Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN LE 8.140C - kontrolka EDC

15 Maj 2017 17:04 3276 12
  • Poziom 14  
    Witam
    kupiłem kilka dni temu mana L2000 8.140 i wczoraj zaświeciła mi się podczas jazdy kontrolka edc, i tak jakby auto straciło troche moc (jechałem pusto więc ciężko do końca stwierdzic), po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu było już ok. dzisiaj jechałem i znowu sie zaświeciła podczas jazdy. Szukałem w internecie informacji jak odczytać kody błędów ale nie znalazłem dokładnych informacji, wiem tylko ze trzeba podłączyć gdzieś jakąś żarówke...
    PS. od momentu gdy zaświeciło się EDC zauwazyłem że podczas odpalania nawet rozgrzanego auta mruga kontrolka od grzania silnika (ta spiralka) i przestaje migać dopiero po kilku sekundach po odpaleniu auta, niewiem czy to moze mieć coś wspolnego... ?

pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam!
    Podaj więcej informacji o samochodzie to postaram się pomóc. To jest silnik na pompie vp44?
  • Poziom 14  
    Nie jestem pewien na jakiej pompie jest auto, dokładnie jest to man LE 8.140C z 2002r.
  • Poziom 32  
    Skoro autko masz od niedawna to chyba wymianę oleju i filtrów zrobiłeś?Ten man jest na pompie wtryskowej rotacyjnej .
  • Poziom 19  
    Oto schemat gdzie podłączyć żarówkę w celu odczytania kodów błyskowych. Kostki X201 i X210 znajdują się obok gniazda diagnostycznego w skrzynce bezpieczników.
    MAN LE 8.140C - kontrolka EDC
  • Poziom 21  
    Sprawdź rezystancję wtrysku sterującego.
  • Poziom 14  
    nie miałem czasu odczytać kodu... ale pojawił się nowy objaw
    przy pierwszym odpaleniu zaswieca się EDC, silnik nierówno chodzi (delikatnie) i ma max 1700obr.
    po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest juz wszystko w porządku...
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Skoro zapala się EDC to będzie i błąd w sterowniku. Odczytaj ten błąd lub błędy a później zastanów się co z tym zrobić.
  • Poziom 32  
    Cobrat napisał:
    I zacznij od tego elementu.
  • Poziom 19  
    Cobrat napisał:

O ile jest wtryskiwacz sterujący. Nie wszystkie silniki na pompie VP44 go posiadają.
  • Poziom 14  
    Odczytalem bledy... Tylko w dziwny sposób żarówka swieci odwrotnie niż powinna tzn. Kiedy powinna nie świecic to ona swieci...i wg. Kodów blyskowych wychodzi 5długich i 8krótkich. Żaden inny blad po wywolaniu sie nie pojawia... Postaram się dodać film, może wam uda sie cos więcej rozszyfrować..
  • Poziom 19  
    Kod 58 oznacza błąd sterownika pompy paliwa. Jeśli przewody są w porządku to pompa do fachowca na stół.