Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes w126

27 Lip 2005 22:34 1901 4
 • Poziom 18  
  Witam,
  zawsze zakładałem sobie sam alarmy zazwyczaj do aut prostych bez bardziej skąplikowanej elektroniki. Zakupiłem Mercedesa w126 wersja California (pełna opcja komputery i inne cuda wianki- generalnie full wypas) i o co mi chodzi?- więc zawsze (bynajmniej w meńkach) kable które idą z alarmu do kierunkowskazów podpinałem do przerywacza awaryjnych ewentualnie w innych modelach do wiązki która idzie do dźwigni włączania/wyłączania/zmiany kierunkowskazów i pytanie brzmi :
  czy mogę się wpiąć w odpowiednie kable przy dźwigni włączania kierunkowskazów???- czy mmimo całej elektroniki auta wpinając się tam alarm nie bedzie się 'kłucił" z innymi urządzeniami elektronicznymi w aucie???
  Proszę o szybką i konkretną odpowiedź gdyż zależy mi na szybkim założeniu alarmu do tego wózka.
  pozdrawiam
 • Spec od samochodów
  mozna dodatkowo założyć diody i niebędzie pproblemów
 • Poziom 18  
  Konkretnie jakie diody??? Jeżeli ich nie podłącze to jakie mogą być problemy??? A żeby nie było żadnego problemu to gdzie wpiąć kirunkowskazy???
 • Poziom 17  
  Akurat w tym wypadku możesz sobie darować diody,ponieważ spełniałyby one swoją funkcję tylko wtedy gdyby na przewodzie sterujęcym kierunkami (z alarmu) był minus i w momencie włączania kierunków.Zabezpieczała by ona przed zwarciem.Takiej możliwości nie ma ponieważ sterowanie kierunkami w centralkach alarmowych odbywa się przekażnikami i w położeniu wyjściowym na przewodzie sterującym nie ma żadnego potencjału.
  Co do miejsca wpięcia się w instalację za włącznikiem kierunków.Podpięcie pod przerywacz nic ci nie da.
 • Poziom 18  
  Z w126 i alarmem już temat rozwiązałem,
  jeśli chodzi o podłączenie do przerywacza awaryjnych to aurat w w126, w124 czy w123 jest taka opcja i wszystko działa poprawnie,
  pozdrawiam