Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra B/ X18XE - Vectra B 1.8i nie chce przyśpieszać na zimnym silniku.

15 May 2017 16:14 1224 7
  • Level 2  
    Witam,
    Od niecałego roku posiadam Vectre z silnikiem X18XE. Na zimno auto pali na dotyk, jednak bardzo słabo reaguje na gaz i rozpędza się powoli. Po przejechaniu ok. 100 metrów reakcja na gaz się wyostrza i samochód jedzie jak trzeba. Po rozgrzaniu i zgaszeniu (gdy po niedługiej przerwie ponownie uruchamiam silnik) obroty co jakiś czas falują; przy gwałtownym przyśpieszaniu czasami czuć przerywanie, (chyba spalanie stukowe, choć możliwe że nie pracuje któryś cylinder). Check czasami zaświeca się i sygnalizuje błąd sondy lambda.
    I stąd moje pytanie, gdyż brak mi już pomysłów. Czy wymiana sondy wpłynie na poprawę ? Może jest jakieś inne rozwiązanie ?
  • Level 2  
    Niedawno demontowałem dolot i zajrzałem, przepustnica jest czysta. Zużycie od 9 w górę; świece nie są oryginalne, nie wiem kiedy je wymieniono, zrobiłem na nich 5K km, nie ma nagaru.
  • Level 2  
    Świece nie są czarne, odstępy w normie.
  • Level 2  
    bubu1769 wrote:
    A kable w jakim masz stanie?

Dwa kable były nieoryginalne, jeden nawet był luźny, przez to silnik raz palił na 4 gary, raz na 3 (a może 2). Kupiłem komplet i wymieniłem, silnik przestał przerywać. A co do braku mocy na zimno - odma była nieszczelna; zaizolowałem i jest tak jak trzeba.