Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston B11BS - O mały włos od tragedii Proszę o opinie

15 May 2017 13:45 5313 2
  • Level 2  
    Witam dnia 11.05.2017 kupiłem nowy piec gazowy(junkers) ARISTON B11BS 100L
    został założony przez gazownika i tego samego dnia został uruchomiony chodził elegancko grzał wodę i normalnie się wyłączał pracował tak jak powinien aż do niedzieli 14.05.2017 gdy wstałem koło godziny 13:30 (po sobocie) poszedłem do łazienki gdy puściłem ciepłą wodę kran zaczął syczeć( tak jak by był układ zapowietrzony) i po chwili zamiast wody leciała para! przestraszony zbiegłem do garażu (mieszkam w domu jednorodzinnym łazienkę mam na pietrze a bojler w piwnicy) był cały zadymiony a piecyk był w połowie w ogniu gaz cały czas dopływał do palnika szybko zakręciłem dopływ gazu i piec zgasł ciśnienie było tak wielkie ze rozsadziło rurę pcv na złączce przez dobrą godzinę miałem łaznie parową w całej piwnicy zalana cała gdybym zeszedł trochę później to piwnica była by w ogniu (składuje w niej drewno i węgiel do opału na zimę) a co za tym idzie dom poszedł by z dymem... czy nie powinno zadziałać jakieś zabezpieczenie?? pod piecem było sucho mało brakowało żeby go rozerwało. gdyby nie niedziela nikogo w domu by nie było i co wtedy? lub w nocy jak jeszcze wszyscy śpią... boje się pomyśleć bardzo proszę o jakąś poradę czy ktoś już się spotkał z czymś takim i co mogę teraz zrobić jest to nowe urządzenie na gwarancji zgłosiłem to w sklepie w którym kupowałem nawet go wiozłem ze sobą powiedziano mi ze nie powinnem go ściągać tylko czekać na serwis który przyjedzie i sprawdzi szczelność (na spalonym piecu haha) piec stwarzał zagrożenie życia dlatego go zdemontowałem i wyrzuciłem na dwór nigdzie nie ma w gwarancji ze nie mogę go sam zdemontować nawet nie ma że gazownik musi go podłączyć (w moim przypadku podłączał go i sprawdzał serwisant do tego upoważniony ) i co teraz postraszyłem sklep sądem a jutro ma być serwis (oglądać go) i co mogę zrobić w tej sytuacji przepraszam za składnie ale jestem roztrzęsiony i zdenerwowany....
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    skala19 wrote:
    piec stwarzał zagrożenie życia dlatego go zdemontowałem i wyrzuciłem na dwór
    W jakim sensie (już po zdarzeniach, które opisałeś) stwarzał zagrożenie?
    Przygotuj się spokojnie na rozmowę z serwisem i dwa razy przeczytaj protokół z oględzin pieca zanim go podpiszesz. Masz prawo wnieść swoje uwagi do protokołu.
  • Level 2  
    vodiczka wrote:
    skala19 wrote:
    piec stwarzał zagrożenie życia dlatego go zdemontowałem i wyrzuciłem na dwór
    W jakim sensie (już po zdarzeniach, które opisałeś) stwarzał zagrożenie?
    Przygotuj się spokojnie na rozmowę z serwisem i dwa razy przeczytaj protokół z oględzin pieca zanim go podpiszesz. Masz prawo wnieść swoje uwagi do protokołu.

tak już po zdarzeniu w 3 osoby( miał jeszcze dużo wody wyszła z niego para tylko ) bałem się że może się rozszczelnić i zalać bardziej piwnice... do teraz jest ciepły(24h po tym) lub popazyć kogoś w pomieszczeniu miałem grube rękawice spawalnicze