poziom 13  

caly pakiecik sterownikow plyty glownej zainstaowany, niczego nie brakuje, inne urzadzenia dzialaja poprawnie / aparat, scan, drukarka /

0
  • #6 28 Lip 2005 10:17
    halif
    Poziom 26  

Sformatuj tego pena w fat 16.

A poza tym zobacz,m czy nie ma on przypadkiem z boku przełącznika na Lock/password/secured czy cos takiego. Jezeli ma to musisz zainstalowac oprogramowanie do tego pena i bedzie on dostepny dopiero po wpisaniu hasła.

0
  • #7 28 Lip 2005 10:27
    maxvonsopop
    Poziom 13  

nie ma przelacznikow...
    -chcialem go sformatowac przez panel "narzedzia administracyjne/zarzadzanie komputerem/....
    owszem pendrive jest widoczny jako dysk wymienny ale jest napisane ze brak nosnika :( wiec formatowanie odpada.
    gdzes na wszesniejszym forum znalazlem program do formatowania pendrivow, nazywa sie "DiskFormat" jak dam format wywala error: No valid device found!

0
  • #8 28 Lip 2005 11:47
    halif
    Poziom 26  

Cóż... może jakieś przepięcie "zabiło" Twojego pena. Słyszałem o takich przypadkach jak pen był odłączany na "gorąco".

Napisz mi producenta i model tego Twojego cacka.

0
  • #9 28 Lip 2005 11:54
    maxvonsopop
    Poziom 13  

sony, micro vault 1gb

0
  • #10 28 Lip 2005 12:43
    halif
    Poziom 26  

Nie wiem, którą konkretnie masz wersję, są m.in.:
    - USM-E Plus 2GB
    -USM-D Plus, USM-E Plus
    -USM-EX Turbo
    -USM-F
    -USM-D Plus 512MB, 1GB
    oraz MICRO VAULT PRO 5GB new released!

Cóż, tak czy inaczej zajżyj na stronę Sony i ściągnij oprogramowanie do swojego pena, może to pomoże. Wiem, że jest tego troche.

http://www.sony.net/Products/Media/Microvault/
    Wiem, żę każde z tych urządzeń ma Password Lock software. Może kiedyś z tego skorzystałeś i teraz żąda ono od ciebie odblokowania.

0
  • #11 28 Lip 2005 13:59
    maxvonsopop
    Poziom 13  

wszystkie programy do formatowania, passlock itp, nie wykrywaja urzadzenia SONY w porcie usb. i tu koncza mi nie pomysly, moze pen jest uwalony na dobre?

-dziwne bo w ofercie produktow na stronie sony nie ma mojego modelu....
    zupelnie inne ksztalty

0
  • #12 28 Lip 2005 15:27
    cortez_
    Poziom 26  

A nie włączas przypadkiem tego pendrive przez huba USB?

0
  • #13 28 Lip 2005 15:38
    maxvonsopop
    Poziom 13  

podlaczony bezposrednio w port plyty

0
  • #14 28 Lip 2005 20:19
    NEMO131313
    Poziom 15  

"dziwne bo w ofercie produktow na stronie sony nie ma mojego modelu.... zupelnie inne ksztalty'
    NO i NA TEN POST CZEKAŁEM Z moją odpowiedzią !!!!!!!!!!! LUdzie NIE KUPUJCIE NIGDY i NIGDZIE pendrive-ów 1 lub 2 GB NIBY firmy SONY!!!!
    TO SĄ PODRÓBY~!!!!!!!!!!!! CHIŃSKIE nieudolne BADZIEWIE!!! poza tym zuważcie że na opakowaniach pisze 1 G (NIE GB) lub 2 G (NIE 2 GB) i to mogą być 2 megaBITY lub 1 MEGABIT czyli 128MB lub 256MB albo jeszcze inne draństwo. W większości przypadków są to małe peny które mają tak nakręcone w chipie sterującym że zgłasza rzekomo 2 lub 1 GB a w istocie to są 128MB lub nawet 64!!!!! Zachód jest zalany podróbami ale to badziewie w szczególności firmy teoretycznie ''SONY'' pojawiły sie już nawet na allegro w '' okazyjnych '' cenach.

0
  • #15 01 Gru 2005 14:28
    lukas21
    Poziom 11  

Witam.
    Mam dokladnie ten sam problem co maxvonsopop z pendrive Sandisk 512M (bez "B"). Wyglada na to ze jest to podrobka. Nie znalazlem takiego modelu na stronie producenta. Probowalem juz chyba wszystkich sposobow, lacznie z przegrzewaniem. Na pendrive-a byly tylko raz przegrane jakies dane. W zwiazku z tym mam pytanie czy udalo sie komus odratowac z takiego stanu pendrive-a?

0
  • #16 01 Gru 2005 14:45
    c2h5oh
    Moderator

Cześć !

Często peny muszą być formatowane dedykowanym programem . Dobre firmy dostarczają taki program razem z penem na CD.
    Miałem taki problem z penem F-Drive . Dane zginęły po wyjęciu pena bez uprzedniego zatrzymania . Nie dało się go formatować niczym . Dopiero po formacie programem z dołączonej płytki udało się i pen pracuje poprawnie do dzisiaj .
    Nie udało się go formatować żadnym uniwersalnym programem . Poszedł dopiero na oryginalnym dedykowanym sofcie do formatowania.

0
  • #17 01 Gru 2005 15:20
    lukas21
    Poziom 11  

Niestety plytki niemam. Formatowac probowalem juz roznymi programami, pojawia sie komunikat "brak dysku w stacji G: wloz dysk i sprobuj ponownie". Moze ktos bedzie wiedzial skad mozna sciagnac narzedzia do tego pena, jest na proc. Create i5062-ZD. Tu jest spec. tego ukladu http://www.icreate.com.tw/e/img/PDF/i5062-ZD_datasheet_20050310.pdf Pamiec to ST NAND1GW3B2A.Jeszcze nie przegladalem dokladnie tego pdf-a ale wg tabeli pamiec ta ma 1Gb (128MB) ?

0
  • #19 01 Gru 2005 15:34
    NEMO131313
    Poziom 15  

Dokładnie flash jest 1 G -bitowy czyli rzeczywista pojemność to 128MB
    Najlepsze jest to że na opakowaniu PISZE 1G więc teoretycznie wsio jest OK bo to jest 1G (bit) :D Wiec nie ma się do czego doczepić :D. Aha jeszcze jeden myk procesory mają tak namieszane w rejestrach że te peny w windzie zgłaszają się jako 1 GBAJT czy nawet 4 czy 8G BAJTY :D

0
  • #20 01 Gru 2005 15:38
    lukas21
    Poziom 11  

Sprawdzalem juz tym programem. Wyswietla blad "No valid device found". Co do pojemnosci to rzeczywiscie moze byc taki myk ale na nim pisze 512M.

0
  • #22 05 Gru 2005 17:20
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Ja kiedyś dawno temu miałem taki problem z moim 64mb :D pendrivem.
    Nie widział go ani XP ani 98, to znaczy wolne miejsce 0MB zajęte 0MB.
    Nie dało go się sformatować ani pod Xp ani 98, a że był jeszcze na gwarancji to poszedłem z nim do sklepu. Jak się okazało na płytce ze sterownikami był program który pozwala zrobić z pena dysk startowy, zamknąć go na hasło i funkcja która najbardziej nas interesuje: formatować pendriva. Po sformatowaniu tym programem działa do dziś.

0
  • #23 19 Sty 2006 22:54
    turbine
    Poziom 11  

Witam
    I mnie dzisiaj dotkneła ta przyjemność.Kupiony za granicą PD EXTREME II firmy Silicon Corp 1 GB chyba umarł.Po włożeniu do portu i uzupełnieniu danych o kolejny plik a potem podłączeniu na drugim komputerze zauważyłem dziwne podpisy pod folderami i niewiarygodne wielkosci plików (ponad 6 GB na niektórych plikach).Nie mogłem go otworzyć ani odzyskać dane więc dałem polecenie formatuj(WIN XP prof.).Po operacji jak w poście na początku 0 wolnego i 0 zajętego, i pojawia sie komunikat "włóż dysk do stacji dysków G".
    Poczytałem trochę postów na naszym forum i zgodnie z sugestiami ściągnołem z strony producenta
    link
    program "Utility_xtreme2" niestety bez efetu po wciśnięciu" format" odpowiedź jest< No jet flash found> i żadna z czterech pozostałych ikon nie jest aktywna.
    Próbowałem też za pomocą menadżera dysków poprzez komendę
    < compmgmt.msc>, program widzi PD ale nie pozwala nic w nim zrobić.
    Troche mnie kosztował i do tego jest mi potrzebny do przenoszenia danych więc mam co żałować.
    Jeżeli macie sugestię jak mi pomóc będę wdzięczny.
    Pozdrawiam

0
  • #24 19 Sty 2006 23:34
    sir_GuRu
    Poziom 10  

miałem podobny problem z moją kartą transFlash w telefonie. Odłączyłem telefon przez przypadek bez uwcześniejszego wyłączenia w Windowsie i uszkodził mi się dysk: pojawiło się dużo folderów z bzdurnymi nazwami i nienormalnymi rozmiarami plików.
    Pomogło formatowanie z poziomu telefonu.

0
  • #25 20 Sty 2006 00:03
    turbine
    Poziom 11  

Ściągam teraz wyczytany w postach "Microsoft USB Flash Drive Manager".
    Może jak go zainstaluje dostane sie do procedur formatowania.Może?

0
  • #26 20 Sty 2006 21:28
    turbine
    Poziom 11  

Witam .
    Niestety dalej bez sukcesów.
    Program z postu wyżej jest pisany pod pamięci HP.
    więc dalej nie reaguje na komendę formatuj chociaż wykrywa podłączony PD.
    Panowie może jakiś link do specjalistów od ratowania PD.
    Pozdrawiam.

0
  • #28 08 Lut 2006 23:50
    blajo
    Poziom 1  

ja mam ten sam problem tlyko ze u mnie jest tak:
    wlozylem pena do jednego z portow USB i wszystko bylo ok :) ale po wlozeniu do innego bylo to samo niby jest w moim komputerze ale za zadne skarby nie da sie do niefgo wejsc :) no i potem juz mi nawet w tamtym porcie niesmigal :( moim zdaniem wina 100% od sterow...

0
  • #29 04 Mar 2006 08:22
    fikus
    Poziom 16  

witam,

Rozwiazal juz ktos ten problem z tymi pendrivami niby sonego ?? Od czego w sumie moglo sie tak satc?? Skoro jest to np 1g czyli 128MB to jakim cudem daje sie na niego wrzucic plik o pojemnosci 200MB?? Pytam bo tez mam pendriva niby Sony przy malych plikach wszystko bylo OK dopiero jak wrzucilem troche MP3 i 200MB plik to pendrive zaczal mi fiksowac :/ Ma ktos na to jakis sposob ?? :(

0
  • #30 07 Mar 2006 15:42
    lucas22
    Poziom 10  

Myslę, że jest to kwestia tzw. VFM, czyli "Virtual Flash Memory";-)

0
  Szukaj w 5mln produktów