Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyc suba pod wzmacniacz Pioneer A-777?

kamil199402 15 Maj 2017 18:33 636 3
 • #1 15 Maj 2017 18:33
  kamil199402
  Poziom 8  

  Witam.

  Posiadam suba aktywnego oraz wzmacniacz Pioneer A-777.

  Na zdj. widać jak można podłączyć suba. Widac tam LINE INPUT i jak kiedyś miałem wzmacniacz Yamahy to on miał wyjście na suba i jednym RCA ciągnąłem sygnał właśnie pod to wejście.

  Słyszałem, że można słuchawkowym, coś tam mi się obiło ale to odpada, bo takiego w 777 nie ma.

  Teraz mam wyciągnięty sygnał z prawego i lewego kanału kablami do tych wejść widocznych na foto. Wejścia In. I chyba to do tego służy? Tylko że muszę wzmacniaczem podkręcać do góry w miarę mocniej, żeby bas mi zaczął pracować w subie. A mi chodziło o to, abym przy cichszym słuchaniu mógł podkręcić mocniej suba.

  Są jeszcze jak widać wyjścia OUT, pod którymi również coś tam gra, ale chyba gorzej/ciszej już dokładnie nie pamiętam, ale nie wiem do czego one służą, do przeciągnięcia sygnału do kolejnego suba?

  Grać jakoś gra, tylko wychodzę z zapytaniami czy zrobiłem to prawidłowo bądź czy mogę coś polepszyć. Jeszcze kupię kabel 2x1 RCA i wezmę sygnał ze wzmacniacza tylko z kanałów REC in out, coś tam jest bo też słyszałem, że może zadziałać i wepnę się wtedy w tego LINE INPUT w subie. Ewentualnie zobaczę jak lepiej, może wtedy nie będę musiał mocno kręcić na wzmaku aby sub już ładnie pracował

  Pytam tylko o poprawność jak i również może coś można zrobić lepiej. Widziałem jakieś płytki za 20zl biorące sygnał ze wzmaka do tej płytki i wtedy do suba, ale to chyba wtedy mógłbym użyć jeśli nie miałbym tego wejścia INPUT High Level (przewody).

  0 3
 • Mitronik
 • #2 15 Maj 2017 20:12
  barteksmrek
  Poziom 27  

  Wzmacniacz wyjście na głosniki do hi level in głośniki do hi level out sygnał w subie zostaje.
  Line in jest do amplitunerów kina domowego które mają osobne niskonapięciowe wyjście na subwoofer.

  0
 • Mitronik
 • #3 15 Maj 2017 20:18
  kamil199402
  Poziom 8  

  Czyli na OUT LEVEL mam podlaczyc przewody które ida z kolumn plus minus. Bo ze wzmacniacza gdzie wychodzą plus i minus z gniazd na kolumny to w te same gniazda wpiąłem kable które wyciągnąłem właśnie do suba na IN LEVEL.

  0
 • #4 15 Maj 2017 20:38
  barteksmrek
  Poziom 27  

  High level in : ze wzmacniacza.
  High level out : do kolumn.

  Dodano po 1 [minuty]:

  kamil199402 napisał:
  Bo ze wzmacniacza gdzie wychodzą plus i minus z gniazd na kolumny to w te same gniazda wpiąłem kable które wyciągnąłem właśnie do suba na IN LEVEL.

  Co ty komplikujesz?
  Wzmacniacz - subwoofer hi in - subwoofer hi out - kolumny.

  0