Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell E6500 - nie włącza się, zwiera zasilacz

15 Maj 2017 11:52 756 9
  • Poziom 22  
    Dell E6500 całkowicie martwy. Po podłączeniu zasilacza zwiera go (natychmiast gaśnie zielona kontrolka). Sprzęt rozebrany do płyty głównej, nie widać żadnych uszkodzeń. Po podłączeniu zasilacza do samego gniazda jest OK, kontrolka gaśnie dopiero po wpięciu złączki do gniazda w płycie.

Płyta LA-4041, czy można zastąpić LA-4043, która jest o wiele popularniejsza?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Red. Komputery FAQ
    No to trzeba zlokalizować zwarcie i płytę raczej można naprawić. Choć przy takich cenach używanych płyt chyba nie ma to sensu. Z tego co wiem to LA-4041 ma grafikę dedykowaną, a LA-4043 tylko zintegrowaną. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
  • Poziom 14  
    Płytę możesz zastąpić tą którą podałeś, ale nie ma to sensu, lepiej naprawić tą płyt, którą masz. Sprawdź czy któryś z mosfetów nie jest zwarty w sekcji zasilania.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Spec od komputerów
    MichałS napisał:
    Pomiar względem masy zarówno z drenu jaki i z źródła pokazuje niezupełne zwarcie.

Jaka rezystancja z cewek do masy?
  • Spec od komputerów
    MichałS napisał:
    Płyta LA-4041, czy można zastąpić LA-4043, która jest o wiele popularniejsza?

Nie ma takich płyt, popraw oznaczenia.
    MichałS napisał:
    a pomiędzy cewkami (z drenu do masy) 18Ohm.

Prawidłowo.
  • Poziom 11  
    Te "niezupełne zwarcie" jaką ma wartość?
    Czy sprawdzałeś zachowanie zasilacza na innym laptopie lub pod innym obciążeniem?
  • Poziom 22  
    Pełny symbol płyty to JAL20 LA-4041P.

To niezupełne zwarcie ma 18Ohm. Zaciekawiło mnie bo odezwał się piszczyk w mierniku.

Tak, przed założeniem tematu sprawdzałem zarówno z innym zasilaczem jak i mój zasilacz z innym Dell-em. Laptop wyłączył się "na jeden raz", bez wcześniejszych objawów.
  • Poziom 22  
    Opisany tu problem rozwiązała wymiana płyty głównej ale szczęście nie trwało długo. Ostatnio po około 2 latach od naprawy ponownie laptop nie chciał się włączyć. Po naciśnięciu POWER wyświetla się poniższy błąd:
    Dell E6500 - nie włącza się, zwiera zasilacz (migający NumLock). Wg. delowskiego poradnika to błąd osadzenia procesora lub płyty głównej. Więc wyjąłem procesor pomogło na jedno uruchomienie. Był podkładany także inny procesor. Pomaga na chwilę albo w cale. Teraz aby uruchomić laptopa należy wsadzić go do lodówki :)

Pomóżcie, a maiłem takie dobre zdanie o Dellach...